CNN Prima News luskoun

luskoun

Výpis příspěvků ke štítku „luskoun“

Sloní kly a šupiny luskounů za miliardy. Celníci v Nigérii rozkryli pašerácký gang

7. srpna 2021 06:52

V centru nelegálního obchodu s volně žijícími živočichy – Nigérii – úředníci z celní správy zabavili rekordní množství sloních klů a různých částí kriticky ohroženého luskouna. K nálezu více než sta kilogramů zboží dospěli celníci díky organizovanému boji proti černému trhu. Zadržení cizinci stanou před soudem, slibuje generální inspektor úřadu.

Z Wu-chanu koronavirus nepochází, zjistil tým WHO. Šířil se z farem na jihu Číny

20. března 2021 14:03

Koronavirus se nejspíš rozšířil do světa z farem pro chov divokých zvířat v jihočínské provincii Jün-nan, řekl americkému zpravodajskému portálu NPR člen mezinárodního týmu vyšetřovatelů Světové zdravotnické organizace (WHO) Peter Daszak. Po více než roce od prvního zachycení koronaviru u člověka je tak jasné, že vir nepochází z Wu-chanu.

Přímá linka z Tchaj-peje a luskouni pro Prahu. Hřib chce dodržet slib

1. září 2020 23:02

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) odletěl v sobotu na Tchaj-wan spolu s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a asi 90člennou delegací, ve které jsou podnikatelé i další politici. Primátor, který má na Tchaj-wanu dlouhodobě dobré vztahy, na ostrově vyjednává například přímou leteckou linku mezi Prahou a Tchaj-pejí. Od cesty si slibuje i to, že se mu pro pražskou zoo podaří zajistit samičku a samce chráněných luskounů.