CNN Prima News liberalismus

liberalismus

Výpis příspěvků ke štítku „liberalismus“

Kulidakis: Křídlo Gregorové je autentičtější. Neomarxismus těžkého kalibru, míní Schmarcz

Souboj mezi dvěma křídly Pirátské strany bude pokračovat i nadále, uvedl komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis v reakci na sobotní klání dosavadního předsedy strany Ivana Bartoše a europoslankyně Markéty Gregorové. Zatímco Bartoš a jeho zastánci podle komentátora „zbafuňařeli“, Gregorová zastává původní myšlenku Pirátů. Opačného názoru je však jeho kolega Martin Schmarcz, který názory europoslankyně označil za děsivé a neomarxistické.

Kolaja: Piráti jsou jediná fakt liberální strana v ČR. Konzervativci se blíží krajní pravici

Piráti jsou jedinou opravdu liberální stranou na české scéně. Konzervativci se stále více blíží krajní pravici. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Marcel Kolaja. Lídr Pirátů do evropských voleb 2024 a 1. místopředseda strany se kromě jiného rozmluvil o kontroverzi kolem osoby ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Zároveň popřel, že by uvnitř Pirátů panovalo nějaké větší pnutí mezi „provládní“ a „europoslaneckou“ frakcí.

KOMENTÁŘ: Manželství pro všechny znamená opravdu pro všechny aneb Poturčenec horší Turka

Válka na Ukrajině, veřejné finance v katastrofálním stavu a na spadnutí další tvrdá vládní bitka o podobu úsporného balíčku... Zdálo by se, že teď nepotřebujeme žádné další téma, nad nímž se budeme do krve hádat. Zvláště když se fakticky týká naprosto zanedbatelného počtu lidí. Jenže to by nesměli být na scéně zatvrzelí aktivisté, kteří si z protlačování (pseudo)témat do veřejné diskuse udělali živnost. A také bychom nesměli žít v éře politiků, kteří pro nějaké to promile hlasů navíc udělají cokoli. Výsledkem je manželství pro všechny.