reklama

„Masařka“, kterou vlastnil hvězdný Karel Gott, je na prodej. Má slušně nalétáno

Nejúspěšnější český interpret a držitel řady prestižních ocenění Karel Gott svou lásku k autům nikdy neskrýval. Mezi jeho oblíbence patřily zejména modely značky Mercedes-Benz, kterých za svůj hvězdný život vlastnil hned několik. Jeden z nich je nyní na prodej.

reklama

Jedná se o úspěšnou druhou generaci luxusního sedanu třídy E vyrobenou v roce 1995 v provedení 420, tedy s atmosférickým osmiválcovým motorem o objemu 4,2 litru a výkonu 205 kW (279 koní). Hnací sílu na zadní nápravu přenáší automatická převodovka. Při uvedení tohoto modelu na trh automobilka deklarovala zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,3 sekundy. Maximální rychlost je pak omezena na 250 km/h.

Do podvědomí motoristů se vůz zapsal nejen přezdívkou masařka, ale také velkou oblibou mezi taxikáři. Zákazníci si jej dodnes kupují zejména kvůli nevídanému prostoru v kabině i zavazadelníku a komfortnímu odpružení podvozku. Ceny v Česku se aktuálně pohybují od 150 až do 500 tisíc korun, záleží na technickém stavu a počtu najetých kilometrů. Pravdou však je, že nabídek na tento model rapidně ubývá.

Mercedes třídy E, jehož prvním majitelem byl mezi lety 1997 a 1998 právě Karel Gott, má dnes „nalítáno“ 300 tisíc kilometrů, jak uvádí prodejce v inzerátu. Dále zmiňuje bohatou výbavu, úplnou servisní historii a pěkný stav. Cena za tento konkrétní exemplář není pevně stanovena, vůz totiž zamíří k zájemci, který nabídne nejvyšší částku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Řešení růstu cen energií? Vláda zruší DPH a domácnostem dá 1500 korun, oznámil Babiš
Vláda

Řešení růstu cen energií? Vláda zruší DPH a domácnostem dá 1500 korun, oznámil Babiš

Vláda v pondělí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zmocní ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO), aby mohla rozhodnout o odpuštění daně z přidané hodnoty (DPH) energií na listopad a prosinec. Státní rozpočet to podle Schillerové bude stát jednu miliardu korun měsíčně. Pro energie nyní platí sazba DPH 21 procent. Vláda tímto krokem reaguje na rostoucí ceny elektřiny a plynu. Od státu navíc dostane 5,3 milionu domácností příspěvek 1500 korun na energie.

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Děsivé chvíle uprostřed euforie. Fanoušci bouřlivě skákali, až pod nimi spadla tribuna

Nizozemský fotbalový tým Vitesse Arnhem vybojoval tři body na hřišti Nijmegenu. To přímo na stadionu potěšilo několik stovek fanoušků, kteří vážili cestu na utkání „venku“. Sami hráči šli po zápase se svým táborem oslavit vítězství klasickou děkovačkou – skákalo se na trávníku i v hostujícím sektoru. Euforie na chvíli ustala ve chvíli, kdy tribuna nevydržela nápor a propadla se. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama