CNN Prima News laskavost

laskavost

Výpis příspěvků ke štítku „laskavost“

Milé chvíle se Schwarzenbergem, pak úder. Kalousek řekl, co knížeti ublížilo

Věděli jsme, že se to blíží, přírodu neošidíte. Nikdy ale nemůžete být úplně připraveni, byl to úder. Tak exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vzpomínal na chvíli, kdy se dozvěděl, že zemřel jeho letitý přítel Karel Schwarzenberg. V otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyzdvihl i veselé příhody, ať už se jednalo o setkání u oběda nebo Schwarzenbergovu laskavost. Prozradil také, že knížeti velice ublížila prezidentská kampaň Miloše Zeman. Přesto se přes tuto událost dokázal přenést.

Skutky, které prospívají zdraví. Vědci odhalili, jaký vliv má laskavost na psychiku člověka

Téma psychického zdraví, ať už dětí, nebo dospělých, se v Česku řeší zejména na podzim. Ze studie Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) vyplynulo, že třetina deváťáků projevuje příznaky středně těžké až těžké úzkosti, 40 procent z nich vykazuje příznaky deprese. Pomoci jim nemusejí jen odborníci či předepsané medikamenty, ale i pouhá laskavost. Jak zjistili psychologové ze státní univerzity v Ohiu, konání dobrých skutků snižuje deprese, úzkosti a naopak zvyšuje spokojenost v životě.

Světový den laskavosti nezastaví ani covid. České děti dělají dobré skutky i z domova

Datum 13. listopadu patří oslavám Světového dne laskavosti. I v celé České republice se děti zapojují do akce s názvem Jsem laskavec, která vybízí ke konání dobrých skutků. Vše organizuje nadace Karla Janečka a na starost ji má Dominika Trčková, která byla hostem pořadu Nový den na televizi CNN Prima NEWS. Podle ní je i samo připomínání toho, co vůbec laskavost je, zejména v době koronaviru velmi důležité.