reklama

Zemřel Ladislav Štaidl. Ve věku 75 let prohrál boj s covidem

Ve věku 75 let zemřel Ladislav Štaidl, muž, který zažil největší úspěchy v 70. a 80. letech a úzce spolupracoval s Karlem Gottem. Podle informací webu Blesk.cz podlehl komplikacím spojeným s koronavirem.

reklama

Ve čtvrtek 7. ledna nechal otce podle informací webu Blesk.cz nejmladší syn, čtyřiadvacetiletý Artur, převézt do nemocnice, kde byl Ladislav Štaidl umístěn na oddělení ARO. Skladatelův stav se ale ani po několika dnech pod dozorem lékařů příliš nelepšil. Když nemoc trochu ustoupila, po chvíli zase nabrala na obrátkách.

K tématu

Ladislav Štaidl byl český hudebník, skladatel, textař, zpěvák a podnikatel. Začínal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, kterou zakládal společně s Miki Volkem nebo Ondřejem Suchým. Na podzim roku 1963 se s bratrem Jiřím podíleli na činnosti klubu Olympic. V té době také začínal pracovat pro divadlo Semafor, kde se seznámil s Karlem Gottem.

Od Zemana obdržel medaili Za zásluhy

Štaidl byl dlouholetým kapelníkem vlastního orchestru, který právě Karla Gotta hudebně doprovázel. Na kontě má kolem 200 písní a textů, nejčastěji psaných pro Karla Gotta, Dalibora Jandu, Darinu Rolinsovou a Ivetu Bartošovou. Ladislav Štaidl mimo jiné napsal hudbu k přibližně 80 televizním a celovečerním filmům, které režírovali slavní tuzemští režiséři jako Juraj Jakubisko, Hynek Bočan, Jiří Adamec nebo Ladislav Rychman. V roce 1992 Štaidl ukončil činnost v umělecké branži. V roce 2015 byl prezidentem republiky Milošem Zemanem vyznamenán medailí Za zásluhy.

Byl životním partnerem zpěvačky Ivety Bartošové, s níž má syna Artura. V roce 1974 se oženil, z manželství s právničkou Annou (74), které skončilo v roce 2001, má dva syny, Jiřího a Jana, a dceru Karolínu. Štaidl měl o dva roky staršího bratra Jiřího, který byl rovněž talentovaný hudebník, skladatel a textař. Jiří Štaidl tragicky zahynul při dopravní nehodě v říjnu 1973.

K tématu

Tagy: úmrtí skladatel koronavirus Ladislav Štaidl producent Crazy Boys Olympic

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Na poslední chvíli velká změna. Ledecká vynechá mistrovství světa ve snowboardingu
Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama