reklama

Maximálně 300 lidí v jednu chvíli: Aquaparky v Praze a Liberci uvítaly v pondělí návštěvníky

První návštěvníky v pondělí uvítaly aquaparky v Liberci a v Praze. I když mohly otevřít už minulé pondělí, nakonec si jejich provozovatelé vzali ještě týden na přípravu. Kvůli koronaviru se lidé museli obejít bez některých oblíbených atrakcí.

reklama

Aquaparky musejí stále dodržovat řadu nařízení vlády, tím nejdůležitějším je redukce počtu návštěvníků. Podle současných opatření může být uvnitř maximálně 300 lidí, běžná maximální kapacita aquaparků je přitom mnohem vyšší. Aquapalace v Praze-Čestlicích je projektovaný dokonce na 3 tisíce návštěvníků v jeden okamžik, maximální kapacita v libereckém Centru Babylon je 500 návštěvníků.

Provozovatelé vodních světů proto u pokladen instalovali počítadla. V okamžiku, kdy se naplní nejvyšší povolená kapacita, vyhlásí „stop stav“ a dovnitř budou vpouštět další zájemce, až když nějací návštěvníci aquapark opustí. V pondělí ale takový problém řešit nemuseli, například v Liberci dorazilo během dopoledne pouhých šest lidí. Jako první přišla s vnoučaty Iva Horváthová. „Nemohli jsme se dočkat. Je to hodně nevšední zážitek, mít celý aquapark jen pro sebe. Byli jsme tu naposledy den předtím, než to vláda celé zavřela, a to tady byla hlava na hlavě, spousta cizinců, Němci, Poláci. Tohle je hodně zvláštní,“ svěřila se návštěvnice štábu CNN Prima NEWS.

Stále platí i nařízení o nošení roušek mimo vodu a také dodržování dostatečných odstupů. Proto se například v Liberci budou muset návštěvníci obejít bez některých oblíbených atrakcí, jako je divoká řeka nebo vodní hrad pro děti. Aquaparky patří mezi nejnavštěvovanější zábavní turistické cíle v Česku. Čestlický Aquapalace je dokonce na úplné špičce, vloni tam přišlo milion lidí. Aqualand Moravia s osmi sty tisíci návštěvníky je hned druhý v závěsu a liberecké Centrum Babylon se umístilo na desáté příčce s necelým čtvrtmilionem lidí.

Další hlavní zprávy

reklama
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Slovinsko od úterý vrací ČR mezi bezpečné země. Výjimkou je Moravskoslezský kraj
Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Další články
reklama
reklama