Logo CNN Prima News
Aktuální trendy
Prima Česko
Jak ušetřit
Počasí
Partie
Gaming
ShowTime
Povídej
Auto
Kariéra
KRYPTA
Nákupy
Témata
  • Menu
  • Domácí
  • Zahraničí
  • Ekonomika
  • Pořady
  • Ukrajina
Přihlášení
  • Můj profil
  • Odhlásit se
  • Vyhledávání
  • Můj profil
    • Nastavení účtu
      Účet
    • Odhlásit se
    • Jste tu poprvé?
      Zaregistrujte se
    • Máte již účet?
      Přihlašte se
Živě Menu Zavřít TV živě

Křeček: Mnohé firmy zmutovaly do zombie podoby, žijí jen z dotací. Jejich škrty jsou nutné

22. září 2023 22:29

Noční démon dopaden. Pražská policie zatkla muže, který při vloupání pozoroval spící lidi

22. září 2023 22:03

Střelba v Uherském Hradišti kvůli parkování? Svědci popsali detaily, postřelený leží na JIP

22. září 2023 21:11

Smutek v Itálii. Zemřel exprezident Napolitano, bývalý komunista zemi provedl finanční krizí

22. září 2023 20:26

Rusové nás zabíjeli na každém metru. Ukrajinský voják líčí těžké ztráty při tažení na Bachmut

22. září 2023 20:17

Německá ministryně vnitra otočila: Obnovme hraniční kontroly s Českem, žádá kvůli migraci

22. září 2023 19:28

Křeček: Mnohé firmy zmutovaly do zombie podoby, žijí jen z dotací. Jejich škrty jsou nutné

22. září 2023 22:29

Hasiči a policisté mají smůlu, plat jim příští rok nevzroste. Plivanec do tváře, míní politolog

22. září 2023 12:00

Z černých lesů nejsme venku, míní Kovanda. Varoval před možnou naftovou krizí

22. září 2023 10:52

Rusové nás zabíjeli na každém metru. Ukrajinský voják líčí těžké ztráty při tažení na Bachmut

22. září 2023 20:17

Munice je příšerná, nemáme nic, zoufají si ruští vojáci. Na frontě umírají po pěti měsících

22. září 2023 15:02

Ukrajinci zasáhli Černomořskou flotilu na Krymu, tvrdí gubernátor. Po sítích se šíří videa

22. září 2023 13:14
Domácí
  • Volby
  • Politika
  • Koronavirus
  • Počasí
  • Praha
  • Středočeský kraj
  • Moravskoslezský kraj
  • Liberecký kraj
Zahraničí
  • USA
  • Slovensko
  • Rusko
  • Izrael
  • Evropská unie
  • Německo
  • Čína
Byznys
  • Finance
  • Kryptoměny
  • Hypotéky
  • Daně
  • Ekonomika
  • Energetika
  • Média
Sport
  • Tenis
  • MMA
  • Fotbal
  • Hokej
  • Tenis
Lifestyle
  • Cestování
  • Zdraví
  • Historie
  • Kultura
  • Věda a technologie
  • Filmy
  • Seriály
Krimi
  • Soudy
  • Nehody
  • Požáry
  • Vraždy
  • Krimi v TV
Pořady
  • Partie
  • Hlavní zprávy
  • 360°
  • Nový den
  • Interview
  • K věci
Prima+
  • Prima Fresh
  • Prima Zoom
  • Prima Ženy
  • Prima COOL
  • Prima DOMA
  • Prima Living
  • ShowTime
  • Svět zvířat
  • Gaming
  • Auto
  • Povídej
  • TV program
Sledujte nás Facebook Twitter Instagram YouTube
Itálie
Zemřel italský exprezident Napolitano. Bývalý komunista zemi provedl finanční krizí
Více informací
Německo
Německá ministryně vnitra otočila: Obnovme hraniční kontroly s Českem, žádá kvůli migraci
Více informací
Krimi
Střelba před českým supermarketem. Řidič po hádce vytáhl zbraň, druhého zasáhl do nohy
Více informací
Ukrajina
Ukrajinci zasáhli Černomořskou flotilu na Krymu, tvrdí gubernátor. Po sítích se šíří videa
Více informací
Ukrajina
Biden slíbil Zelenskému střely ATACMS. Mají dolet 300 kilometrů
Více informací
Ukrajina
Tanky Abrams budou do týdne na Ukrajině. Biden oznámil další pomoc za víc než sedm miliard
Více informací
Domácí
Tragédie v rodině starosty Náchoda. Zemřela mi dcera, oznámil Jan Birke
Více informací

