reklama

Ztracený stáhl svou píseň o znásilnění z internetu. Text je na hraně, přiznal

Vítěz letošního Českého slavíka Marek Ztracený čelí na sociálních sítích kritice kvůli svému textu k jedné ze straších písní s názvem Stává se to i v lepších rodinách. Ta pojednává o sexu bez souhlasu. Výkonná ředitelka organizace Konsent Johanna Nejedlová ji označila za takzvanou rape culture, tedy kulturu znásilnění. Muzikant píseň už stáhl z internetu.

reklama

„To takhle Marek Ztracený chtěl složit vtipnou písničku o tom, jak jde chlap na deset piv, ale nějak si jich asi sám Marek dal deset a složil omylem písničku o rape culture. Gratuluji ke slavíku, ale není to moc funny, s Konsent rádi vysvětlíme proč,“ napsala na Twitteru Nejedlová. Termín rape culture znamená zlehčování, normalizování či omlouvání sexuálního nátlaku a násilí všeho druhu, píše web Pro Fair Play.

Píseň Stává se to i v lepších rodinách vydal Ztracený před více než pěti lety. „Jsem trochu překvapen, že tak stará písnička někomu leží v žaludku den poté, co vyhraji Českého slavíka. To mě zaráží. Na druhou stranu jsem si s odstupem času písničku poslechl a musím uznat, že text je na hraně. Dnes už bych ho nesložil,“ řekl CNN Prima NEWS Ztracený s tím, že text psal s velkou nadsázkou.

„Písničku jsem se stejně rozhodl stáhnout, protože jsem empatický a rozumím tomu, že někoho, kdo mohl zažít nějaký traumatizující zážitek, se to mohlo vážně dotknout. Píseň proto stahujeme ze všech streamovacích služeb, v tuto chvíli mi přijde nevhodná,“ doplnil zpěvák. Nejedlovou z organizace Konsent už prý kontaktoval.

„Mluvil jsem s ní a domluvili jsme si schůzku. Společně zkusíme vymyslet nějakou cestu, aby sexuálního násilí ubylo,“ uvedl Ztracený.

To potvrdila i sama Nejedlová na sociálních sítích. „Volal mi Marek Ztracený. Propíranou píseň označil za nevhodnou. Proto ji také stáhl. Dohodli jsme se, že se potkáme, abychom se pobavili o tom, co může udělat pro to, aby sexuálního násilí ubylo,“ napsala.

Tagy:
sociální sítě kritika CNN Prima NEWS zpěvák píseň Marek Ztracený kultura znásilnění Český slavík 2021

Hlavní zprávy

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář
360°

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda
360°

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

V úterý přibylo 19 482 nových případů covidu. Vytíženost nemocnic je stále vysoká

Pošesté v řadě počet nových případů v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý v ČR přibylo 19 482 potvrzených případů covidu, o 2 500 méně než před týdnem. Mírný úbytek je patrný také v počtu hospitalizovaných lidí s koronavirovou nákazou, kterých bylo k úterý téměř 6 700. Vysoké ale zůstávají počty úmrtí. Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo s covidem více než 34 000 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Bendl: Lipavský je pod tak obrovským tlakem, že to asi nezažil. Nezávidím mu to

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) se dostal pod obrovský tlak, že to v životě ještě asi nezažil, zhodnotil současnou situaci při sestavování vlády bývalý ministr zemědělství a poslanec za ODS Petr Bendl. Podle něj je i v zájmu prezidenta Miloše Zemana, aby vláda vznikla co nejdříve, především kvůli vzniklé pandemické situaci, připomněl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pelhřimovsko premiantem. Hlásí rekordní proočkovanost i minimum hospitalizovaných

Říká se, že covid nezná hranice. Místní rozdíly v rámci republiky jsou však jasně čitelné. Příkladem může být Vysočina a pelhřimovská nemocnice. Ta je momentálně oproti jiným téměř oázou klidu. Reportérka CNN Prima NEWS tam natáčela na poloprázdném covidovém oddělení. Podle lékařů za to může rekordní proočkovanost okresu, která činí 69 procent obyvatel starších dvanácti let.

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama