reklama
CNN Prima News Mauricius

Mauricius

Výpis příspěvků ke štítku „Mauricius“

Ekologická katastrofa kvůli lepšímu mobilnímu signálu? Vyšetřování potvrdilo spekulace

19. prosince 2020 00:14

Havárii japonského tankeru u ostrova Mauricius a následnou ekologickou katastrofu způsobila posádka ve snaze získat lepší signál pro mobilní telefony. Takový je závěr vyšetřování provozovatele plavidla, které v červenci ztroskotalo na mělčině. Společnost rovněž oznámila nová opatření, která by v budoucnu měla podobným incidentům zabránit. Mauricijské úřady případ nadále vyšetřují. Kapitán lodi zůstává ve vazbě.

Tragédie na Mauriciu nekončí. Vrak lodi ohrožuje mláďata velryb

27. srpna 2020 12:15

Mohlo by se zdát, že osud lodi MV Wakashio, která na konci července havarovala v mauricijských vodách, už nemůže být horší. Do vody se dostaly stovky tun ropy a loď se rozlomila. Následky katastrofy budou v oblasti citelné ještě další desetiletí. Nové vášně ochránců však budí plán převézt polovinu vraku na otevřené moře. Na místo, kde se scházejí velryby kvůli rozmnožování a rození potomků.

Na Mauriciu umírají delfíni i vzácné ryby. Z rozlomené lodi uniká ropa

27. srpna 2020 09:31
Aktualizováno

Nejméně 17 mrtvých delfínů se našlo na mauricijském pobřeží, u něhož před měsícem havarovala loď vlastněná japonskou společností, píše BBC. Smrt delfínů podle environmentalistů zavinilo palivo uniklé z plavidla nebo rozhodnutí úřadů nechat klesnout příď rozlomené lodi k mořskému dnu. Kromě oblíbených savců bylo u pobřeží nalezeno také mnoho mrtvých ryb a krabů.

Ochránci bijí na poplach: Únik ropy na Mauriciu může zničit mořské rezervace!

14. srpna 2020 14:42

Ačkoli se podařilo zastavit šíření ropné skrvny, která u ostrova Mauricius vznikla po nehodě japonského plavidla, ochránci dál bijí na poplach. A to i přesto, že se do vody dostalo významně méně ropy než při jiných katastrofách. Nicméně problémem není to, kolik ropy do vody uniklo, ale především to, kde k nehodě došlo. Mauricius je totiž velice důležitým místem pro biodiverzitu. Mnoho zdejších druhů, které nenajdete jinde na světě, je tak v ohrožení. Podle odborníků budou dopady na zdejší život ohromné.

Další únik ropy do moře u Mauricia zřejmě nehrozí. Ostrov chce vymáhat škody po Japoncích

12. srpna 2020 21:31

Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního státu Mauricius už se podařilo odčerpat. Oznámil to dnes premiér Mauricia Pravind Jugnauth. Asi 1000 tun ropy předtím uniklo do moře. Premiér také uvedl, že Mauricius bude požadovat náhradu škody po japonské společnosti Nagashiki Shipping, která loď vlastní. Uvedla to agentura Reuters.

Češi v pasti. Za hranicemi mají domov, rodinu i nutné kontroly u lékaře, nemohou se tam ale dostat

21. dubna 2020 16:07

Jsou českými občany, bydlí však za hranicemi. Kvůli pandemii koronaviru se nemohou dostat do svých domovů. Mimořádnou životní situaci řeší i Kateřina a Petr. Dva Češi, kteří "uvízli" v Česku. Práci, rodinu i lékaře mají v zahraničí, kam se momentálně nemají jak dostat. Znemožňuje jim to nařízení české vlády, i nedostatek leteckých spojů. Kvůli uzavřeným hranicím se bouří část opozice i veřejně činní lidé. Rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová označila zavřené hranice za největší ztrátu polistopadové svobody.

reklama