CNN Prima News lávka

lávka

Výpis příspěvků ke štítku „lávka“

OBRAZEM: Praha se mění před očima. Podívejte se, jak bude vypadat metropole budoucnosti

Praha není jenom Hrad a most, ale stává se pomalu také moderním západním velkoměstem. Dokazuje to řada zajímavých projektů, které aktuálně v hlavním městě vznikají. Již brzy se Pražanům otevře například Štvanická lávka, která pro pěší a cyklisty propojí Holešovice s Karlínem. Lidé mohou také pozorovat, jak se postupně revitalizuje okolí Masarykova nádraží. Podívejte se na některé z pražských projektů současnosti.

Dvě pobočky na 70 tisíc lidí? Lidé na sídlišti nechápou, vysvětlení pošty se starosta vysmál

Rušení poboček České pošty na velkých sídlištích se má týkat i Prahy 13, kde žije 70 tisíc obyvatel. Z původních čtyř zůstanou otevřené jen dvě. Starosta městské části David Vodrážka (ODS) v nadsázce řekl, že ho pobavil dopis, který od společnosti dostal. Stálo v něm, že kapacita dvou poboček bude dostatečná a lidé si vyřídí co potřebují za pouhé dvě minuty. Místní proti kroku protestují.

Komedie s „kluzskou“ lávkou v Hradci pokračuje. Lidé padají, nepomohl ani speciální posyp

Příběh slavné „kluzské lávky“ v Hradci Králové pokračuje. Poté, co na začátku měsíce přišlo její slavnostní otevření, se ukázalo, že povrch, který měl být protiskluzový, stejně namrzá a klouže. Lávka byla krátce opatřena, nyní již známou, varovnou cedulí s hrubkou, které se lidé smáli i po jejím opravení. Jak se však ukázalo, ani doporučený posyp není ideální – lidé se na něm smýkají.

Předražená a navíc „kluzská“. Hradečané se baví pravopisnou chybou na ceduli u nové lávky

V Hradci Králové přibyla nově otevřená lávka, brzy se ale ukázalo, že její povrch při námraze klouže a město zatím neví, jak situaci vyřešit. Vstup na lávku byl tedy označen dodatečně cedulí. Ta ale spustila vášnivé reakce. Obsahovala totiž pravopisnou chybu, ze které si teď lidé dělají legraci. Cedule byla upravena, ale nakonec zmizela úplně.

Lávka za 175 milionů budí vášně. V Hradci na ni čekali devět let, kousek vedle stojí most

Nově otevřená lávka přes Labe v Hradci Králové se stala jednou z nejdražších staveb svého druhu v Česku. Měří 103 metrů a vyšla na 175 milionů korun. Původní architektonický návrh přitom předpokládal cenu 34 milionů. Pro srovnání – cena konstrukce se rovná zhruba čtvrtině rozpočtu nově budovaného multifunkčního stadionu v Hradci Králové.

Šéfové TSK za zřícení Trojské lávky pykat nebudou. Soud upozornil na systémový problém

Projektant ani šéf oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) nemohli za pád pražské Trojské lávky. V úterý to pravomocně potvrdil odvolací soud. Zamítl odvolání státního zástupce, který se domáhal toho, aby ve věci vznikl revizní znalecký posudek. Jiřímu Stráskému a Antonínu Semeckému hrozilo za nedbalostní obecné ohrožení až osmileté vězení. Při zřícení konstrukce se v prosinci 2017 vážně zranili čtyři chodci.