reklama

Ledecká: Výsledek této sezony je pro mě silnější než dvě vítězství na olympiádě

Nezahálí. Protože nemůže naplno trénovat na lyžích ani venku, využívá doma boxovací pytel nebo cyklistický trenažér. Ester Ledecká, dvojnásobná olympijská vítězka v alpském lyžování a na snowboardu z Pchjongčchangu 2018, přímo ve studiu CNN Prima NEWS v pořadu Nový den přiznala, že celkový výsledek předčasně ukončené sezony 2019–2020 pro ni byl silnější než právě dva triumfy na olympiádě.

reklama

Hned na úvod sezony ovládla šestého prosince loňského roku sjezd Světového poháru v alpském lyžování v kanadském Lake Louise. V pěti závodech skončila v ceněné první desítce, což jí celkově vyneslo druhé místo v konečném hodnocení disciplíny. Tak vysoko nikdy žádná Češka nebo závodnice bývalého Československa nestála. „Nečekala jsem, že se letos budu věnovat více lyžím. Původně jsem se chtěla trochu víc přiklonit ke snowboardu, tam byl ale problém s materiálem. Na lyžích jsem měla materiál výborný, tak jsem se věnovala jim. Celý výsledek letošní sezony je pro mě silnější než to, co se mi podařilo na olympiádě. Měla jsem velkou formu, to pro mě bylo důležité,“ popsala Ledecká a ocenila, že úspěchy sklízí hlavně díky svému týmu v čele s bratry Ondřejem a Tomášem Bankovými, kteří jsou jejími lyžařskými trenéry.

S moderátory Soňou Porupkovou a Liborem Boučkem mluvila Ledecká též o příštích olympijských hrách, které by se měly konat v roce 2022 v čínském Pekingu a jeho okolí. „Je to jeden z dlouhodobějších cílů, ale těch máme několik. Teď momentálně chci při oblouku doprava zvednout pravou ruku nahoru. To je momentálně můj hlavní cíl,“ líčila s úsměvem detaily lyžařské přípravy česká sportovkyně roku 2018.

Především díky překvapivému vítězství v lyžařském Super-G na olympiádě v Koreji se stala Ledecká jednou z největších českých sportovních hvězd. Jak reaguje na svou silnou fanouškovskou základnu? Tím, že nepobývá tak často v republice, tolik ji nevnímá, přiznává ale, že jí chodí ohromné množství zpráv od fanoušků. Proto ji velmi těší, když napíše nějaký mladý závodník, zároveň to ale považuje za velkou zodpovědnost. Na druhou stranu má možnost inspirovat mládež, proto se snaží naplno. S úsměvem se však podivuje, že se náhle stala vzorem pro ostatní, protože ona sama má prý mnoho jiných vzorů.

Už chci na ledovec

Také lyžařskou závodní sezonu ukončila pandemie koronaviru, a tak dvojnásobná olympijská vítězka musela své tréninky přizpůsobit neobvyklým podmínkám. „Vrátila jsem se z Rakouska a byla jsem čtrnáct dní ve striktní karanténě. Ale moc mě to nezasáhlo, jsem asociální typ. Mám doma kolo a boxovací pytel, takže si docela vyhraji. Nevyhovuje mi to, ale přizpůsobím se,“ popsala Ledecká své poslední týdny.

Krátce po uvolnění některých opatření se vrátila na lyže. S trenéry zamířila do Jeseníků, kde na Červenohorském sedle trénovala slalom a obří slalom, a později se přesunula do Špindlerova Mlýna. Jakmile to půjde, hodlá Ledecká vyjet na zahraniční soustředění, na které se již těší „Jezdím trénovat do Rakouska, na tamní ledovce. Doufám, že budu moct odjet co nejdřív. Potřebuji otestovat dlouhé lyže, a to se v Česku udělat nedá,“ vysvětlila své nejbližší plány sjezdařka, která 23. března oslavila 25. narozeniny.

Kvůli současné situaci a nemožnosti kompletní sportovní přípravy se věnuje také studiu. Během pandemie má čas dohánět resty ze studia na VŠFS a proniká také hlouběji do cizích jazyků. „Učím se řečtinu, protože čtrnáct let jezdím do Řecka a chci se tam umět domluvit. Také bych chtěla dávat rozhovory v němčině, takže trénuji i tu. A průběžně zlepšuji angličtinu,“ upřesnila studentka, respektovaná lyžařka i dvojnásobná mistryně světa v paralelním slalomu ve snowboardingu.

Další hlavní zprávy

Partie

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Miloš Zeman je přesvědčen, že za současný stav epidemie nikdo konkrétní nemůže. Připustil sice, že vláda dělala chyby, ale těch by se podle něj dopustil každý. Kabinet prý několikrát podlehl tlaku veřejnosti, opozice, ale i některých odborníků. „A to už ani nemluvím o takových zrůdných pseudoodbornících, jako je paní Soňa Peková, která nám vykládala, že covid vychcípá v létě,“ řekl prezident republiky v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. A zmínil také své plány s Romanem Prymulou či jak potrestal svého kancléře za sledování fotbalu na stadionu Slavie.

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Praktičtí lékaři: Pokud se chcete nechat očkovat u svého lékaře, hlaste se přímo u něj
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama