reklama

Stát dává občanům najevo, že jsou nic. Když mu to přijdou říct, zmlátí je, říká Landa

Demokratický stát by se neměl chovat jako gestapo, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zpěvák Daniel Landa. Reagoval tak na protesty v Německu, ostře se ale vymezil hlavně vůči krokům české vlády. I proto založil iniciativu Žlutý špendlík. Zkritizoval například očkování i další případné lockdowny.

reklama

„Je hnus, co se děje v Evropě. Moje žena, rodilá Němka, ale hrdá vlastenka Česka, ví, že v Německu zuří covidová totalita. Policisté nechají mašírovat LGBT komunitu 30 tisíců lidí bez roušek, to asi není problém. Pak přijdou pokojně vyjádřit svůj názor lidé, kterým se nelíbí koronavirová situace, a dostávají pěstmi a koleny do hlav,“ reagoval na dění u sousedů v pořadu 360° Daniel Landa. Zpěvák se už v minulosti účastnil právě demonstrací proti covidovým opatřením v tuzemsku.

„Takto by se policie v demokratickém státě chovat neměla, to je gestapo. Na Slovensku rovněž střílejí demonstranty gumovými projektily do krku. Nemůžeme to dovolit, radši položme životy, než abychom zažívali tento hnůj, kdy stát dává najevo občanům, že jsou nic, a když přijdou, tak je zbijí,“ dodal dále Landa.

Landa ale dlouhodobě kritizuje hlavně českou politickou scénu. „Pevně věřím, že se vláda nebude uchylovat k ponižování lidí a jejich mučení, ať už fyzickému, nebo psychickému. Doufám, že nedojde k lockdownům a přibrzdit by se měly i roušky. Povinná vakcinace by neměla být tématem,“ reagoval dále. V Česku je ale od začátku pandemie očkování proti koronaviru dobrovolné.

Připomíná to rok 1948

Dosavadní opatření podle něj položila kulturu na lopatky. „Opatření byla atomová puma a teprve se vše projeví. Byl bych pozitivně překvapen, kdyby to tak nebylo,“ podotkl Landa. Kultura ale není jediným sektorem, který utrpěl. „Podnikatelé padají na hubu, připomíná mi to rok 48. Myslím, že svobodu, rozum i svoje sousedy je potřeba bránit, a když to neuděláme, tak nemám komu a co zpívat,“ dodal.

Landa proto založil i iniciativu Žlutý špendlík, která se ostře vymezuje vůči vládě a jejím koronavirovým nařízením. Do iniciativy se podle něj zapojilo už asi 13 tisíc členů, mezi nimi jsou i odborníci. Společně se snaží zamezit „nesmyslným plošným uzávěrám, povinnosti nošení roušek ve školách nebo testování a očkování“.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí
Volby 2021

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí

Lídr Starostů a nezávislých Vít Rakušan byl ve velké předvolební debatě na CNN Prima NEWS nejpřesvědčivějším hostem ze všech osmi pozvaných lídrů. Rozhodli o tom diváci CNN Prima NEWS. Kousek za Rakušanem skončil šéf ODS Petr Fiala. Třetí místo patří premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nejméně hlasů od diváků dostal předseda komunistů Vojtěch Filip.

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové
Volby 2021

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Filip k Rakušanovi: S Íránem jste udělali sviňárnu. Od vás je to pocta, reagoval šéf STAN

Předvolební debata Česko hledá premiéra v neděli večer byla plná ostrých sporů a výměn názorů. Jednou z těch pikantnějších byla ta, která se odehrála mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a lídrem koalice Pirátů a STAN Vítem Rakušanem (STAN). Vojtěch Rakušana obvinil ze „sviňárny“ kvůli kauze velvyslance v Íránu. Rakušan mu to vrátil s tím, že pokud mu něco podobného řekne komunista, je to pocta, neboť „ti zde dělali sviňárny 40 let“.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama