CNN Prima News lávka

lávka

Výpis příspěvků ke štítku „lávka“

Šéfové TSK za zřícení Trojské lávky pykat nebudou. Soud upozornil na systémový problém

20. září 2022 12:49

Projektant ani šéf oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) nemohli za pád pražské Trojské lávky. V úterý to pravomocně potvrdil odvolací soud. Zamítl odvolání státního zástupce, který se domáhal toho, aby ve věci vznikl revizní znalecký posudek. Jiřímu Stráskému a Antonínu Semeckému hrozilo za nedbalostní obecné ohrožení až osmileté vězení. Při zřícení konstrukce se v prosinci 2017 vážně zranili čtyři chodci.

Kontroverzní most na titulní straně. Časopis TIME oceňuje lávku na Dolní Moravě

13. července 2022 18:53

Visutý most v Dolní Moravě se objevil mezi nejlepšími místy světa roku 2022 podle amerického časopisu Time. Fotografie moravského mostu se dokonce dostala na titulní stranu časopisu. Na padesátimístném seznamu je také například Arktida či Mezinárodní vesmírná stanice (ISS). Nejvíce ocenění si podle žebříčku odnesl evropský kontinent.

Kdo může za zřícení Trojské lávky? Soud osvobodil projektanta i šéfa mostařů

8. března 2022 14:35

Soud v kauze zřícení pražské Trojské lávky osvobodil jak projektanta Jiřího Stráského, tak i šéfa oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) Antonína Semeckého. Úterní verdikt není pravomocný. Státní zástupce pro oba muže žádal podmíněné tresty. Lávka spadla v prosinci 2017, čtyři chodci při neštěstí utrpěli vážná zranění.

Zeman otevřel novou lávku v Lánské oboře. Jsem první vozíčkář, který po ní přejel, řekl

3. června 2021 15:27

Zatímco v Poslanecké sněmovně se hlasuje o vyslovení nedůvěry vládě, prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek zúčastnil otevření nové lávky v Lánské oboře. Ačkoliv se hlava státu přestřižení slavnostní pásky obávala, nakonec se vše vydařilo. Místo je útočištěm několika zvířecích celebrit, například prasete Berty a jelena Standy.

Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy

25. října 2020 18:37

Slunečná neděle vylákala i přes zpřísněná opatření tisíce lidí ven. Někteří dali přednost sportu, jiní šli na vycházku. V pražské Troji byly podél cyklostezek otevřeny i stánky s občerstvením. Někde zákazníci rozestupy dodržovali, jinde nikoli. Pražany a návštěvníky metropole přilákala i nově otevřená trojská lávka. Ovšem někteří ji kvůli obavám z nákazy koronavirem raději nepřecházeli.