Česko smutní, zemřel Václav Šašek. Podílel se na filmech Vesničko má středisková nebo Kolja

Za chudé Slovensko může Fico i povolební scénáře. V debatě se střetli volební lídři

Skandál, vrazili jsme Ukrajině kudlu do zad. Tusk kritizuje polskou vládu za zastavení pomoci

CNN Prima News ■ Zprávy Krimi Nehody

Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti

  • Téma: Nehody
  • Tomáš Kačmár
  • 4. srpna 2021 11:01

Kanál 3 - Online - živé ad hoc vysílání

Detaily tragického výbuchu na Prostějovsku: Dům patřil hasiči, policie nevylučuje trestný čin

Ohromení cyklisté potkali na poli samotného krále Karla. Postěžoval si jim, co ho trápí

Studentská léta Honzy Dědka: 400 neomluvených hodin, jeden ročník opakoval hned dvakrát

Zaorálek: Putin se v Moskvě směje. Napětí mezi Polskem a Ukrajinou však nevzniklo poprvé

Bachmutský mlýnek na maso v praxi. Cesta k městu je plná ruských mrtvol, ukazují záběry

Léto plné tragédií. Tak reagoval na železniční neštěstí u obce Milavče na Domažlicku premiér Andrej Babiš (ANO). Střet rychlíku a osobního vlaku nepřežili podle informací CNN Prima NEWS tři lidé. Desítky dalších jsou zraněny, někteří z nich zůstávají v kritickém stavu. Šéf lidovců Marian Jurečka volá po zlepšení bezpečnosti na českých železnicích.

„Bohužel, toto léto je plné tragédií. Jsou tam mrtví, to mě mrzí. Chci vyjádřit soustrast pozůstalým,“ řekl Babiš k nehodě na tiskové konferenci k mobilním očkovacím týmům v Moravskoslezském kraji. Zároveň doplnil, že je v kontaktu s novým šéfem hasičů Vladimírem Vlčkem a vicepremiéry Janem Hamáčkem (ČSSD) i Karlem Havlíčkem (za ANO), který zodpovídá za resorty dopravy a také průmyslu a obchodu. Dále doplnil, že nejdůležitější bude celý střet vyšetřit.

K tématu

Nehody

Srážka vlaků na Domažlicku: Zemřeli tři lidé. O případ se zajímají kriminalisté

Havlíček (za ANO) na Twitteru informoval, jak k nehodě nejspíše došlo. „Vlak Ex 351 projel návěstidlo v poloze Stůj ve výhybně Radonice na Domažlicku a srazil se s osobním vlakem. Situace je vážná,“ napsal vicepremiér.

Pro CNN Prima NEWS později zopakoval, že na vině je podle prvotních poznatků strojvedoucí rychlíku z Mnichova. „Teď se teprve začne vyšetřovat, ale podle všech indicií rychlík, který jel z Mnichova, projel žlutou, nezpomalil a následně projel i červenou. Nereagoval podle všech indicií na všechna opatření, která jsou, a srazil se následně s osobním vlakem,“ řekl Havlíček CNN Prima NEWS.

Později dodal, že by „v tuhle chvíli nebylo úplně šťastné ukazovat na kohokoliv, kdo je viníkem“. Havlíček redakci zároveň sdělil, že podle všeho neselhal zabezpečovací systém tratě. „V momentě, kdy (vlak) projede na žlutou, musí reagovat na upozornění lokomotivy,“ vysvětlil ministr dopravy a také průmyslu a obchodu.

Srážka vlaků. Vlak Ex 351 projel návěstidlo v poloze Stůj ve výhybně Radonice na Domažlicku a srazil se s osobním vlakem. Situace je vážná, ruším veškerý program a jsem na cestě na místo neštěstí.

