CNN Prima News malé firmy

malé firmy

Výpis příspěvků ke štítku „malé firmy“

Špicar: Bomba tiká, až vybouchne, přijde kolaps firem a krize, jakou jsme nezažili

14. října 2022 00:28

Ceny energií stále neklesají a nervozita stoupá. O to více mezi firmami, které jsou na nízkých vstupech existenčně závislé. Podle Radka Špicara je situace velkých českých firem doslova kritická. „Bomba tiká, a pokud se ji nepodaří zajistit, tak na konci roku vybuchne,“ vysvětluje nutnost rychlé a správné pomoci místopředseda Svazu průmyslu a dopravy.

V pomoci podnikům nezapomínejte na startupy, vyzývají vládu ekonomové

25. května 2020 11:20

Startup zdaleka není jen ikona přes víkend naprogramované aplikace na tapetě vašeho mobilního telefonu. Jde o jakoukoli mladou či nově vzniklou firmu, která našla díru na trhu a hodlá ji zaplnit. Startupy se vyznačují vysokou pružností a hrají rozhodující roli při překonávání ekonomické recese. Vláda by proto na ně neměla v těchto dnech zapomínat, vyplývá z nové studie institutu IDEA.

Podnikatelé, kterým stát nepomohl: Stále čekají na slíbených 44 tisíc

21. května 2020 05:26

Společníci malých s.r.o., kterým vládní opatření zkrátila nebo zastavila tržby, stále čekají na pomoc od státu. Nyní se na ně nevztahuje kompenzační bonus pro OSVČ ani podpora v rámci programu Antivirus. Příspěvek ve výši až 44 tisíc pro malé s.r.o. už sice odsouhlasila vláda, stále ale neprošel zákonodárným procesem. Na finanční úřady už se zoufalí „společníci“ obracejí s žádostí o bonus s takovou intenzitou, že je úředníci museli vyzvat k trpělivosti.

Firmy nemají peníze. Pomohl by odklad všech plateb státu

9. dubna 2020 15:58

Firmy řeší akutní nedostatek hotovosti. O své tržby přišly v důsledku vládních opatření proti šíření koronaviru. Tržby podnikatelé buď vůbec nemají, nebo se jim zúžily. Chybí jim i platby za dodané výrobky nebo služby od odběratelů, kteří také nemají kde brát. To je vrhá do druhotné platební neschopnosti. Komora daňových poradců ČR proto přišla s návrhem na dočasný odklad všech plateb vůči státu.