Má velikost bankovky a připomíná šálek kávy. Nejkratším psem na světě se stala čivava Pearl

Má přibližně stejnou délku jako dolarová bankovka a v srdci je stále štěnětem. Dvouletá fenka čivavy Pearl se zapsala do Guinessovy knihy rekordů jako nejkratší pes na světě, píše americký web CNN.

Fenka Pearl se narodila 1. září 2020 ve zvířecí nemocnici Crystal Creek v Orlandu na Floridě. O pár let později se na to stejné místo se svou majitelkou vrátila, aby si mohla odnést titul nejkratšího psa. Veterinář využil speciální branku na měření psů a určil, že Pearl je devět centimetrů vysoká a pouhých třináct dlouhá, upozornil web CNN.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  Nejstaršímu psovi na světě táhne na 31 let. Rekordmana Bobiho přitom málem utratili

Pearl je navíc příbuzná předchozí držitelky rekordu Miracle Milly. Ta ale bohužel zemřela krátce předtím, než se Pearl narodila jedné z identických sester Milly. „Jsme požehnáni, že ji máme. A že máme příležitost překonat vlastní rekord a sdílet se světem tuto úžasnou zprávu,“ uvedla pro CNN majitelka Pearl Vanesa Semlerová.

Čivava byla před nedávnem představena v Guinnesově televizní talentové show Lo Show Dei Record. Semlerová čivavu přinesla na natáčení v honosném křesílku ve tvaru velikonočního vajíčka, za což sklidila bouřlivý potlesk. Pearl navíc celou dobu působila klidně, což je pro tak temperamentní plemeno, jakým je čivava, s podivem. Sama Semlerová pak hostiteli pořadu Gerrymu Scottimu řekla, že Pearl je „tak trochu diva“.

Je malá jako míč a sotva vyšší než šálek čaje. Také je zvyklá na vysoce kvalitní stravu z kuřete a lososa,“ uvedla Semlerová. Ta ji také ráda hezky obléká a dle jejích slov spolu zažívají spoustu legrace. „I když je Pearl již dospělá, v srdci je stále dítě,“ dodala.

Tagy: