reklama

Sazka podporuje sport. Stává se součástí nejprestižnějšího mužského závodu Czech Tour

Česká společnost Sazka ze skupiny KKCG vstupuje do silniční cyklistiky. Stává se titulárním partnerem momentálně nejprestižnějšího mužského závodu v republice. Třináctý ročník etapového závodu první kategorie UCI se přejmenuje z Czech Tour na Sazka Tour a pojede se ve čtyřech krajích od 5. do 8. srpna 2021.

reklama

„Sazka více než 65 let podporuje československý a český sport. Poté, co se skupina KKCG stala vlastníkem Sazky, na tradici navázala a stala se partnerem Českého olympijského výboru,“ vysvětluje letité spojení s českým sportem Robert Kolář, člen dozorčí rady Sazky a předseda organizačního výboru Sazka Tour.

Sazka vyráží na novou trať, kterou je podpora individuálního sportu. „Sazka Tour je první individuální akcí takového typu, které se takto věnujeme, podporujeme ji a spojili jsme s ní své jméno,“ doplňuje Kolář, který oceňuje, že bývalá Czech Tour je nejvýznamnějším cyklistickým silničním závodem v republice. „Proto nás těší, že na trati uvidíme závodníky, kteří se účastnili Tour de France, Vuelty či Gira d‘Italia, takže půjde o opravdu kvalitní klání,“ říká Kolář.

Ze strany tradiční české sázkové společnosti, největší v republice, která nabízí nejen loterie, ale také kurzové sázky pod značkou SazkaBet, půjde také o charitativní projekt, protože její generální ředitel Aleš Veselý předá zástupcům Dětského domova Šance Olomouc nová BMX kola včetně dalšího vybavení, helem či chráničů. Stane se tak po první etapě v Uničově.

„Chceme, aby si cyklistiku užily i děti, které by si to jinak nemohly dovolit. Toto gesto se nám letos již osvědčilo na Závodu Míru do 23 let v Jeseníku, a proto jsme se rozhodli jej zopakovat a podpořit další dětský domov. Podpory dětí ve sportu a pohybu nikdy není dost,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Dva atraktivní dojezdy: Pustevny a Dlouhé stráně

Jaroslav Vašíček, zakladatel Czech Tour a současný bezpečnostní ředitel Sazka Tour, strávil přípravou třináctého ročníku deset měsíců. „Uvažovali jsme, jak závod a jeho systém změnit a posunout dopředu. Proto jsme došli k tomu, že jsme udělali dva horské dojezdy, první na Pustevny, druhý na Dlouhých stráních při královské etapě,“ popisuje Vašíček klíčové body letošního klání a přidává perličku: „Začíná se v Moravské Třebové, kde se role startéra ujme otec Leopolda Königa, který je členem rady města.“

A právě bývalý český reprezentant Leopold König, účastník olympijských her 2016 v Riu de Janeiru, vynikající vrchař, který se může pochlubit celkově šestým místem z Gira d’Italia a sedmým z Tour de France, se ujal role ředitele Sazka Tour. Tu dvakrát vyhrál v letech 2010 a 2013. Loni sedl na kolo a „vymyslel“ trasu, kterou samozřejmě sám vyzkoušel. „Přál jsem si, aby byla co nejtěžší. A snad se mi to povedlo,“ poznamenává König.

Jenže přestože byla trať kompletně naplánovaná, odsouhlasená a připravená, došlo k velkým změnám. „Loni jsme vše naplánovali, v únoru ověřili a vše vypadalo, že jsme připravení. Jenže v březnu letošního roku začaly první problémy, které vyvrcholily v květnu, červnu a dokonce i v červenci, kdy jsme tratě museli diametrálně měnit, protože systém oprav silnic v republice nám do všeho zasáhl. Skoro denně jsme museli měnit části etap kvůli postupujícím pracím silničářů. Navíc jsme vůbec nebyli informovaní, že se má v určitých úsecích něco opravovat, přestože už byla vydána povolení,“ popisuje komplikace Jaroslav Vašíček.

Podle něho bylo „finále“ před startem závodu hektické. „Ono nejde jen o to, že se trať změní, ale pro nás to znamená začít nová jednání s obcemi a samosprávami na nových částech tratě. To jsou tisíce najetých kilometrů, desítky hodin telefonátů,“ říká Vašíček a dodává, že ve středu získal celkové povolení na uskutečnění Sazka Tour.

Policie ČR podpoří bezproblémový průběh závodu nasazením osmi motorek a většího množství aut a policistů na křižovatkách. K tomu přibude až dva tisíce pořadatelů v jednotlivých městech, podél tratí, ale i na Slovensku, kam cyklisté zavítají ve druhé etapě.

„Poprvé v Česku a v regionu střední a východní Evropy máme k dispozici tzv. bezpečnostní totemy, které závodníky informují o nebezpečí, o tom, kam mají odbočit,“ říká Vašíček, podle něhož je bezpečnost jezdců prvořadá. „V současnosti se tato zařízení přelepují ze žluté barvy Tour de France na žlutou Sazka Tour. Jde o novinku, která zvýší bezpečnost a cyklisté se budou moci věnovat jen závodění a nebudou muset hlídat, kde je jaký ostrůvek,“ dodává.

Na výsledky jednotlivých etap, ale i cyklistů, stejně jako na celkového vítěze klání s náročnými etapami půjde sázet u SazkaBet.

Tagy:
cyklistika závod Česko Sazka Leopold König Sazka Tour Robert Kolář Jaroslav Vašíček silniční cyklistika

Hlavní zprávy

Vláda schválila návrh státního rozpočtu se schodkem 376,6 miliardy, rozhodne nová Sněmovna

Vláda v pondělí schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na Twitteru to sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Rozpočet byl schválen i přes nesouhlas koaliční ČSSD. Důvodem je růst platů státních zaměstnanců. 1 400 korun, s kterým rozpočet počítá, nepokryje podle ČSSD ani inflaci. Politici rovněž rozhodli o zvýšení důchodů.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

Komentátor: Pro Piráty je boj proti spalovacím motorům mantrou. Podívejte se na Hřiba

Piráti a Starostové mají ekologii ve své politické DNA, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor webu Info.cz Petr Holec. Jako příklad uvedl pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), pro kterého je prý boj proti autům se spalovacími motory mantrou. Naopak u koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) Holec očekával v tomto ohledu razantnější odmítnutí.

reklama

Domácí zpravodajství

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Systém fatálně selhal. Překvapilo mě, že Frontex šikanu dál nevyšetřoval, říká psycholog

Českem rezonuje případ mladé policistky, která ukončila svůj život skokem z 11. patra. Kristýnu Litomerickou k tomu podle jejích nejbližších dohnala šikana na pracovišti. Sebevraždu Litomerická spáchala v poslední den své mise ve Varšavě, kde právě ukončovala dvouměsíční stáž u Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (zkráceně Frontex). Mohla Litomerická předejít šikaně? A co je nejlepší v takové situaci dělat? Na tyto otázky odpovídá psycholog Daniel Štrobl.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

reklama