reklama

Lékař pacientkám tvrdil, že je vyléčí sexem. Stykem měl předávat protilátky

Italský gynekolog nabízel pacientkám neobvyklý způsob léčby. Chtěl je zbavit rakovinotvorného viru pomocí sexu. Šedesátiletý lékař měl podle svých slov ženám stykem přenést imunitní protilátky, které by je uzdravily.

reklama

Podle webu Newsflash měl gynekolog Giovanni Miniello oznámit 33leté ženě, že má lidský papilomavirus (HPV). Výskyt pohlavně přenosného viru však nedoložil. „Lékař mi tvrdil, že svou alternativní léčbou zachránil před rakovinou spoustu lidí. Po sexuálním styku s ním byly výsledky na přítomnost viru údajně negativní,“ popsala šokovaná žena lékařovu snahu přesvědčit ji k sexu.

Pacientka se rozhodla se svým příběhem svěřit italskému listu La Repubblica i investigativnímu pořadu Le lene, který najal herečku, aby ztvárnila jednu z pacientek. Miniello figurantce řekl, že má na děložním čípku bílé skvrny, které ukazují na přítomnost viru HPV. Taktéž jí nabídl sex s tvrzením, že jí tak poskytne imunitu, protože byl očkován.

Přihlásilo se 15 žen

Když se ho herečka zeptala na ochranu, lékař jí údajně řekl, že kondom jí neumožní získat výhodu jeho protilátek. Když se gynekolog začal připravovat na styk, do jeho ordinace vtrhl novinář a polonahého zdravotníka překvapil.

„Já, který jsem více než 40 let úspěšně léčil stovky žen, jsem pouze navrhl alternativní léčbu, která by přinesla výsledky,“ vzkázal Miniello pořadu prostřednictvím svého právníka. Dodal, že ženy k sexu nikdy nenutil.

V důsledku televizního odhalení se přihlásilo dalších 15 žen, které tvrdí, že se rovněž staly oběťmi lékaře a jeho zázračné sexuální léčby. „Některé zvažují nahlášení, jiné se bojí, také proto, že míra sekundární viktimizace je velmi vysoká,“ vyjádřila se k případu Marika Massara, koordinátorka Centra proti násilí v Bari.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama