reklama

Maminka dvou dětí se den po očkování už neprobudila. Slovensko případ vyšetřuje

Maminka dvou dětí ze Slovenska zemřela poté, co se nechala naočkovat vakcínou proti koronaviru. Tamní úřady nyní prověřují, zda má vakcína se záhadným úmrtím souvislost. Devětatřicetiletá žena neměla žádné předchozí zdravotní problémy, píše deník MY – Nitra SME .

reklama

Pracovníci nitranské radnice, kde žena pracovala, jsou po úmrtí kolegyně v šoku. „Včera byla na úřadě, plná života. Pak se šla dát očkovat,“ uvedl jeden z nich pro deník MY – Nitra SME, který o případu informoval.

Mladá žena se už ale ráno nevzbudila. Manžel ji údajně našel v posteli bez známek života. „Samozřejmě, že to mnozí spojují s očkováním. Podle mých informací mělo jít o druhou dávku vakcíny Pfizer,“ dodal zdroj.

Někteří úředníci proto prý nyní mají obavu jít na druhou dávku vakcíny. Jak podotýká deník, objevila se už také informace o tom, že žena nezemřela kvůli přímé souvislosti s očkováním.

„V uvedeném případě byly indikovány laboratorní vyšetřovací metody na základě výsledků, které bude Úřad pro dohled nad zdravotní péčí případ konzultovat se Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Následně vám může úřad poskytnout stanovisko,“ napsala Erika Kováčiková, mluvčí z Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí.

Jsme otřeseni z jejího náhlého odchodu

Tragédie otřásla příbuznými ženy i ostatními obyvateli Nitry. „Všechny ve městě nás hluboce zasáhla zpráva o nečekaném úmrtí naší kolegyně. Jsme otřeseni a smutní z jejího náhlého odchodu. Také nám prostřednictvím médií dovolte vyjádřit soustrast její rodině, přátelům a blízkým,“ vyjádřil se mluvčí města Tomáš Holúbek.

Slovensko podle dostupných údajů v očkování proti covidu zaostává za průměrem Evropské unie. „Očkování je cestou ke svobodě. A to nejen k osobní svobodě, ale i k tomu, abychom omezili ekonomické ztráty. Věřím, že spolu naočkujeme co nejvíce lidí a budeme moci říci, že pandemie je zvládnutá,“ uvedl v úterý ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Epidemická situace na Slovensku se výrazně zlepšuje od druhé poloviny března. S postupným uvolňováním koronavirových omezení začala země v dubnu, mezitím například umožnila otevření všech prodejen, zrušila zákaz vycházení i shromažďování. Země neuplatňuje celostátní omezení, rozsah opatření v okresech závisí na šíření nákazy v daném regionu.

Tagy:
Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky
OH 2021

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky

Nákazu v letadle českých sportovců na olympijské hry z Prahy do Tokia se zřejmě nepodaří rozklíčovat. Na úterní tiskové konferenci to oznámily vedoucí pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Bez genotypizace neboli podrobného vyšetření typu viru pomocí sekvenování jeho DNA se jen těžko rozezná, jak se virus šířil. Hygieničky také potvrdily, že jeden z olympioniků se nakazil mutací delta.

Sledujte ŽIVĚ 360° s Kalouskem a Jiráskem: Hrozí Česku kvůli pandemii hospodářská krize?

Růst cen, snižování výroby, pokles životní úrovně, nezaměstnanost či sociální konflikty. Přesně to je charakteristika hospodářské krize. Čeká i Českou republiku. Nebo už je tady? A jak jí čelit? V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na toto téma budou diskutovat bývalý ministr financí Miroslav Kalousek s historikem Zdeňkem Jiráskem. Debatu sledujte na CNN Prima NEWS či v tomto článku.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Záhadná úmrtí policistů, kteří zasahovali v Kapitolu. Už čtvrtý spáchal sebevraždu

Celkem čtyři policisté, kteří zasahovali proti lednovému útoku na washingtonský Kapitol, už spáchali sebevraždu. Nejnovější obětí je důstojník Gunther Hashida, který zemřel na konci července. Zda sebevraždy přímo souvisí s nepokoji v americkém sídle zákonodárné moci, není zatím prokázáno. Úřady z ledna oficiálně evidují pět úmrtí – čtyř protestujících a jednoho policisty.

Majitel klubu potopil Ondráška hned po příchodu. Za tři zápasy vydělal téměř pět milionů

Před necelým rokem přicházel útočník Zdeněk Ondrášek s velkou slávou do Viktorie Plzeň. Na západ Čech se stěhoval z amerického Dallasu a měl být hlavní útočnou silou týmu. Jenže se neprosadil tak, jak se čekalo a po sezoně dostal svolení hledat si nové angažmá. Sáhl po něm rumunský klub FCSB. Ale toto působení skončilo dříve, než pořádně začalo. Zajímavostí je, že si forvard za 113 odehraných minut vydělal téměř pět milionů korun.

Covid se do Wu-chanu vrátil jako bumerang. Úřady kvůli deltě otestují 12 milionů lidí

Čínské město Wu-chan otestuje na koronavirus všech svých 12 milionů obyvatel, neboť se tam objevily první případy lokálního přenosu vysoce nakažlivé mutace delta. S odkazem na jednoho z místních činitelů to v úterý uvedla agentura Reuters. Wu-chan, kde se koronavirus rozšířil koncem roku 2019 a kde svět spatřil první uzávěry a hromadné testování, od poloviny května do tohoto týdne nezaznamenal žádné nové případy nákazy. V pondělí však úřady ve městě potvrdily tři případy vysoce nakažlivé mutace delta.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

reklama