reklama

Ledecká: Výsledek této sezony je pro mě silnější než dvě vítězství na olympiádě

Nezahálí. Protože nemůže naplno trénovat na lyžích ani venku, využívá doma boxovací pytel nebo cyklistický trenažér. Ester Ledecká, dvojnásobná olympijská vítězka v alpském lyžování a na snowboardu z Pchjongčchangu 2018, přímo ve studiu CNN Prima NEWS v pořadu Nový den přiznala, že celkový výsledek předčasně ukončené sezony 2019–2020 pro ni byl silnější než právě dva triumfy na olympiádě.

reklama

Hned na úvod sezony ovládla šestého prosince loňského roku sjezd Světového poháru v alpském lyžování v kanadském Lake Louise. V pěti závodech skončila v ceněné první desítce, což jí celkově vyneslo druhé místo v konečném hodnocení disciplíny. Tak vysoko nikdy žádná Češka nebo závodnice bývalého Československa nestála. „Nečekala jsem, že se letos budu věnovat více lyžím. Původně jsem se chtěla trochu víc přiklonit ke snowboardu, tam byl ale problém s materiálem. Na lyžích jsem měla materiál výborný, tak jsem se věnovala jim. Celý výsledek letošní sezony je pro mě silnější než to, co se mi podařilo na olympiádě. Měla jsem velkou formu, to pro mě bylo důležité,“ popsala Ledecká a ocenila, že úspěchy sklízí hlavně díky svému týmu v čele s bratry Ondřejem a Tomášem Bankovými, kteří jsou jejími lyžařskými trenéry.

S moderátory Soňou Porupkovou a Liborem Boučkem mluvila Ledecká též o příštích olympijských hrách, které by se měly konat v roce 2022 v čínském Pekingu a jeho okolí. „Je to jeden z dlouhodobějších cílů, ale těch máme několik. Teď momentálně chci při oblouku doprava zvednout pravou ruku nahoru. To je momentálně můj hlavní cíl,“ líčila s úsměvem detaily lyžařské přípravy česká sportovkyně roku 2018.

Především díky překvapivému vítězství v lyžařském Super-G na olympiádě v Koreji se stala Ledecká jednou z největších českých sportovních hvězd. Jak reaguje na svou silnou fanouškovskou základnu? Tím, že nepobývá tak často v republice, tolik ji nevnímá, přiznává ale, že jí chodí ohromné množství zpráv od fanoušků. Proto ji velmi těší, když napíše nějaký mladý závodník, zároveň to ale považuje za velkou zodpovědnost. Na druhou stranu má možnost inspirovat mládež, proto se snaží naplno. S úsměvem se však podivuje, že se náhle stala vzorem pro ostatní, protože ona sama má prý mnoho jiných vzorů.

Už chci na ledovec

Také lyžařskou závodní sezonu ukončila pandemie koronaviru, a tak dvojnásobná olympijská vítězka musela své tréninky přizpůsobit neobvyklým podmínkám. „Vrátila jsem se z Rakouska a byla jsem čtrnáct dní ve striktní karanténě. Ale moc mě to nezasáhlo, jsem asociální typ. Mám doma kolo a boxovací pytel, takže si docela vyhraji. Nevyhovuje mi to, ale přizpůsobím se,“ popsala Ledecká své poslední týdny.

Krátce po uvolnění některých opatření se vrátila na lyže. S trenéry zamířila do Jeseníků, kde na Červenohorském sedle trénovala slalom a obří slalom, a později se přesunula do Špindlerova Mlýna. Jakmile to půjde, hodlá Ledecká vyjet na zahraniční soustředění, na které se již těší „Jezdím trénovat do Rakouska, na tamní ledovce. Doufám, že budu moct odjet co nejdřív. Potřebuji otestovat dlouhé lyže, a to se v Česku udělat nedá,“ vysvětlila své nejbližší plány sjezdařka, která 23. března oslavila 25. narozeniny.

Kvůli současné situaci a nemožnosti kompletní sportovní přípravy se věnuje také studiu. Během pandemie má čas dohánět resty ze studia na VŠFS a proniká také hlouběji do cizích jazyků. „Učím se řečtinu, protože čtrnáct let jezdím do Řecka a chci se tam umět domluvit. Také bych chtěla dávat rozhovory v němčině, takže trénuji i tu. A průběžně zlepšuji angličtinu,“ upřesnila studentka, respektovaná lyžařka i dvojnásobná mistryně světa v paralelním slalomu ve snowboardingu.

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Natěšení na vypuknutí světového šampionátu v Lotyšsku stoupá. Už jen dva týdny dělí hokejisty a fanoušky od vrcholné akce sezony. Česká reprezentace stejně jako každý rok bude usilovat o zisk některého z cenných kovů a doufá, že na rozdíl od sedmi předchozích pokusů přinese snaha výsledek. Pomalu se rýsuje sestava, kterou hlavní trenér Filip Pešán s sebou vezme do Rigy.

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Děti se mohou testovat jen jednou za 14 dnů. Vláda schválila dotace na PCR testy pro školy
reklama
reklama
Hamáčkův údajný plán v Moskvě potvrzují další: Sputnikem chtěl zachránit ČSSD

Jan Hamáček

Domácí zpravodajství

Okolnosti Hamáčkovy cesty do Moskvy řeší policie. Vyšetřuje ji „z vlastní iniciativy“
Další články
reklama
reklama