CNN Prima News malé firmy

malé firmy

Výpis příspěvků ke štítku „malé firmy“

V Německu nemá kdo pracovat. Firmy chtějí zavřít, nebo se přesunout do zahraničí

Páteř německé ekonomiky, a to malé a střední podniky, bije na poplach. Ukončit podnikání chce 26 procent středně velkých firem. Každá pátá společnost přemýšlí o tom, že převede svou činnost do zahraničí, ukázal průzkum Německého svazu malých a středních podniků (BVWM). Důvody? Vysoká daňová zátěž, nadměrná byrokracie a nedostatek kvalifikovaných pracovníků, píše web týdeníku Focus.

V pomoci podnikům nezapomínejte na startupy, vyzývají vládu ekonomové

Startup zdaleka není jen ikona přes víkend naprogramované aplikace na tapetě vašeho mobilního telefonu. Jde o jakoukoli mladou či nově vzniklou firmu, která našla díru na trhu a hodlá ji zaplnit. Startupy se vyznačují vysokou pružností a hrají rozhodující roli při překonávání ekonomické recese. Vláda by proto na ně neměla v těchto dnech zapomínat, vyplývá z nové studie institutu IDEA.

Podnikatelé, kterým stát nepomohl: Stále čekají na slíbených 44 tisíc

Společníci malých s.r.o., kterým vládní opatření zkrátila nebo zastavila tržby, stále čekají na pomoc od státu. Nyní se na ně nevztahuje kompenzační bonus pro OSVČ ani podpora v rámci programu Antivirus. Příspěvek ve výši až 44 tisíc pro malé s.r.o. už sice odsouhlasila vláda, stále ale neprošel zákonodárným procesem. Na finanční úřady už se zoufalí „společníci“ obracejí s žádostí o bonus s takovou intenzitou, že je úředníci museli vyzvat k trpělivosti.

Firmy nemají peníze. Pomohl by odklad všech plateb státu

Firmy řeší akutní nedostatek hotovosti. O své tržby přišly v důsledku vládních opatření proti šíření koronaviru. Tržby podnikatelé buď vůbec nemají, nebo se jim zúžily. Chybí jim i platby za dodané výrobky nebo služby od odběratelů, kteří také nemají kde brát. To je vrhá do druhotné platební neschopnosti. Komora daňových poradců ČR proto přišla s návrhem na dočasný odklad všech plateb vůči státu.