CNN Prima News Margita Balaštíková

Margita Balaštíková

Výpis příspěvků ke štítku „Margita Balaštíková“

Kučera: Podpora je jedinou šancí pro ukrajinský lid. Jste váleční štváči, opáčil Fiala z SPD

Česká podpora je jedinou šancí pro ukrajinský lid, řekl pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda sněmovního zemědělského výboru Michal Kučera (TOP 09). Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala jeho i vládní představitele nařkl, že jsou váleční štváči. Konflikt na Ukrajině podle něj nemá vojenské řešení a je třeba si sednout ke kulatému stolu a jednat o příměří.

Balaštíková: Zemědělci trpí kvůli evropské pomoci Ukrajině. Unijní systém nefunguje

Zemědělství trpí tím, že se Evropská unie snaží pomáhat Ukrajině. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásila poslankyně Margita Balaštíková (ANO), podle které se protestující farmáři pouze domáhají toho, co jim bylo odepřeno. Rovněž uvedla, že Evropská komise špatně vyhodnocuje pravidla a nastavila nefunkční systém, jenž zemědělcům vadí.

Vláda jen nálepkuje ruskými šváby. Po spolupráci s SPD lidé volají, říká Balaštíková z ANO

Zemědělci se při svých protestech chovali korektně a slušně, nikoho neohrožovali tak, jako například v Dánsku nebo ve Francii. Vláda Petra Fialy ukazuje svoji slabost tím, že své kritiky umí jen nálepkovat a označovat za ruské šváby. Green Deal může zničit celou Evropu. Nejen to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedla poslankyně a stínová ministryně zemědělství za hnutí ANO Margita Balaštíková.

Balaštíková: Hrozí fiasko ministra a horší protesty zemědělců. Bendl zmínil chystané změny

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) si připravuje půdu, aby zemědělcům sdělil, že vláda jejich požadavkům nevyjde vstříc, obává se poslankyně Margita Balaštíková (ANO). V takovém případě by podle ní šlo o fiasko, jež by vedlo k horším protestům. Exministr zemědělství Petr Bendl (ODS) pohnutkám farmářů a jejich podnětům dle svých slov rozumí. „Bereme je vážně a chceme jim pomoci,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Vaňková: Fiala jako chlupatý yetti? To Havlíček přehnal. Začali jste si, opáčila Balaštíková

Slova Karla Havlíčka (ANO) o premiérovi Petru Fialovi (ODS) byla za hranou a politická kultura by se měla zlepšit, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Pavla Pivoňka Vaňková (STAN). Opoziční poslanec totiž na tiskové konferenci řekl, že kdyby předsedovi vlády za každou lež narostl chlup, vypadal by jako yetti. Margita Balaštíková (ANO) v reakci na Vaňkovou obvinila zástupce vládních stran, že s nevhodnými útoky na své politické oponenty začali právě oni.

Hádka ve studiu: Co si to dovolujete, chlape? soptila Balaštíková. Lži, tvrdil Zdechovský

Zemědělství nerozumíte a v této otázce říkáte jednu lež za druhou, opřel se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) do zákonodárkyně Margity Balaštíkové (ANO). Poslankyně se proti jeho slovům ostře ohradila. „Co si to dovolujete, chlape?“ hřímala a oponovala, že se zemědělci komunikuje od začátku svého působení ve Sněmovně.

Srovnávač cen? Čekám manipulaci, řekla Balaštíková. Ekonom navrhl obrovské pokuty

Národní srovnávač cen, po jehož vytvoření volá ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), je podle jeho stínové oponentky Margity Balaštíkové (ANO) úplně zbytečný. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS konstatovala, že v případě jeho zavedení by došlo k manipulaci. Podobný názor zastává i ekonom Milan Bednář, který zároveň upozornil na zbytečné výdaje. Výborný ale podotkl, že potraviny zlevňují bez ohledu na aplikaci. Podle Balaštíkové jde však o marginální snížení ceny, o kterém by se styděla mluvit.

Výborný: Neúčast v eurozóně škodí zemědělcům. Balaštíková varuje před slovenským scénářem

Česká neúčast v eurozóně má negativní dopady na tuzemské zemědělce a farmáře, tvrdí ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil, že evropská podpora vyplácená v eurech tratí při převodu kurzem až čtyři miliardy korun. Šéf resortu mimo jiné dodal, že debata o přijetí měny je zkreslená. Poslankyně Margita Balaštíková (ANO) namítla, že by se Česko muselo podílet na dluzích jiných států, a připomněla i slovenský scénář.

Pád ostravských hutí? Síkelova arogantnost je trapná, tvrdí Balaštíková. Nytra vládu hájil

Hutě Liberty Steel Ostrava dluží dodavateli energií dvě miliardy korun a panují obavy, že zkrachují. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) jednal ve středu s jejich vedením, přičemž odmítl, že by stát nyní do společnosti nalil peníze, „jak by postupovala minulá vláda“. Členka sněmovního rozpočtového výboru Margita Balaštíková (ANO) jeho prohlášení označila v pořadu 360° na CNN Prima NEWS za arogantní a trapná. Podle ní nese zodpovědnost za situaci on. Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra ale podotkl, že státní záruku ve výši 1,6 miliardy korun podepsal již předchozí ministr Karel Havlíček. Pomoc státu by podle něj neměla smysl.

Řetězce nehrají fér, zlobí se Výborný. Ukázal na možný kartel. Zametají s vámi, zní z ANO

„Nesplnění slibů řetězců je nefér hlavně vůči domácnostem a spotřebitelům,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Se stínovým protějškem Margitou Balaštíkovou (ANO) se shodl, že je potřeba přikročit k tvrdším zásahům. Výborný pak poukázal na možné kartelové dohody některých prodejců. Zároveň podotkl, že spolu s premiérem Petrem Fialou (ODS) vedou debaty, aby nedošlo ke zvýšení cen. Balaštíková ale zdůraznila, že hovory nikam nevedou a řetězce s Výborným zametly.

Balaštíková: Drahé potraviny? Fiala s tím může něco dělat. Pěkných řečí s řetězci bylo dost

Fiala může drahé potraviny řešit například změnou zákona o významné tržní síle, o cenách nebo o reklamě, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS členka sněmovního zemědělského výboru Margita Balaštíková (ANO). Podle ní je v Česku až příliš velká konkurence a hezkých řečí s řetězci bylo už dost. S tím ale nesouhlasil místopředseda sněmovního zemědělského výboru Petr Bendl (ODS). Podle něj je naopak konkurenční prostředí správnou cestou.