CNN Prima News Margita Balaštíková

Margita Balaštíková

Výpis příspěvků ke štítku „Margita Balaštíková“

Je to zbabělé a vlastizrádné, běsnila poslankyně ANO nad přijetím podmínek EU k migraci

9. června 2023 23:16

Migrační reforma o běžencích byla přijata bez vědomí opozice i občanů, kritizovala ministra vnitra Víta Rakušana poslankyně opozičního hnutí ANO Margita Balaštíková. V pořadu 360° dodala, že šéf Starostů se zachoval zbaběle a přijetí návrhu označila za vlastizrádné. Poslanec Michael Kohajda (KDU-ČSL) však krok české vlády hájil. Připustil však, že lidovci měli také jisté výhrady. Pro návrh podle diplomatických zdrojů nehlasovalo pouze Maďarsko a Polsko.

Balaštíková obhajovala dotace pro zemědělce. Jako přednáška Agrofertu, glosoval Benda

29. května 2023 10:43

Pokud firmy nedostanou zemědělské dotace, přestanou být cenově konkurenceschopné, uvedla v Partii Terezie Tománkové poslankyně ANO Margita Balaštíková. Předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda označil její slova za „přednášku zaměstnankyně Agrofertu“. Mezi diskutujícími se následně rozhořela diskuze, zda u nás mají velcí zemědělci historickou tradici.

Bolševická JZD, bič na Babiše i pětikoalice porušující zákon. Jaké hlášky padly v Partii?

29. května 2023 06:43

Tradiční nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS byla bohatá na slovní rozepře politiků. Nechyběly proto osobní útoky nebo vtipná přirovnání. V první části se proti sobě postavili ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a opoziční poslanec Aleš Juchelka (ANO). Druhá část nabídla širokou diskuzi mezi Janem Lacinou (STAN), Markem Bendou (ODS), Margitou Balaštíkovou (ANO) a Zdeňkem Kettnerem (SPD). Jaké hlášky během pořadu padly?

Benda: Nemáme normální opozici. Balaštíková řekla, jak bude vypadat peklo s úsporným balíčkem

28. května 2023 14:42

Vláda se svým úsporným balíčkem může ve Sněmovně čekat od opozice tvrdou kritiku a obstrukce. Výjimkou nebudou ani noční jednání, sdělila poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková v pořadu Partie Terezie Tománkové. Předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda reagoval slovy, že pokud by opozice byla normálnější, mohl by se úsporný balíček projednávat a připomínkovat delší dobu. Za viníka vyhrocené situace označil stínového premiéra Karla Havlíčka (ANO), který vyhrožoval peklem v Poslanecké sněmovně.

Balíček je odfláknutý a Nekula zbytečný. Schillerová se pustila do vlády kvůli úsporám

24. května 2023 15:27

Odfláknutá práce. Tak zhodnotila vládní balíček úspor předsedkyně sněmovního klubu hnutí ANO Alena Schillerová v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Jedním z nejzbytečnějších členů kabinetu je podle ní ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Za ozdravnými opatřeními si ale koalice stojí a zdůrazňuje, že stát neměl jinou možnost.

Nekula by se měl omluvit ne obchodům, ale zákazníkům. Je to slabý ministr, řekl politolog

24. května 2023 09:09

Nekula by se měl omluvit hlavně zákazníkům, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Antimonopolní úřad totiž v úterý zveřejnil zprávu, že se na trhu s potravinami neděje nic nekalého. Přitom ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) už více než rok útočí na supermarkety, že právě ony mohou za drahé potraviny. Zástupci obchodů po něm teď požadují omluvu.

Přestřelka ve studiu. Ať Babiš přidá každému svému zaměstnanci pět tisíc, vyzval Kohajda

17. května 2023 22:57

Miliardář Andrej Babiš (ANO) v bundě za 60 tisíc korun mluví na demonstraci odborářů, sám přitom zaměstnává asi 50 tisíc lidí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Michael Kohajda (za KDU-ČSL). Expremiéra také vyzval, ať přidá každému, kdo pracuje ve firmách patřících do jeho svěřenského fondu. Poslankyně Margita Balaštíková (ANO) se svého stranického šéfa zastala.

Koalice chce sekat dotace Agrofertu. Neurážejte jeho zaměstnance, reagovala poslankyně ANO

23. dubna 2023 13:55

Dotace pro velké podniky se staly třaskavým tématem pro hosty Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Koaliční politici se totiž přeli o státní peníze, které proudí do holdingu Agrofert opozičního politika Andreje Babiše (ANO). Předsedu hnutí obhajovala Margita Balaštíková (ANO), podle které je u dotací v zemědělství nejmenší chybovost. Politici se také přeli o opatření, která se dělají u penzí.

Sledujte Partii s ministrem dopravy Kupkou z ODS a místopředsedou Sněmovny Havlíčkem z ANO

21. dubna 2023 17:34

Vláda mluví o důchodové reformě i zvyšování některých daní. Co konkrétně nás může čekat a co se bude snažit opozice ve Sněmovně zamítnout? Nejen o tom ve velké politické diskusi v Partii Terezie Tománkové diskutují ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Následuje velká politická diskuse, jíž se zúčastní Jakub Michálek (Piráti), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Margita Balaštíková (ANO) a Jan Síla (SPD).

Zdechovský: Ministerstvo potřebuje čistku lidí po Schillerové. Trapné, zuřila Balaštíková

14. dubna 2023 23:12

Po Aleně Schillerové (ANO) zůstalo na ministerstvu financí spoustu neschopných lidí, resort potřebuje čistku. V kontextu s nadstřeleným odhadem výběru válečné daně to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Současný ministr Zbyněk Stajnura (ODS) by dle něj měl dotyčné odpovědné úředníky hned vyházet. Nic trapnějšího jsem neslyšela, zuřila v reakci opoziční poslankyně Margita Balaštíková (ANO). Očekávané zisky z windfall tax dle ní přifouknul sám ministr Stanjura, ne úředníci.

Zdechovský prozradil, kdo vypustil dokumenty o DPH. Ať vypadne z koalice, nebral si servítky

14. dubna 2023 22:19

Víme, kdo je za únikem materiálů ministerstva financí k DPH, překvapil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a jedním dechem dodal, že to nebyla KDU-ČSL, TOP 09, ODS ani STAN. Prakticky tím za viníky poprasku kolem analytických propočtů daní označil Piráty. Následně své koaliční partnery vyzval, že by měli z vlády vypadnout, pokud v ní nechtějí být. Předseda Pirátů Ivan Bartoš ale nařčení odmítá. Zdechovskému doporučil, aby se místo lží raději věnoval práci pro občany.