CNN Prima News Martin Půta

Martin Půta

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Půta “

Půta: Maláčová by měla vyjet z Prahy a podívat se do krajů, jak to tam funguje

Situace ohledně počtu nakažených osob koronavirem se v Česku od začátku září zhoršuje. Velmi rizikovou skupinou jsou senioři ubytovaní v sociálních zařízeních nebo pečovatelských domech. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na toto téma vyjádřil místopředseda Asociace krajů České republiky Martin Půta (SLK), který si postěžoval, že za současné situace není schopen zajistit náhradní zaměstnance.

Na Babiše nespoléháme, jsme v tom sami, hodnotí vyhrocené jednání s premiérem hejtmani

Premiér Andrej Babiš (ANO) společně s ministry ve čtvrtek jednal prostřednictvím videokonference s hejtmany. Ti se schůzky dožadovali především kvůli aktivaci Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Podle informací CNN Prima NEWS bylo jednání vyhrocené, premiér byl nervózní a podrážděný a hejtmanům řekl, že se nemají o takové věci starat. Žádná krize podle něj i přes nárůst počtu nemocných není. Musíme hledat vlastní cesty, jsme v tom každý sám za sebe, na Babiše se nespoléháme, hodnotí jednání hejtmani.

Kumulace funkcí hejtmanů? Čunkovi, Běhounkovi i Oklešťkovi to pomáhá, Půta má podmínku

V říjnu čekají Česko krajské volby. Jiří Čunek (KDU-ČSL), Ladislav Okleštěk (ANO) a Jiří Běhounek (za ČSSD) kumulují momentálně pozici hejtmana s mandátem v Parlamentu České republiky. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN prima NEWS se shodli, že pokud má člověk dobrý tým, zvládnout to jde. Jejich kolega a hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK) je obdivuje.

Očima reportéra: Je hejtman Půta čestný člověk, nebo chladnokrevný padouch?

Martin Půta (STAN) byl zproštěn obžaloby z korupce, i když zatím nepravomocně. Hlavní zpráva celého týdne na Liberecku. Nad hejtmanem Libereckého kraje se pět let vznášel stín trestního stíhání, teď má, zdá se, nakročeno k očištění svého jména. Kauzou, ve které je jedním z dvanácti obžalovaných, se ale bude zabývat ještě vrchní soud. Státní zástupce se nechce vzdát, je přesvědčený, že Půta převzal úplatek za ovlivnění dotačního projektu.