— Karel Havlíček (@KarelHavlicek_) August 4, 2021

Otřesná tragédie, píše Bartoš

K neštěstí se vyjadřují i další představitelé tuzemské politiky. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka uvedl, že myslí na oběti a zraněné při neštěstí a také na jejich blízké. Kromě toho volá i po zlepšení bezpečnosti tuzemských železnic. „Vyšetřování potrvá delší čas, obecně je ale před námi stále velká výzva v potřebě zvyšovat zabezpečení a bezpečnost železniční dopravy v ČR,“ pokračoval Jurečka.

Myslím v 🙏 na oběti železničního neštěstí, na všechny zraněné a jejich blízké.

Vyšetřování potrvá delší čas, obecně je ale před námi stále velká výzva v potřebě zvyšovat zabezpečení a bezpečnost železniční dopravy v ČR.

— Marian Jurečka (@MJureka) August 4, 2021

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) poděkoval záchranářům za rychlý zásah při největší nehodě na železnicích v tomto roce. „Všem pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast a všem zraněným přeji pokud možno brzké uzdravení,“ uvedl Vystrčil. Soustrast pozůstalým a přání brzkého uzdravení na sociálních sítích vyjádřil i jeho stranický šéf Petr Fiala (ODS).

Děkuji všem složkám IZS za rychlý zásah při největší železniční nehodě tohoto roku, která se stala dnes na Domažlicku.
Všem pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast a všem zraněným přeji pokud možno brzké uzdravení.

— Miloš Vystrčil (@Vystrcil_Milos) August 4, 2021

K vyjádření soustrasti příbuzným obětí vlakového neštěstí se připojil i předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Všem pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast a myslím na všechny těžce zraněné. Věřím, že složky integrovaného záchranného systému dělají vše, co je v jejich silách. A za to jim moc děkuji,“ napsal na Twitteru Bartoš.

Otřesná tragédie při srážce vlaků u obce Milavče na Domažlicku si vyžádala dva životy. Všem pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast a myslím na všechny těžce zraněné. Věřím, že složky integrovaného záchranného systému dělají vše, co je v jejich silách. A za to jim moc děkuji.

— Ivan Bartoš (@PiratIvanBartos) August 4, 2021

Ministr vnitra Hamáček uvedl, že od rána střet řeší s novým generálním ředitelem hasičů Vladimírem Vlčkem, který je podobně jako Havlíček také na místě nehody. „Všechny složky IZS pracují s maximálním nasazením, moc jim děkuji,“ doplnil Hamáček.

Podobně reagovala i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která vyzdvihla práci záchranářů na místě. „Jestli můžeme být na něco hrdí, je to náš integrovaný záchranný systém, jsem si proto jistá, že zranění dostanou tu nejlepší možnou péči,“ uvedla na sociálních sítích předsedkyně TOP 09.

Upřímnou soustrast rodinám obětí střetu vlaků na Domažlicku.

Jestli můžeme být na něco hrdí, je to náš integrovaný záchranný systém, jsem si proto jistá, že zranění dostanou tu nejlepší možnou péči. Mé modlitby jsou s těmi, kdo jsou v kritickém stavu.

— Markéta Pekarová Adamová (@market_a) August 4, 2021

Nehodu u obce Milavče na Domažlicku nepřežili tři lidé. Podle informací CNN Prima NEWS je aktuálně na 31 cestujících lehce zraněných, další jsou zraněni těžce a zůstávají v kritickém stavu.

Andrej Babiš Zdroj: Profimedia.cz

  • Zavřít

Andrej Babiš Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Nehody
5 fotografií

Na Prostějovsku se srazily vlaky. Na místě byli zranění, provoz je přerušen

Nehody
4 fotografií

Odtrhnou od sebe lokomotivy. Na Teplicku likvidují následky nedělní železniční nehody

Tagy:
Marian Jurečka vlak železnice nehody politika Andrej Babiš Karel Havlíček Domažlice Markéta Pekarová Adamová Ivan Bartoš reakce čelní střet

Tomáš Kačmár

redaktor CNN Prima NEWS

Všechny články autora
Sdílejte článek Facebook Twitter
Zobrazit komentáře ke článku

Právě se děje

22:29

Křeček: Mnohé firmy zmutovaly do zombie podoby, žijí jen z dotací. Jejich škrty jsou nutné

22:03

Noční démon dopaden. Pražská policie zatkla muže, který při vloupání pozoroval spící lidi

