CNN Prima News Mauricius

Mauricius

Výpis příspěvků ke štítku „Mauricius“

Perkausová a Hecko si užili exotickou svatbu. Splnil se mi sen, říká moderátorka

23. ledna 2022 20:10

Oblíbená tvář CNN Prima NEWS Eva Perkausová se před pár dny vrátila z dovolené na exotickém Mauriciu. Kromě výšlapu na horu Le Morne či bílých písečných pláží si tam užila také vlastní veselku. Jejím vyvoleným se stal její snoubenec a podnikatel Ivan Hecko. V exkluzivním rozhovoru pro Showtime prozradila, jak svatba probíhala.

Ekologická katastrofa kvůli lepšímu mobilnímu signálu? Vyšetřování potvrdilo spekulace

19. prosince 2020 00:14

Havárii japonského tankeru u ostrova Mauricius a následnou ekologickou katastrofu způsobila posádka ve snaze získat lepší signál pro mobilní telefony. Takový je závěr vyšetřování provozovatele plavidla, které v červenci ztroskotalo na mělčině. Společnost rovněž oznámila nová opatření, která by v budoucnu měla podobným incidentům zabránit. Mauricijské úřady případ nadále vyšetřují. Kapitán lodi zůstává ve vazbě.

Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení

22. října 2020 15:25

V zálivu Paria u ostrova Trinidad již od loňského ledna kotví venezuelský tanker FSO Nabarima. Zůstal zde stát opuštěn poté, co Spojené státy americké uvalily embargo na dovoz ropy venezuelskou státní společností. Nové záběry ochránců přírody ukazují, že se venezuelská loď začíná naklánět na stranu a potápět. Na její palubě se však stále nachází více než jeden milion barelů ropy, jejíž rozlití nyní ohrožuje zdejší křehký ekosystém.

Tragédie na Mauriciu nekončí. Vrak lodi ohrožuje mláďata velryb

27. srpna 2020 12:15

Mohlo by se zdát, že osud lodi MV Wakashio, která na konci července havarovala v mauricijských vodách, už nemůže být horší. Do vody se dostaly stovky tun ropy a loď se rozlomila. Následky katastrofy budou v oblasti citelné ještě další desetiletí. Nové vášně ochránců však budí plán převézt polovinu vraku na otevřené moře. Na místo, kde se scházejí velryby kvůli rozmnožování a rození potomků.

Na Mauriciu umírají delfíni i vzácné ryby. Z rozlomené lodi uniká ropa

27. srpna 2020 09:31
Aktualizováno

Nejméně 17 mrtvých delfínů se našlo na mauricijském pobřeží, u něhož před měsícem havarovala loď vlastněná japonskou společností, píše BBC. Smrt delfínů podle environmentalistů zavinilo palivo uniklé z plavidla nebo rozhodnutí úřadů nechat klesnout příď rozlomené lodi k mořskému dnu. Kromě oblíbených savců bylo u pobřeží nalezeno také mnoho mrtvých ryb a krabů.