reklama

Nakažená Rottrová vzpomíná na Žbirku. Prozradila, jak jí je a kdy se vrátí na pódia

Informace, že má Marie Rottrová koronavirus, znervóznila její fanoušky. Zpěvačka totiž zrušila oslavy ke svým 80. narozeninám a je doma v karanténě. Své příznivce ale v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Impuls uklidnila. „Mám lehký průběh, jsem očkovaná,“ vzkázala. Svěřila se i s tím, na co se nejvíce těší. Doma teď vzpomíná na svého hudebního kolegu Mira Žbirku, který ve středu náhle zemřel.

reklama

„Mám lehký průběh s lehkým kašlem, jsem naočkovaná. Doufám, že brzy budu fit. Těším se na koncert, který proběhne už 25. listopadu,“ vzkázala v pátečním rozhovoru Rottrová.

Informaci o její nemoci potvrdil CNN Prima NEWS jeden z hostů chystané oslavy narozenin, nepřál si však být jmenován. Dvě oslavy nyní Rottrová odkládá o čtrnáct dní. „Do 20. listopadu jsem v karanténě. Půjde o dvě oslavy: slavnostní oběd s rodinou a o té druhé moc nevím. Jde o velkou oslavu, kterou pro mě chystá syn s manželem. Má to být překvapení, asi to bude něco muzikantského,“ dodala zpěvačka.

Svíčky z narozeninového dortu tak bude Rottrová zřejmě v sobotu sfoukávat bez většiny příbuzných. Jednu svíčku však naopak zapálila, a to za zesnulého slovenského muzikanta Mira Žbirku. Ten zemřel náhle ve středu 10. listopadu, bylo mu 69 let.

„Je to šok, Miro, nemůžu tomu uvěřit. Budeš nám tu hrozně chybět! Posílám ti světýlko na cestu do hudebního ráje, ať ti svítí,“ sdílela ve čtvrtek Rottrová vzkaz s fotografií zapálené svíčky. S legendárním hudebníkem spolupracovala na muzikálu Neberte nám princeznu společně se zpěvačkou Marikou Gombitovou.

Tagy:

Hlavní zprávy

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama