Messi přerušil rozhovor a nadával soupeři. Leo, klídek, uklidňoval ho novinář

V dramatickém čtvrtfinále šampionátu v Kataru létaly jiskry na všechny strany. Fotbalisté Argentiny i Nizozemska si vjížděli do vlasů a série vzájemných provokací vyústila v to, že ani po postupu Jihoameričanů nebyl klid. I v Lionelu Messim přetrvávala navzdory vydřenému triumfu (3:2 po penaltách) frustrace.

Druhé páteční čtvrtfinále, které zároveň bylo i druhým soubojem Jižní Amerika versus Evropa, mělo vše. Kromě smazání dvougólového manka v 11. minutě nastavení, geniálních momentů a penaltového rozuzlení také 17 žlutých karet.

Tento rekordní počet v rámci jednoho zápasu mistrovství světa celkem vypovídá o tom, že na narvaném stadionu Lusail se odehrávala partie plná hádek, ostřejších zákroků a protestů laviček obou mančaftů.

Napětí bylo vystupňováno do takové míry, že ani po rozhodující penaltě Lautara Martíneze nevyprchalo. Podrážděný zůstával i Lionel Messi, který si během základní hrací doby připsal gól i asistenci. Když dával rozhovor argentinské televizi, v jednu chvíli interview přerušil.

„Na co se díváš, hlupáku? Vrať se zpátky,“ pokřikoval kamsi mimo záběr. Přítomný reportér k respondentovi prohodil: „Klídek, Leo.“ Adresátem negativních emocí sedminásobného vítěze Zlatého míče podle svědků byl nizozemský útočník Wout Weghorst. Právě tento střídající hráč svými dvěma góly dokázal rozhodnutý zápas poslat do prodloužení a penalt.

Kapitán Argentiny později na sociálních sítích upřesnil, proč se během rozhovoru nechal unést a prohodil poznámku směrem k produktivnímu žolíkovi. „Začal nás provokovat. Navážel se do nás, říkal různé věci,“ napsala hvězda Paris Saint-Germain.

Už krátce po zápasu byl 35letý Messi přistižen, jak se dostal do vášnivé konfrontace s koučem Nizozemska Louisem van Gaalem. Ten později po prohrané bitvě mimo jiné prohlásil, že Messi se do bránění nezapojoval, proto měli „Oranje“ šanci dostat se zpátky do zápasu. Lídr vítězů rýpnutí na dálku opětoval. „Van Gaal říká, že Nizozemci hrají dobrý fotbal. Ale ve skutečnosti jen nakopávali míče na vysoké hráče.“

Pro „tulipány“ to byl poslední zápas na turnaji, pro samotného van Gaala u nizozemské reprezentace. „Končím,“ uvedl po vyřazení.

Světová federace FIFA zahájila v sobotu s Argentinou kvůli chování jejích hráčů disciplinární řízení. Zároveň oba týmy s největší pravděpodobností nemine za minimálně pět žlutých karet v jednom utkání pokuta, kterou na MS už dvakrát ve výši 15 tisíc franků (370 tisíc korun) dostala Saúdská Arábie.

Tagy:
Lionel Messi fotbal sport Louis van Gaal Mistrovství světa v Kataru 2022 nizozemská fotbalová reprezentace argentinská fotbalová reprezentace Wout Weghorst