reklama

Lžete zákazníkům, zaútočil Olbert. Chcípl PES nás tahá na Balkán, reagoval restauratér

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS došlo ke slovní přestřelce mezi majitelem Restaurace Šeberák Jakubem Olbertem a provozovatelem hospody Dno pytle Dušanem Makovským. Hosté se nemohli shodnout na potřebě dodržování nových protiepidemických opatření v restauracích.

reklama

Provozovatelé restaurací, pivnic či kaváren musí od pondělí kontrolovat hosty, zda jsou bezinfekční. Podle Makovského většina lidí toto opatření respektuje. „Problém nebyl absolutně žádný. Sedí se, pije se a máme narváno,“ popsal.

Na rozdíl od něj patří Olbert k dlouhodobým kritikům vládních nařízení. „Dnes jsme otevřeli bez jakýkoliv podmínek a do restaurace pustili jakéhokoliv hosta. To, co vláda připravila, je opět protizákonné a nebezpečné. I očkovaní mohou přenášet covid. Když přijdou dva staří lidé ke kolegovi do restaurace, považují to tam mylně za bezpečné, ale když přijdou k nám, všichni s nebezpečím počítají,“ uvedl Olbert, který je předsedou politického hnutí Otevřeme Česko – chcípl PES.

Chcípl pes nás tahá na Balkán

„Restaurace, které jdou za pány Olbertem a Janečkem (majitel minipivovaru a restaurace Malý Janek, pozn. red.), se vydaly na cestu, na jejímž konci může být další lockdown. Obávám se, že pak budou vřískat a nadávat. S tímto relativně malým a nenáročným omezením lockdown nemusí být potřeba. Chcípl PES nás tahá na Balkán a jak znám pana Janečka, spíš na východ,“ reagoval Makovský. „Žádná z kontrol nezabrání šíření covidu. Očkovaní přenáší covid skoro stejnou mírou jako neočkovaní,“ oponoval Olbert.

Podle Makovského k mírnému poklesu návštěvnosti nejspíš dojde. Záležet ale bude na několika faktorech. „Asi jde i o to, kde se restaurace nachází, co nabízí. Hospoda na periferii, kam se chodí koukat jenom na fotbal, asi problém mít bude,“ míní Makovský.

Státní aparát ještě přitvrdí

„Koukal jsem na kolegy z Plzně, kterým dnes klesla tržba až o 70 procent. Pokud budou restaurace opatření švejkovat, státní aparát přitvrdí a Tečka se nebude jenom ukazovat, ale dávat do systému,“ varoval Olbert.

„Čtečku nepoužívám. Nemůžeme mít vždycky nabitý telefon, ale každý, koho jsem se ptal, na mobilu ukázal certifikát. Nemyslím, že by si někdo dal práci tohle falšovat kvůli pár pivům. Když přijde kontrola, nemám problém,“ zdůraznil Makovský.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Kdyby Piráti nebyli ve vládě, žíly by mi to netrhalo, míní zastupitel ODS

Teplický zastupitel Martin Kadeřábek (ODS) by se obešel bez účasti Pirátů v nové vládě, kde jsou občanští demokraté nejsilnější stranou. Řekl to v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Tři ministerská křesla pro stranu Ivana Bartoše považuje Kadeřábek za neadekvátní. Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřiny Stojanové je však rozdělení vládních pozic spravedlivé.

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Záhadná smrt mladé fotbalistky: V Praze se jí udělalo špatně, zemřela v nemocnici

Devětadvacetiletá Daire Ni Heidhinová z irského Dundalku si užívala dovolenou v Praze se svým přítelem. Mladé učitelce ze školky se však během výletu udělalo nevolno, a tak musela být odvezena do nemocnice, kde minulou sobotu zemřela. Přátelé zesnulé ženy založili sbírku, která má pomoci přepravit její tělo zpět do rodné země. Dosud se vybralo přes 20 tisíc liber.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama