reklama

Ženu v Jablonci přepadl agresivní lupič. Zachránili ji taxikáři, útočníka pak sami dopadli

Dvojice taxikářů zachránila přepadenou ženu v Jablonci nad Nisou. Lupiče navíc pronásledovali a sami dopadli. Díky jejich pohotové akci muž nestačil ženě fyzicky ublížit, z přepadení si ovšem odnesla těžké psychické trauma.

reklama

Dramatické chvíle se v centru Jablonce nad Nisou odehrály už 12. prosince, reportérovi CNN Prima NEWS se ale až nyní podařilo oba hrdiny vypátrat a přemluvit je k tomu, aby na místě celou akci popsali.

„Stáli jsme s kolegou na štaflu a zaslechli jsme volání o pomoc z nedaleké autobusové zastávky – ženský hlas. Tak jsme skočili do auta a jeli se tam podívat. Jak jsem se blížili, viděli jsme, že tam nějaký chlap klečí na té paní a drží ji pod krkem, ona křičela, ať si vezme co chce, ale hlavně ať jí neubližuje. Stáhl jsem okýnko a začal jsem na něj křičet. On se lekl, rychle se zvedl a začal utíkat,“ popisuje jeden ze statečných zachránců Miroslav Rak.

Jeho kolega Dan Tůma vyskočil z auta a začal prchajícího lupiče pronásledovat přes parkoviště. „Běžel jsem za ním, kolega mu mezitím nadjel k výjezdu z parkoviště. Tam měl ten lupič smůlu, protože uklouzl na ledu a spadl. Já toho využil, skočil jsem na něj a zalehl jsem ho, aby už nemohl nic dělat. Zkoušel se se mnou prát, ale já se dost dlouho věnoval bojovým uměním, takže vím, co udělat, abych člověka znehybnil. Kolega volal policii a jel se podívat po té paní,“ pokračuje druhý z taxikářů.

Žena už ale na zastávce nebyla, utekla k nejbližšímu domu a tam se jí podařilo dobouchat a zavolat odtud na tísňovou linku, její telefon jí totiž lupič sebral. „Když ji pak přivezli, aby toho lupiče identifikovala, byla na tom hodně špatně, třásla se, brečela, byla opravdu k smrti vyděšená,“ říká Rak.

Lupič nedostal kapesné od maminky

Třiadvacetiletý lupič skončil v policejní cele a brzy bylo jasné, že toho má na svědomí víc. Ještě tu samou noc, zhruba čtyři hodiny předtím, se vloupal do nedalekého hotelu, kde způsobil škodu za víc než dvacet tisíc korun, sebral alkohol a mobilní telefon. „Policistům pak řekl, že neměl peníze, maminka ze Slovenska mu prý neposlala kapesné,“ dodává jeden z taxikářů.

Zachráněná žena už oběma zachráncům poděkovala. Popsala jim, že se v noci vracela od kamarádek z večírku, jen pár stovek metrů od místa přepadení. Chtěla si vzít taxi, mířila k jejich stanovišti, muž se k ní ale po cestě přidal, údajně ji začal obtěžovat, vtáhl na zastávku, kde ji položil na zem, klekl si na ni, jednou rukou ji zmáčkl pod krkem a druhou jí šacoval kapsy.

„Muž ženě sebral mobil a osobní věci. Vyšetřovatel mu sdělil obvinění ze spáchání zločinu loupeže, přečinů krádeže a poškození cizí věci. Návrh vzetí do vazby soudce akceptoval. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení,“ uvedla policejní mluvčí Libereckého kraje Ivana Baláková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole
Sněmovna

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo
Nehody

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo

Malá jachta před týdnem v plné rychlosti narazila do skály v Karibiku. Při nehodě zemřel jeden člověk, druhý utrpěl vážná zranění. České ministerstvo zahraničí na dotaz CNN Prima NEWS potvrdilo, že se jednalo o české občany. Tamější záchranáři vyšetřují, co tragickou nehodu způsobilo. Podle francouzského webu Faxinfo.cz mohla za nehodou stát nepřiměřená rychlost či nepozornost.

Zkorumpovaná Ukrajina do NATO nepatří. Držme se od ní dál, šokoval chorvatský prezident

Chorvatský prezident Zoran Milanović v úterý prohlásil, že na Ukrajině se vláda nezměnila demokraticky, nýbrž pučem a že pro tuto zemi není v NATO místo. Podle jeho názoru Chorvatsko, které je členem aliance od roku 2009, by se v nynějším dění kolem Ukrajiny nemělo nijak angažovat, informovala chorvatská média. Ukrajinské ministerstvo zahraničí dalo v reakci najevo „hluboké zklamání“, zatímco chorvatský premiér Andrej Plenković vyjádřil údiv a Ukrajincům se omluvil.

Nic k zabíjení vám nedáme, posíláme helmy. Němci dál odmítají dodávat Ukrajině zbraně

Německo poskytne ukrajinské armádě 5 000 vojenských přileb. Oznámila to německá ministryně obrany Christine Lambrechtová. Zatímco některé členské státy Severoatlantické aliance dodávají Ukrajině kvůli vyhrocenému napětí s Ruskem zbraně, Berlín to odmítá. Kancléř Olaf Scholz nesouhlas s dodávkami zbraní vysvětluje dlouhodobým postojem německé vlády, která dává přednost diplomacii.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

reklama

Domácí zpravodajství

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

reklama