CNN Prima News Ľudová strana Naše Slovensko

Ľudová strana Naše Slovensko

Výpis příspěvků ke štítku „Ľudová strana Naše Slovensko“

REPORTÁŽ: S Kotlebovými pohrobky na mítinku aneb Když bývalí náckové obléknou bílé košile

Předvolební shromáždění slovenské krajně pravicové strany Republika v Trenčíně moderuje místopředseda partaje Ondrej Ďurica. Okresní soud v Bratislavě v květnu 2018 rozhodl, že Ďuricu je možné označovat za neonacistického zpěváka, protože se od své minulosti v kapele Bílý odpor nikdy nedistancoval. Nechal se také slyšet, že mezi patriotismem a nacismem je jen velmi tenká čára. „Hajloval na koncertech a skandoval neonacistické pozdravy,“ napsal o něm loni v prosinci v otevřeném listu Richard Duda, předseda Ústředního svazu židovských obcí na Slovensku.

Drama ve slovenském parlamentu: Poslanec zkolaboval a přestal dýchat přímo během schůze

Velké drama se odehrálo na půdě slovenské Národní rady, tedy tamního jednokomorového parlamentu. Přímo během schůze totiž zkolaboval jeden z poslanců. Příhoda se stala teprve 35letému zákonodárci za krajně pravicovou partaj Kotlebovci – Lidová strana Naše Slovensko Martinu Beluskému, který měl dokonce na několik minut přestat dýchat. Schůze byla přerušena, poslance odvezli záchranáři ve stabilizovaném stavu do nemocnice.

Můj syn nevraždil, byl oběť. Otec Juraje K., který střílel v gaybaru, poprvé promluvil

Juraj K. starší, otec střelce z bratislavského baru, poprvé veřejně promluvil. Svými slovy v rádiu krajně pravicového a odsouzeného exposlance Mariana Kotleby navíc mnohé šokoval. Juraj K. starší totiž podle svých slov nevěří, že byl jeho syn pachatelem, ačkoliv se k vraždám homosexuálů veřejně přiznal na sociálních sítích. Dodal také, že jeho syn nemusel spáchat sebevraždu, ale byl „zneužitý jako oběť“.

Slovenský extremista Kotleba přišel o mandát poslance. Propagoval neonacismus, řekl soud

Předseda slovenské krajně pravicové strany Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba přišel o poslanecký mandát. Důvodem je úterní rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, který potvrdil jeho vinu za extrémistický trestný čin. Senát nejvyššího soudu však Kotlebovi vyměřil pouze podmínku, zatímco soud první instance ho na podzim roku 2020 potrestal vězením v délce čtyř let a čtyř měsíců.

Rvačka a polévání ve slovenském parlamentu. Krajně pravicoví poslanci narušili schůzi

Úterní schůzi slovenské Národní rady narušili zákonodárci krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) kontroverzního poslance Mariana Kotleby. Ti nejprve zablokovali řečnický pult se slovenskou vlajkou v rukách a poté, co před ně předstoupila dvojice vládních poslanců s ukrajinskou vlajkou, došlo i na polévání vodou. Nakonec Kotlebovci svým kolegům ukrajinskou vlajku vytrhli z rukou. Schůze byla přerušena.

Slováci demonstrovali proti GreenPassům. Stop koronafašismu, vydejte nám parlament, křičeli

Slovenská policie v pátek použila slzný plyn proti demonstrantům z řad odpůrců očkování proti covidu, kteří se pokusili vtrhnout do sídla parlamentu. Při potyčkách byla jedna policistka zraněna, uvedl list Sme na svém webu. Poslanci mají na mimořádné schůzi schvalovat novelu zákona, podle které by se při přijímání opatření proti pandemii covidu mělo přihlížet k digitálnímu certifikátu o očkování. Podle webu televize Joj jde o klíčový zákon o výhodách pro očkované.

Matovič odsoudil protesty 17. listopadu. Nakazilo se až tři tisíce lidí, tvrdí

Slovenský premiér Igor Matovič (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) odsoudil úterní protivládní protesty. Podle něj se během demonstrací, které se konaly i přes přísný zákaz shromažďování osob a v době nouzového stavu, mohly koronavirem nakazit až tři tisícovky lidí. Většina účastníků totiž neměla roušky. Premiér také prohlásil, že 31. výročí samotové revoluce z roku 1989 přineslo absurdní situace.

Nakazili mě určitě u soudu, tvrdí Kotleba. Kontroverzní politik léčí covid vodkou

Koronavirem se před nedávnem nakazil předseda slovenské krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba. Kontroverzní politik přitom v minulosti koronavirus popíral a rozšiřoval o něm konspirační teorie. Kontroverzní politik nyní svým fanouškům nahrál vzkaz z domácí izolace, v němž popisoval, jak se s nemocí COVID-19 léčí. Používá mimo jiné vodku či horké koupele s jedlou solí.

Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič

Předseda krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba měl pozitivní test na koronavirus. Informoval o tom na sociální síti s tím, že se určitě nakazil u soudu, který ho před necelými dvěma týdny uznal vinným z extremismu. Slovenský premiér Igor Matovič reagoval žertem, jak může být Kotleba nakažený něčím, o čem tvrdí, že neexistuje.