reklama

Landa: Žluté špendlíky proměníme ve zlaté. V politice bych chcípnul na „bezdušovost“

Do iniciativy Žluté špendlíky, která se vymezuje vůči koronavirovým opatřením v podobě očkování nebo roušek, se už zapojilo 13 tisíc lidí, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zpěvák Daniel Landa. Společně s odborníky se bude snažit změnit některá dosavadní nařízení vlády nebo pohled na ně. Sám ale do politiky nejde, protože by zemřel na „bezdušovost“ , vysvětlil ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama

„Žlutý špendlík je připraven k aktivnímu odporu,“ uvedl Landa, který podle svých slov bojuje za lidskou důstojnost. Iniciativa nyní čítá asi 13 tisíc lidí, to je ale prý teprve začátek. Společně s dalšími se snaží zamezit „nesmyslným plošným uzávěrám, povinnosti nošení roušek ve školách nebo testování a očkování“.

„Ptám se lidí, zda cítí, že přichází totalitní způsob uvažování a kdo je ochotný se připravit na odpor. Co bude dál, sám nevím. Blanický manifest byla první fáze, šli jsme přes petici a přivedli skutečné odborníky, jako je epidemiolog Jiří Beran, kapacita ve svém oboru,“ vysvětluje.

Název iniciativy ale bude mít další vývoj. „Žlutý špendlík vrátíme dětem a přeměníme ho na zlatý. To bude signál, že odborné týmy máme připravené a je to už záležitost dospělých,“ doplnil Landa. Ve zlaté barvě vnímá i symboliku pravdy.

V Německu zuří covidová totalita

Právě kvůli silným výrokům proti aktuálním protikoronavirovým nařízením ho dost lidí tlačilo do politiky. I on sám tuto možnost chvíli zvažoval. „Asi měsíc na přelomu roku jsem o tom, že vstoupím do politiky, přemýšlel. Opravdu jsem chtěl zkusit, co by to obnášelo,“ popsal.

Když se o tom zmínil před dalšími lidmi, rozpoutalo to debaty. „Vyčerpávaly mě. Ukázaly mi, že nejsem vhodná osoba. Dostal bych srdeční arytmii, zabilo by mi to duši a pak tělo. Chcípl bych na ‚bezdušovost‘,“ dodal.

Ve vysílání CNN Prima NEWS se vyjádřil i k dění v Evropě. „Je to hnus. Moje žena, rodilá Němka, ale hrdá vlastenka Česka, ví, že v Německu zuří covidová totalita. Policisté nechají mašírovat LGBT komunitu 30 tisíců lidí bez roušek, to asi není problém. Pak přijdou pokojně vyjádřit svůj názor lidé, kterým se nelíbí koronavirová situace, a dostávají pěstmi a koleny do hlav,“ sdělil Landa.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama