Lžete zákazníkům, zaútočil Olbert. Chcípl PES nás tahá na Balkán, reagoval restauratér

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS došlo ke slovní přestřelce mezi majitelem Restaurace Šeberák Jakubem Olbertem a provozovatelem hospody Dno pytle Dušanem Makovským. Hosté se nemohli shodnout na potřebě dodržování nových protiepidemických opatření v restauracích.

Provozovatelé restaurací, pivnic či kaváren musí od pondělí kontrolovat hosty, zda jsou bezinfekční. Podle Makovského většina lidí toto opatření respektuje. „Problém nebyl absolutně žádný. Sedí se, pije se a máme narváno,“ popsal.

Na rozdíl od něj patří Olbert k dlouhodobým kritikům vládních nařízení. „Dnes jsme otevřeli bez jakýkoliv podmínek a do restaurace pustili jakéhokoliv hosta. To, co vláda připravila, je opět protizákonné a nebezpečné. I očkovaní mohou přenášet covid. Když přijdou dva staří lidé ke kolegovi do restaurace, považují to tam mylně za bezpečné, ale když přijdou k nám, všichni s nebezpečím počítají,“ uvedl Olbert, který je předsedou politického hnutí Otevřeme Česko – chcípl PES.

Chcípl pes nás tahá na Balkán

„Restaurace, které jdou za pány Olbertem a Janečkem (majitel minipivovaru a restaurace Malý Janek, pozn. red.), se vydaly na cestu, na jejímž konci může být další lockdown. Obávám se, že pak budou vřískat a nadávat. S tímto relativně malým a nenáročným omezením lockdown nemusí být potřeba. Chcípl PES nás tahá na Balkán a jak znám pana Janečka, spíš na východ,“ reagoval Makovský. „Žádná z kontrol nezabrání šíření covidu. Očkovaní přenáší covid skoro stejnou mírou jako neočkovaní,“ oponoval Olbert.

Podle Makovského k mírnému poklesu návštěvnosti nejspíš dojde. Záležet ale bude na několika faktorech. „Asi jde i o to, kde se restaurace nachází, co nabízí. Hospoda na periferii, kam se chodí koukat jenom na fotbal, asi problém mít bude,“ míní Makovský.

Státní aparát ještě přitvrdí

„Koukal jsem na kolegy z Plzně, kterým dnes klesla tržba až o 70 procent. Pokud budou restaurace opatření švejkovat, státní aparát přitvrdí a Tečka se nebude jenom ukazovat, ale dávat do systému,“ varoval Olbert.

„Čtečku nepoužívám. Nemůžeme mít vždycky nabitý telefon, ale každý, koho jsem se ptal, na mobilu ukázal certifikát. Nemyslím, že by si někdo dal práci tohle falšovat kvůli pár pivům. Když přijde kontrola, nemám problém,“ zdůraznil Makovský.

Tagy:
restaurace Plzeň CNN Prima NEWS Balkán bezinfekčnost koronavirus COVID-19 koronavirová opatření Jakub Olbert Šeberák 360° Otevřeme Česko normálnímu životu Dušan Makovský Protiepidemický systém České republiky