Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Belgický útočník Romelu Lukaku poslal sympatické gesto svému spoluhráči z Interu Milán Christianu Eriksenovi. Ten jenom necelých pár hodin předtím během zápasu mezi Dánskem a Finskem zničehonic zkolaboval. Oživovat ho museli zdravotníci přímo na hřišti, poté byl převezen už při vědomí do nemocnice. Podle informací by naštěstí měl být ve stabilizovaném stavu.

„Chrisi, buď silný, miluju tě,“ vzkázal belgický kanonýr do kamer hned poté, co v zápase s Ruskem otevřel skóre v 10. minutě. Podpořil tak svého spoluhráče z Interu Milán Christiana Eriksena, který během předchozího zápasu proti Finsku zničehonic zkolaboval a musel dostat masáž srdce přímo na trávníku.

Eriksen ještě před pár týdny slavil s Lukakem mistrovský titul v italské Serii A. Poté oba odcestovali na Euro v dresu svých národních mužstev, Lukaku jako forvard favorizované Belgie a Eriksen jako záložník a jedna z hlavních opor Dánska.

Hororová událost se stala ve 43. minutě, kdy se 29letý Eriksen krátce poté, co chtěl zpracovat autové vhazování, skácel k zemi. Dánská hvězda dostala po kolapsu masáž srdce, došlo i na kyslíkovou masku. Spoluhráči udělali ze svých těl hradbu, aby nemohli poblíž stojící fanoušci vidět a kamery zabrat, jak probíhá oživování.

Na hřišti se během dramatických chvil objevila i manželka hráče Sabrina, kterou utěšovali brankář Kasper Schmeichel a Simon Kjaer. Právě kapitán týmu byl u zkolabovaného spoluhráče jako první. Když Eriksen ztratil vědomí, staral se o to, aby mu nezapadl jazyk.

Eriksen je ve stabilizovaném stavu

Po zhruba deseti minutách zdravotníci odnesli Eriksena z trávníku na nosítkách do útrob stadionu. Na sociálních sítích se následně objevila fotografie, na níž byl hráč při vědomí s nasazenou kyslíkovou maskou a rukou na čele. Podle prohlášení UEFA je naštěstí ve stabilizovaném stavu v kodaňské nemocnici Rigshospitalet, kde absolvuje další vyšetření.

Eriksenovi na sociálních sítích okamžitě vyjádřily podporu jeho bývalé kluby Ajax Amsterdam a Tottenham, ale také Manchester United, Liverpool, Barcelona, Real Madrid, americká reprezentace, současní či bývalí fotbalisté Jakub Podaný, Cesc Fábregas, Daniel Pudil nebo trenér David Holoubek.

Tagy: