CNN Prima News Litomyšl

Litomyšl

Výpis příspěvků ke štítku „Litomyšl“

V Litomyšli vládu uvítaly protestní transparenty

14. července 2022 11:57

Zemědělci protestující již od ledna proti diskriminační agrární politice umístili na všech příjezdech do Litomyšle transparenty požadující férové podmínky podnikání. Členové dvou největších agrárních uskupení v zemi – Agrární komory ČR a Zemědělského svazu ČR – využili toho, že se 1. července do města sjeli čelní představitelé Evropské unie, aby zde spolu s českou vládou zahájili předsednictví. Chtěli tak upozornit na fakt, že je Česko jedinou zemí EU, která nastavuje svoji agrární politiku nepřátelsky k produkčnímu zemědělství, a ohrožuje tak svoji potravinovou soběstačnost.

Svoboda: Obnova Ukrajiny? Musí zaručit, že si za naše peníze někdo nekoupí nové Bentley

2. července 2022 12:08

Je na čase tlačit na Ukrajince, aby představili svůj plán obnovy. Nemůžeme jim posílat peníze bez záruk, že finance neskončí v kapsách oligarchů. Prohlásil to exministr zahraničí Cyril Svoboda v pátečním vysílání 360° na CNN Prima NEWS. Společně s bývalým velvyslancem ve Francii Petrem Drulákem se shodli na tom, že v prioritách předsednictví ČR v čele Rady Evropské unie chybí vyloženě česká priorita.

Připoutali se k pódiu: Environmentální aktivisté narušili Koncert pro Evropu v Litomyšli

1. července 2022 19:45

Koncert pro Evropu v Litomyšli na počest českého předsednictví v Radě Evropské unie narušili dva demonstranti. K pódiu se připoutali plastovými pásky a protestovali proti enviromentální politice české vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Měli hesla „Zastavme fosilní šílenství a solární tunel“ a to jak v češtině, tak v angličtině.

Chtějí chápat svět a dorozumět se s novými spolužáky. Zájem o ruštinu na školách roste

21. května 2022 16:19

I přes aktuální vypjatou situaci na Ukrajině zájem o ruský jazyk na základních a středních školách neklesá, naopak. Vyplývá to z výpovědí několika českých škol, které oslovila redakce CNN Prima NEWS. Podle učitelů ruštiny mohl zájem o tento jazyk u studentů podpořit příchod nových žáků z Ukrajiny. Mnozí z nich se totiž dorozumívají rusky a české děti se proto snaží s novými kamarády domluvit jazykem, kterému rozumí.

Detaily děsivé nehody v Litomyšli: Alkohol i drogy, uhořeli příbuzní ve věku 18 až 23 let

15. února 2022 23:04

Lidé u stromu nedalekého vlakového nádraží v Litomyšli zapalují svíčky. Přesně tam totiž v sobotu došlo k tragické autonehodě, při které uhořeli tři mladí lidé ve věku 18, 22 a 23 let. Podle informací Deníku mělo jít o dva sourozence a jejich sestřenici. Nehodu přežil pouze 27letý muž, který byl se středně těžkými zraněními odvezen do nemocnice. Tomu vyšel pozitivní test na alkohol i amfetamin. Policie nyní zjišťuje, zda muž seděl osudného dne za volantem, nebo řídil někdo jiný.

Rodička s mrtvým plodem či trombózy, covid postihuje těhotné. Cítíme bezmoc, říká lékařka

9. prosince 2021 14:13

Pandemie koronaviru ovlivnila péči také na gynekologických a porodnických odděleních. „Zdravotnický personál už je opravdu unavený. Vidíme mnohem víc neštěstí a cítíme bezmoc častěji než před rokem,“ vylíčila situaci lékařka Lucie Kavanová, která slouží v porodnicích ve Svitavách a Mostě a pracuje i na ambulanci v Litomyšli. Trombózy či zápaly plic nejsou u covid pozitivních pacientů žádnou výjimkou, informuje Deník.cz.