21:39

Hrůzný nález u Žiliny. Ve vířivce se rozkládalo tělo mladíka, policie nevylučuje vraždu

21:11

Střelba v Uherském Hradišti kvůli parkování? Svědci popsali detaily, postřelený leží na JIP

20:49

Dojemné překvapení ve studiu. Máme tě rádi, popřál Voříšek Doležalové ke kulatým narozeninám

Další zprávy

Mohlo by vás zajímat

Migranti znásilnili ženu před zraky zbitého přítele. V Německu přitom žijí nelegálně už roky

Ukrajinci opakovaně veřejně ponižovali Němce. Poláci si to líbit nenechají, říká Drulák

Mlátil ji do hlavy, lidé jen stáli a koukali. Svědkyně popsala hrůzný útok na školačku v Brně

Návrhy pro vás

Turnaj UFC 295 jako dárek. Budu v New Yorku shánět husu a víno, vtipkuje Procházkův trenér

Klíčové volby na Slovensku: Spočítejte si pomocí kalkulačky, komu byste dali hlas

Zdravotnictví se řítí do zdi. Proč budou Česku zoufale chybět lékaři i základní péče?

prima-cnn-news

Rusové nás zabíjeli na každém metru. Ukrajinský voják líčí těžké ztráty při tažení na Bachmut Exkluzivní průzkum: V Česku panuje historická nespokojenost lidí se směřováním země Střelba v Uherském Hradišti kvůli parkování? Svědci popsali detaily, postřelený leží na JIP

prima-zeny

Tiktokerka Anna Dvořáková by chtěla domů sluhu. Na kolegu prozradila, že v zákulisí štěká Albert konečně zaskóruje! Vyhlášený sukničkář se ale do Kristýny zamiloval Sandra Nováková si pochvaluje mateřskou výhodu. Ze syna Mikuláše jí vyrostl kolega

prima-zoom

Jak se bojovalo o Šluknovský výběžek? Král gangsterů opouštěl Alcatraz s mentální kapacitou dítěte. Většinu života ho trápila děsivá choroba Zabijácký rosomák usmrtí i ledního medvěda. Podívejte se, jak nahání celou medvědí rodinu

prima-fresh

Kvalitní kuchařský nůž vám usnadní přípravu pokrmů Bez masa: Květákové steaky zapečené s čedarem Plněné briošky z kynutého máslového těsta se skořicovou náplní

prima-cool

Jak to vypadá s Rambem 6? Nejlepší Star Wars od Disneyho měly premiéru přesně před rokem. Bohužel je skoro nikdo neviděl 5 nejlepších akčních sci-fi, které jste možná neviděli

playboy

Co vás čeká v říjnovém čísle časopisu Playboy? Playmate a pictorialy říjnového vydání Thermes Marins de Saint Malo: Trendy na TikToku se mění, touha po kvalitní péči zůstává

lajk

Jaromír Soukup jen zírá, jak si Agáta užívá s Dopitou. Ten je u ní jako doma Výsměch a totální ponížení? Kráska tvrdí, že Muradov ke své Sabině shání bokovky Jak vypadá kočka z Pobřežní hlídky dnes? Proti času nemůže bojovat žádná kráska

prima-living

Fotbalová legenda Jozef Chovanec prodává nádherný dům za 35 milionů korun Botník o velikosti panelákového bytu a pět koupelen. Elton John prodává obří apartmán Strmělky mlženka a anýzka jsou výtečné podzimní houby. Jedna je skvělá v octě, druhá v čokoládě

Populární témata

Nejlepší filmy 2022 Nejlepší horory TV program Změna času Partie Počasí Kdy budou volby Mafia Auto – katalog 7 pádů Honzy Dědka Partička Svařené víno Tatarák podle Pohlreicha Filmy od Marvelu Aloe vera Pěstování lichořeřišnice Výpočet ascendentu Tvarohové knedlíky Nejlepší palačinky Švestkový koláč

O FTV Prima Management Volná místa Press Reklama Castingy a výzvy HbbTV Kontakty Podmínky užívání Zpracování osobních údajů Cookies Nápověda Vlastník FTV Prima spol. s r.o. Redakce Nastavení soukromí
App Store Google Play
© FTV Prima spol. s r.o.