reklama

Lepší verze Putinovi, horší pro „lidi“. Rusko zahájilo výrobu svého Rolls-Roycu

Aurus Senat L700 (autor: Aurus Motor)
Zdroj: Aurus Motors

Zbrusu nová ruská limuzína Aurus Senat se světu představila už v roce 2019 na autosalonu v Ženevě. Zahájení její výroby v továrně Jelabuga v Tatarstánu však proběhlo až nyní, kdy byly dokončeny veškeré přípravné práce. Rolls-Royce z dálného východu je jakýmsi Těremským palácem na čtyřech kolech. Hrstku vyvolených v čele s Vladimirem Putinem uhrane prvotřídním luxusem a nebeským komfortem, čemuž odpovídá i jeho pořizovací cena.

reklama

Z výrobní linky by letos mělo sjet přibližně 350 vozů, oznámil ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Do budoucna by se však měla výroba zvýšit až na pět tisíc vozů ročně. Cena základní verze Senatu je 18 milionů rublů (zhruba 5 114 000 Kč při současných směnných kurzech).

Aurus Senat S600
Aurus Senat S600
Zdroj: Aurus Motors

Aurus vyrábí dvě různé varianty Senatu; větší model L700, který byl zkonstruován výhradně pro Vladimira Putina a další příslušníky Ruské federace, zatímco Senat S600 je model nabízený běžným zákazníkům. Automobilka plánuje přijít také s kabrioletem nebo mohutným SUV.

Pod kapotou luxusních limuzín najdeme prozatím jen 4,4litrový osmiválcový motor se dvěma turbodmychadly a hybridním ústrojím vyvinutý ve spolupráci s Porsche. Chlubí se výkonem 590 koní a maximálním točivým momentem 880 N.m. Hybnou sílu na všechna čtyři kola pak přenáší devítistupňová automatická převodovka. Časem by vedle osmiválce měl přibýt také ikonický dvanáctiválec.

Aurus Senat S600
Aurus Senat S600
Zdroj: Aurus Motors

Zákazníci se mohou dále rozhodnout, zda chtějí klasické pětimístné uspořádání, nebo jestli raději sáhnou po čtyřmístném provedení. To je pochopitelně ještě luxusnější a komfortnější. Interiér vozu totiž doplní třeba o sklopná sedadla, minilednici či o velké jídelní stolky. Nechybějí tu ani dvě obrazovky umístěné zezadu na sedadlech řidiče a spolujezdce.

Poměrně novou ruskou automobilku Aurus vlastní Ústřední vědecký automobilový institut NAMI, přičemž byla vyvinuta jako prestižní projekt pro Kreml. Není divu, že jejím hlavním motorem, který ji hnal ke zrodu, byl právě prezident Vladimir Putin.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

Partie

Homosexuálové jsou devianti. Evropská unie je chce zvýhodnit, tvrdí Foldyna z SPD

Homosexuálové jsou devianti. Evropská unie je chce zvýhodnit, tvrdí Foldyna z SPD

Homosexuálové a další členové LGBT+ komunity jsou podle poslance SPD Jaroslava Foldyny devianti. Prohlásil to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Schyluje se podle něj k tomu, že bude tato komunita upřednostňována třeba při výběru pracovní pozice. Proti jeho vymezení se tvrdě ohradili jak senátorka ODS Miroslava Němcová, tak Pirát Jan Lipavský.

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas
Pomsta za českého psovoda. Policie obvinila čtyři vojáky ze smrti afghánského bojovníka
Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?
Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama