reklama
CNN Prima News Matěj Stropnický

Matěj Stropnický

Výpis příspěvků ke štítku „Matěj Stropnický“

Stropnický: Vystrčil by se měl Zemanovi omluvit. Snahy Senátu byly na hraně puče

5. listopadu 2021 06:08

Neúspěšný kandidát ČSSD do Sněmovny Matěj Stropnický vyzval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) k tomu, aby se omluvil prezidentovi Milošovi Zemanovi. „Já to považuji na hraně ústavního puče, o co se pokoušel pan Vystrčil a část Senátu. Je dobře, že se tomu podařilo zabránit,“ komentoval v pořadu 360° Vystrčilovy úvahy o aktivaci článku 66 Ústavy.

Vzlety a pád sociální demokracie. Ani „hustá dvojka“ její debakl neodvrátila

10. října 2021 08:13

Kdysi hlavní aktér českých vlád a strana, z níž pocházela řada premiérů. Nyní politická strana, která po sérii volebních debaklů ztrácí zastoupení i v Poslanecké sněmovně. Sociální demokracie, nejstarší česká politická strana, míří poprvé v dějinách samostatné České republiky pryč z dolní komory a i její další působení v dosluhující vládě je v tuto chvíli nejasné.

První státní byty s regulovaným nájmem už v roce 2026, slibují Maláčová a Stropnický

3. října 2021 06:01

Už v roce 2026 by Češi mohli pocítit první plody opatření, která chce na trhu s bydlením prosadit ČSSD. Stát by měl začít stavět 10 tisíc bytů ročně, další tisíce by si „vzal“ od developerů, řekli v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický. Za byty od státu by bylo regulované nájemné třeba i o polovinu nižší než u běžného nájmu. Sociální demokraté tak chtějí řešit bytovou krizi.

S Babišem to bylo peklo. Nejsem ale křehká květinka, co se rozpláče, popsala Maláčová

2. října 2021 09:42

Vláda s Andrejem Babišem byla peklo, ale nejsem žádná křehká květinka a chuděrka, kterou by to položilo. Jsem z vojenské rodiny, prohlásila v dvojrozhovoru pro CNN Prima NEWS ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). O tom, jaké má ambice a zda by šla do vlády s hnutím ANO znovu, mluvila po boku Matěje Stropnického, se kterým v Praze kandiduje. Společně chtějí uspět tam, kde ČSSD v posledních letech strádá a mluví o sobě jako o tzv. husté dvojce. Chtějí se tím přiblížit mladým voličům.

Bydlení podle „husté dvojky“ Maláčová-Stropnický: Drsné pokuty za prázdné byty

1. října 2021 06:49

Za prázdný byt by Češi neměli platit jen pět tisíc korun, ale až výši jednoho nájmu. Takový je jeden z návrhů řešení bytové krize „husté dvojky“ – Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (kandidující v Praze za ČSSD). Trh podle nich selhal a vina je na straně developerů. Uvedli to ve společném rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Podle ministryně práce a sociálních věcí Maláčové musí na trh s bydlením vstoupit stát jako za komunistického prezidenta Husáka.

Skopeček: ČSSD zdivočela, chce trestat vlastnictví. To jsou bolševické manýry

28. září 2021 21:45

Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Skopeček v pořadu 360° prohlásil že ČSSD zdivočela. „Díky bohu je socialismus pryč a když vidím, jaké má ČSSD bolševické manýry, tak vám tu Poslaneckou sněmovnu nepřeju,“ sdělil Matěji Stropnickému (za ČSSD) ve vysílání CNN Prima NEWS. Doplnil, že sociální demokraté přebrali komunistickou rétoriku.

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

27. září 2021 07:28

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama