reklama

Ledecká: Výsledek této sezony je pro mě silnější než dvě vítězství na olympiádě

Nezahálí. Protože nemůže naplno trénovat na lyžích ani venku, využívá doma boxovací pytel nebo cyklistický trenažér. Ester Ledecká, dvojnásobná olympijská vítězka v alpském lyžování a na snowboardu z Pchjongčchangu 2018, přímo ve studiu CNN Prima NEWS v pořadu Nový den přiznala, že celkový výsledek předčasně ukončené sezony 2019–2020 pro ni byl silnější než právě dva triumfy na olympiádě.

reklama

Hned na úvod sezony ovládla šestého prosince loňského roku sjezd Světového poháru v alpském lyžování v kanadském Lake Louise. V pěti závodech skončila v ceněné první desítce, což jí celkově vyneslo druhé místo v konečném hodnocení disciplíny. Tak vysoko nikdy žádná Češka nebo závodnice bývalého Československa nestála. „Nečekala jsem, že se letos budu věnovat více lyžím. Původně jsem se chtěla trochu víc přiklonit ke snowboardu, tam byl ale problém s materiálem. Na lyžích jsem měla materiál výborný, tak jsem se věnovala jim. Celý výsledek letošní sezony je pro mě silnější než to, co se mi podařilo na olympiádě. Měla jsem velkou formu, to pro mě bylo důležité,“ popsala Ledecká a ocenila, že úspěchy sklízí hlavně díky svému týmu v čele s bratry Ondřejem a Tomášem Bankovými, kteří jsou jejími lyžařskými trenéry.

S moderátory Soňou Porupkovou a Liborem Boučkem mluvila Ledecká též o příštích olympijských hrách, které by se měly konat v roce 2022 v čínském Pekingu a jeho okolí. „Je to jeden z dlouhodobějších cílů, ale těch máme několik. Teď momentálně chci při oblouku doprava zvednout pravou ruku nahoru. To je momentálně můj hlavní cíl,“ líčila s úsměvem detaily lyžařské přípravy česká sportovkyně roku 2018.

Především díky překvapivému vítězství v lyžařském Super-G na olympiádě v Koreji se stala Ledecká jednou z největších českých sportovních hvězd. Jak reaguje na svou silnou fanouškovskou základnu? Tím, že nepobývá tak často v republice, tolik ji nevnímá, přiznává ale, že jí chodí ohromné množství zpráv od fanoušků. Proto ji velmi těší, když napíše nějaký mladý závodník, zároveň to ale považuje za velkou zodpovědnost. Na druhou stranu má možnost inspirovat mládež, proto se snaží naplno. S úsměvem se však podivuje, že se náhle stala vzorem pro ostatní, protože ona sama má prý mnoho jiných vzorů.

Už chci na ledovec

Také lyžařskou závodní sezonu ukončila pandemie koronaviru, a tak dvojnásobná olympijská vítězka musela své tréninky přizpůsobit neobvyklým podmínkám. „Vrátila jsem se z Rakouska a byla jsem čtrnáct dní ve striktní karanténě. Ale moc mě to nezasáhlo, jsem asociální typ. Mám doma kolo a boxovací pytel, takže si docela vyhraji. Nevyhovuje mi to, ale přizpůsobím se,“ popsala Ledecká své poslední týdny.

Krátce po uvolnění některých opatření se vrátila na lyže. S trenéry zamířila do Jeseníků, kde na Červenohorském sedle trénovala slalom a obří slalom, a později se přesunula do Špindlerova Mlýna. Jakmile to půjde, hodlá Ledecká vyjet na zahraniční soustředění, na které se již těší „Jezdím trénovat do Rakouska, na tamní ledovce. Doufám, že budu moct odjet co nejdřív. Potřebuji otestovat dlouhé lyže, a to se v Česku udělat nedá,“ vysvětlila své nejbližší plány sjezdařka, která 23. března oslavila 25. narozeniny.

Kvůli současné situaci a nemožnosti kompletní sportovní přípravy se věnuje také studiu. Během pandemie má čas dohánět resty ze studia na VŠFS a proniká také hlouběji do cizích jazyků. „Učím se řečtinu, protože čtrnáct let jezdím do Řecka a chci se tam umět domluvit. Také bych chtěla dávat rozhovory v němčině, takže trénuji i tu. A průběžně zlepšuji angličtinu,“ upřesnila studentka, respektovaná lyžařka i dvojnásobná mistryně světa v paralelním slalomu ve snowboardingu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili
Domácí

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

reklama