CNN Prima News Ľudová strana Naše Slovensko

Ľudová strana Naše Slovensko

Výpis příspěvků ke štítku „Ľudová strana Naše Slovensko“

Můj syn nevraždil, byl oběť. Otec Juraje K., který střílel v gaybaru, poprvé promluvil

18. října 2022 19:07

Juraj K. starší, otec střelce z bratislavského baru, poprvé veřejně promluvil. Svými slovy v rádiu krajně pravicového a odsouzeného exposlance Mariana Kotleby navíc mnohé šokoval. Juraj K. starší totiž podle svých slov nevěří, že byl jeho syn pachatelem, ačkoliv se k vraždám homosexuálů veřejně přiznal na sociálních sítích. Dodal také, že jeho syn nemusel spáchat sebevraždu, ale byl „zneužitý jako oběť“.

Slovenský extremista Kotleba přišel o mandát poslance. Propagoval neonacismus, řekl soud

5. dubna 2022 14:43

Předseda slovenské krajně pravicové strany Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba přišel o poslanecký mandát. Důvodem je úterní rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, který potvrdil jeho vinu za extrémistický trestný čin. Senát nejvyššího soudu však Kotlebovi vyměřil pouze podmínku, zatímco soud první instance ho na podzim roku 2020 potrestal vězením v délce čtyř let a čtyř měsíců.

Rvačka a polévání ve slovenském parlamentu. Krajně pravicoví poslanci narušili schůzi

8. února 2022 15:15

Úterní schůzi slovenské Národní rady narušili zákonodárci krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) kontroverzního poslance Mariana Kotleby. Ti nejprve zablokovali řečnický pult se slovenskou vlajkou v rukách a poté, co před ně předstoupila dvojice vládních poslanců s ukrajinskou vlajkou, došlo i na polévání vodou. Nakonec Kotlebovci svým kolegům ukrajinskou vlajku vytrhli z rukou. Schůze byla přerušena.

Poslanec slovenských Kotlebovců končí. Nechal se očkovat proti koronaviru

30. srpna 2021 17:48

Slovenský poslanec a primátor Rimavské Soboty Jozef Šimko odchází z poslaneckého klubu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko, v jejímž čele stojí kontroverzní politik Marian Kotleba. Důvod jeho odchodu je, na tuto stranu, kuriózní. Nechal se totiž očkovat proti koronaviru. Kotlebovci však dlouhodobě vystupují proti vakcinaci a šíří o ní dezinformace.

Slováci demonstrovali proti GreenPassům. Stop koronafašismu, vydejte nám parlament, křičeli

23. července 2021 13:43

Slovenská policie v pátek použila slzný plyn proti demonstrantům z řad odpůrců očkování proti covidu, kteří se pokusili vtrhnout do sídla parlamentu. Při potyčkách byla jedna policistka zraněna, uvedl list Sme na svém webu. Poslanci mají na mimořádné schůzi schvalovat novelu zákona, podle které by se při přijímání opatření proti pandemii covidu mělo přihlížet k digitálnímu certifikátu o očkování. Podle webu televize Joj jde o klíčový zákon o výhodách pro očkované.

Vzpoura na slovenských hranicích. Lidé se bijí s policisty, zátarasy odtahují z cesty

7. července 2021 15:07

Velké drama probíhá v posledních dnech a hodinách na slovenských hraničních přechodech. Poté, co vláda oznámila uzavření menších přechodů, začali lidé protestovat. Na několika přechodech se rozhodli zátarasy sami odtahat a cesty do zahraničí zpřístupnit. Jinde se demonstranti dokonce pouštěli do bitek s policisty. Zapojili se i někteří politici.

Matovič odsoudil protesty 17. listopadu. Nakazilo se až tři tisíce lidí, tvrdí

18. listopadu 2020 22:03

Slovenský premiér Igor Matovič (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) odsoudil úterní protivládní protesty. Podle něj se během demonstrací, které se konaly i přes přísný zákaz shromažďování osob a v době nouzového stavu, mohly koronavirem nakazit až tři tisícovky lidí. Většina účastníků totiž neměla roušky. Premiér také prohlásil, že 31. výročí samotové revoluce z roku 1989 přineslo absurdní situace.

Nakazili mě určitě u soudu, tvrdí Kotleba. Kontroverzní politik léčí covid vodkou

28. října 2020 21:32

Koronavirem se před nedávnem nakazil předseda slovenské krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba. Kontroverzní politik přitom v minulosti koronavirus popíral a rozšiřoval o něm konspirační teorie. Kontroverzní politik nyní svým fanouškům nahrál vzkaz z domácí izolace, v němž popisoval, jak se s nemocí COVID-19 léčí. Používá mimo jiné vodku či horké koupele s jedlou solí.

Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič

22. října 2020 23:58

Předseda krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba měl pozitivní test na koronavirus. Informoval o tom na sociální síti s tím, že se určitě nakazil u soudu, který ho před necelými dvěma týdny uznal vinným z extremismu. Slovenský premiér Igor Matovič reagoval žertem, jak může být Kotleba nakažený něčím, o čem tvrdí, že neexistuje.

Soudní znalec, který svědčil proti Kotlebovi: Ztrácí půdu pod nohama, nebojím se ho

24. srpna 2020 20:02

Jediným soudním znalcem se specializací na neonacismus je v České republice historik Jan B. Uhlíř. Svědčil i v aktuálním procesu na Slovensku s předsedou extremistické Lidové strany naše Slovensko (LSNS) Marianem Kotlebou. Toho prokuratura obžalovala, že v roce 2017 rozdával při charitativní akci šeky na částku 1 488 eur, čísla 14 a 88 přitom patří k nacistické a neonacistické symbolice. Soud bude pokračovat 8. září. „V soudní síni se mi zdálo, že Kotleba ztrácí půdu pod nohama,“ prohlásil Uhlíř v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.