Láska z balkonu: Poznali se při koncertě během karantény, teď pár plánuje svatbu

I během pandemie koronaviru vznikají pozitivní a silné příběhy. Příkladem může být ten z italské Verony. Paola a Michele se poznali během koncertu, který sledovali ze svých balkonů v průběhu celostátní karantény. Jejich vztah neochladl ani po postupném uvolnění opatření. Pár nyní plánuje svatbu, a dějiště ikonického Shakespearova příběhu o Romeovi a Julii tak znovu potvrzuje statut města zamilovaných.

„Zvažujeme obřad na střešní terase mého domu, což dává smysl, když jsme se seznámili na našich balkonech,“ vzpomíná pro The Times Michele D'Alpaos na první setkání se svojí snoubenkou Paolou. To se uskutečnilo během koncertu pro lidi v karanténě a sestra Paoly během něj hrála na housle světoznámý hit We Are The Champions od skupiny Queen.

Roky bydleli kousek od sebe, spojil je až koronavirus

„Vyšla jsem na balkon, abych si sestru poslechla, a na protější straně jsem uviděla Michela. Uvědomila jsem si, že je to bratr jedné mojí kamarádky, a řekla jsem si, že je to vážně pěkný chlap,“ popsala dříve Paola pro BBC s tím, že večer našla od Michela zprávu na Instagramu.

Protože se kvůli striktním vládním nařízením dlouho nemohli potkat tváří v tvář, museli si vystačit pouze s komunikací po telefonu. Do všeobecného povědomí se pár dostal poté, co Michel připravil pro Paolu speciální banner, který vyvěsil na střeše budovy, v níž bydlí. Poprvé se osobně setkali až v květnu v místním parku.

Zajímavostí pak je, že oba bydleli po mnoho let jen několik metrů od sebe. Nikdy se ale přitom nesetkali na delší dobu. Dohromady je tak bez nadsázky dal koronavirus, respektive opatření přijatá proti jeho šíření.

Tagy: