Lupič v Praze si počíhal na ženu, v batohu nesla 660 tisíc korun. Další kradl v posilovně

Nebezpečné lupiče má v hledáčku pražská policie. V metropoli číhali na ženu, která převážela 660 tisíc korun. Po krátké šarvátce jí jeden z mužů vytrhl tašku s penězi z ruky. Jeho komplic už čekal v nastartovaném autě.

Dlouhá příprava a zřejmě důkladně promyšlený plán. To jsou zatím poznávací znaky loupeže, kterou nyní vyšetřují pražští policisté. Neznámý muž si vyhlédl ženu převážející peníze. Lupič se na ženu v pražských Holešovicích pečlivě připravil, podle kriminalistů jí nejprve propíchal pneumatiky u auta.

Následně trpělivě čekal, až přijde s penězi. „Ve chvíli, kdy šla k vozidlu, ji následoval. Když si sedala na místo řidiče, strhl jí batoh z ramene,“ podotkl mluvčí policistů Richard Hrdina. Podle vyšetřovatelů v něm právě převážela 660 tisíc korun. Zloděj využil moment překvapení.

„Ihned poté začal utíkat do Osadní ulice, kde na něj čekal komplic v nastartovaném vozidle a následně společně odjeli,“ pokračoval Hrdina. Proč žena převážela tak velkou částku v hotovosti jen ve svém batohu, není jasné. Muži o tom ale museli nejspíš vědět, protože ji sledovali. „S největší pravděpodobností se nejednalo o náhodu, zřejmě měl ženu vytipovanou,“ doplnil mluvčí. V Osadní ulici stopa po lupiči s komplicem končí.

Shodou okolností to ale není tento týden jediný případ, který pražští policisté vyšetřují. Batoh se stal cílem i dalšího pachatele, jak dokazují záběry z posilovny. Muž, kterého snímala kamera, nebyl běžným klientem. V posilovně měl úplně jiný cíl než ostatní návštěvníci – krást.

„Neznámý muž vešel do fitness centra a z recepce odcizil batoh, který tam měla jedna ze zaměstnankyň,“ přiblížil Hrdina. Kromě peněz si v tomto případě muž odnesl také platební karty, ty však jejich majitelka naštěstí stihla včas zablokovat.

Tagy: