reklama

Zemřel Ladislav Štaidl. Ve věku 75 let prohrál boj s covidem

Ve věku 75 let zemřel Ladislav Štaidl, muž, který zažil největší úspěchy v 70. a 80. letech a úzce spolupracoval s Karlem Gottem. Podle informací webu Blesk.cz podlehl komplikacím spojeným s koronavirem.

reklama

Ve čtvrtek 7. ledna nechal otce podle informací webu Blesk.cz nejmladší syn, čtyřiadvacetiletý Artur, převézt do nemocnice, kde byl Ladislav Štaidl umístěn na oddělení ARO. Skladatelův stav se ale ani po několika dnech pod dozorem lékařů příliš nelepšil. Když nemoc trochu ustoupila, po chvíli zase nabrala na obrátkách.

Ladislav Štaidl byl český hudebník, skladatel, textař, zpěvák a podnikatel. Začínal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, kterou zakládal společně s Miki Volkem nebo Ondřejem Suchým. Na podzim roku 1963 se s bratrem Jiřím podíleli na činnosti klubu Olympic. V té době také začínal pracovat pro divadlo Semafor, kde se seznámil s Karlem Gottem.

Od Zemana obdržel medaili Za zásluhy

Štaidl byl dlouholetým kapelníkem vlastního orchestru, který právě Karla Gotta hudebně doprovázel. Na kontě má kolem 200 písní a textů, nejčastěji psaných pro Karla Gotta, Dalibora Jandu, Darinu Rolinsovou a Ivetu Bartošovou. Ladislav Štaidl mimo jiné napsal hudbu k přibližně 80 televizním a celovečerním filmům, které režírovali slavní tuzemští režiséři jako Juraj Jakubisko, Hynek Bočan, Jiří Adamec nebo Ladislav Rychman. V roce 1992 Štaidl ukončil činnost v umělecké branži. V roce 2015 byl prezidentem republiky Milošem Zemanem vyznamenán medailí Za zásluhy.

Byl životním partnerem zpěvačky Ivety Bartošové, s níž má syna Artura. V roce 1974 se oženil, z manželství s právničkou Annou (74), které skončilo v roce 2001, má dva syny, Jiřího a Jana, a dceru Karolínu. Štaidl měl o dva roky staršího bratra Jiřího, který byl rovněž talentovaný hudebník, skladatel a textař. Jiří Štaidl tragicky zahynul při dopravní nehodě v říjnu 1973.

Tagy:
úmrtí skladatel koronavirus Ladislav Štaidl producent Crazy Boys Olympic

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama