CNN Prima News znovuotevření

znovuotevření

Výpis příspěvků ke štítku „znovuotevření“

Cítí úzkost, ale zároveň se tam touží vrátit. Studenti přišli na Filozofickou fakultu UK

Studentům a zaměstnancům pražské filozofické fakulty se v pátek po téměř dvou měsících od tragédie otevřela budova školy na Palachově náměstí. Reportéři CNN Prima NEWS vyzpovídali jednoho ze studentů, který se takzvaného „předotevření“ zúčastnil. Přestože v něm vstup do budovy vyvolává nepříjemné pocity, těší se na návrat do normálu. Na místě působili i krizoví interventi, kteří byli v případě potřeby připraveni pomoci.

Budova Filozofické fakulty se otevřela. V osudném čtvrtém patře se zatím učit nebude

Studentům a zaměstnancům se v pátek částečně otevřela hlavní budova Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde před Vánoci střelec zabil 14 lidí a dalších 25 lidí zranil. Takzvané předotevření fakulty je neformálním setkáním, které studentům a učitelům umožňuje poprvé vstoupit do budovy na náměstí Jana Palacha, aniž by do ní šli na přednášku či kvůli jiné povinnosti. Zatím jich do budovy přišly nižší desítky.

Nejslavnější podnik z Ano, šéfe! hlásí návrat. Majitelé Hospůdky u Štěpána přidali i vzkaz

Prosby, žádosti ale i nátlak hostů majitelé Hospůdky u Štěpána – Štěpán a Zdeňka Rudovi – vyslyšeli. Po více než půl roce manželé, jež se nejvíce proslavili pořadem Ano, šéfe!, opět otevřou svůj podnik na Plzeňsku. Zda natrvalo, nebo jen dočasně, zatím netuší. Vrátila se jim však vnitřní síla a chuť, kterou po dlouhou dobu postrádali. V podniku hosty přivítají již na konci května.

Čína po třech letech covidových restrikcí otevřela hranice. Z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí

Čína po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu, což hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel Hongkongu. Napsala o tom agentura DPA. Asijské země kvůli uvolnění režimu v Číně čekají příval tamních turistů a některé už oznámily, že budou požadovat negativní testy na koronavirus.

PŘEHLEDNĚ: Nejen restaurace, ale i sport a wellness. Co všechno se od pondělí mění?

Vláda kvůli rozsudkům Nejvyššího správního soudu (NSS) uspíší rozvolňování protikoronavirových opatření. Změny se budou od pondělí týkat především vnitřních prostor, a to například restaurací, barů a klubů či sportovišť. Navýší se také počet účastníků na různých kulturních akcích. Změny se dotknou ale i cestování. Přinášíme přehled pravidel, která se od pondělí 31. května mění.

Vláda tahala restauratéry za nos, chystáme žaloby na stát, říká člen Chcípl PES

Vláda tahala provozovatele restaurací za nos, chystají se stovky žalob na stát, řekl v pátek novinářům místopředseda hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jiří Janeček. Otevřením vnitřních prostor restaurací a dalších stravovacích zařízení od pondělí se podle něj potvrdilo, že podniky byly zavřené protiprávně. Řekl, že žaloby budou podávat jednotliví podnikatelé, hnutí už má pro ně připravené vzory.

Safari Park ve Dvoře Králové otevřel své brány. Návštěvníky láká na zvýhodněné vstupné

Safari Park Dvůr Králové využil další vlny rozvolnění a o víkendu veřejnosti otevřel Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Navíc lze zoo na východě Čech navštívit za zvýhodněné vstupné a zdravotníci mají vstup úplně zdarma. „Je to náš malý dárek všem zdravotníkům, kteří obětavě pracovali v době koronavirové krize,” řekla mluvčí safari parku Zuzana Boučková.