CNN Prima News Machmud Muradov

Machmud Muradov

Výpis příspěvků ke štítku „Machmud Muradov“

Cítil jsem to až v mozku, říká zklamaný Muradov, kterého trefil soupeř prstem do oka

Sedmička tentokrát štěstí nepřinesla. Machmud Muradov vstupoval právě posedmé do klece UFC, před soubojem s Rusem jménem Aliaskhab Khizriev se cítil skvěle. „Vše je, jak má být, fakt super,“ prozradil den předem v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Hned v deváté vteřině zápasu ale uzbecký bijec inkasoval úder prstem do oka, sesul se k zemi a musel k němu přispěchat lékař. Oko začalo rychle otékat a Muradov jej nemohl otevřít. Zápas byl tedy ukončen bez výsledku.

Náročná zkouška. Soupeř je sympaťák, říká Muradov o neporaženém Rusovi před bitvou

V UFC neexistují takzvaně slabší zápasy. Do slavné ligy se probojují jen opravdu skvělí bojovníci. Stejně tak je tomu i v případě Machmuda Muradova, který se ve „zlaté kleci“ představil už v roce 2019 jako vůbec první Uzbek. Do zápasu tehdy nastupoval i s českou vlajkou, protože se coby MMA bijec formoval především v Praze u trenéra Petra Knížete. V noci na neděli čeká Muradova v Las Vegas na UFC Fight Night 235 tvrdý test v podobě neporaženého Rusa jménem Aliaskhab Khizriev.

Každý zápas může být poslední, říká Muradov. Poukázal na slabinu neporaženého Dagestánce

Po dvou prohrách se dokázal v červenci Machmud Muradov opět vrátit na vítěznou vlnu. V únoru jej čeká další náročná bitva, jeho soupeřem bude doposud neporažený zápasník z Dagestánu Aliaskhab Khizriev. „Je menší, čehož musím využít,“ říká Uzbek s českým srdcem pro CNN Prima NEWS. Prozradil také, jak hodnotí poslední zápas Jiřího Procházky nebo díky komu má větší motivaci k vítězství.

Vémolův soupeř Langer: Během chvíle můžu všechno ztratit. Rád se nechám Karlosem prověřit

Odpovídá stroze a bez přehánění. Tvrďák už napohled. Pavol Langer v sobě MMA zápasníka nezapře. Málokdo by však tipoval, že se živí jako IT odborník. Sobotní souboj s Karlosem Vémolou lze označit za střet dvou světů. Přes značné rozdíly si ale oba bojovníci vyjadřují pouze respekt. „Je čest, že se mohu nechat prověřit zápasníkem jako je on,“ říká o českém Terminátorovi slovenský bijec v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Muradov po skvělém vítězství: Soupeř měl hlavu z betonu, ale díky bohu je vše, jak má

Šlo o hodně. Po dvou prohrách bylo třeba připsat si triumf, to se Machmudu Muradovovi na turnaji UFC Fight Night 224 v Londýně povedlo. Navíc předvedl s Američanem Bryanem Barberenou pořádnou bitvu. Došlo dokonce na bolestivý střet, když proti sobě oba vypálili hlavami jako berani. „Doteď to cítím. Petra ještě vidím dvakrát,“ zmiňuje vítěz trenéra Petra Knížete v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Zraněné koleno jako daň za vítězství. Trenér Muradova komentuje náročný triumf

Výhra, k níž vedla náročná cesta. Machmud Muradov ještě den před zápasem na UFC Fight Night 224 trnul, zda bude moct do klece vůbec nastoupit. Nakonec předvedl s Američanem Bryanem Barberenou ostrou přestřelku. Z té odchází bojovník z Uzbekistánu jako bodový vítěz, ale také s poraněnou nohou. „Od druhého kola měl zraněné koleno. Zatím nevíme, co s ním je. Je celé oteklé,“ říká trenér Petr Kníže.

Jde o budoucnost, říká Muradov před bitvou v UFC. S přípravou mu pomáhá i přítelkyně

Uzbek s českým srdcem. Přezdívka, která se k Machmudovi Muradovovi mimořádně hodí. Bojovník z východu totiž jako své nejoblíbenější město stále označuje Prahu, kde se v roce 2011 začal věnovat MMA, a jeho přítelkyní je česká kráska z Love Islandu Sabina Karásková. Třiatřicetiletého bojovníka čeká už v sobotu další bitva, a to s Američanem Bryanem Barberenou. Střetne se s ním na turnaji UFC Fight Night 224 v Londýně. „Přiletí i hodně kamarádů z Česka,“ pochvaluje si Muradov.