CNN Prima News znovuotevření

znovuotevření

Výpis příspěvků ke štítku „znovuotevření“

Čína po třech letech covidových restrikcí otevřela hranice. Z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí

8. ledna 2023 07:35

Čína po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu, což hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel Hongkongu. Napsala o tom agentura DPA. Asijské země kvůli uvolnění režimu v Číně čekají příval tamních turistů a některé už oznámily, že budou požadovat negativní testy na koronavirus.

PŘEHLEDNĚ: Nejen restaurace, ale i sport a wellness. Co všechno se od pondělí mění?

28. května 2021 20:12

Vláda kvůli rozsudkům Nejvyššího správního soudu (NSS) uspíší rozvolňování protikoronavirových opatření. Změny se budou od pondělí týkat především vnitřních prostor, a to například restaurací, barů a klubů či sportovišť. Navýší se také počet účastníků na různých kulturních akcích. Změny se dotknou ale i cestování. Přinášíme přehled pravidel, která se od pondělí 31. května mění.

Vláda tahala restauratéry za nos, chystáme žaloby na stát, říká člen Chcípl PES

28. května 2021 13:12

Vláda tahala provozovatele restaurací za nos, chystají se stovky žalob na stát, řekl v pátek novinářům místopředseda hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jiří Janeček. Otevřením vnitřních prostor restaurací a dalších stravovacích zařízení od pondělí se podle něj potvrdilo, že podniky byly zavřené protiprávně. Řekl, že žaloby budou podávat jednotliví podnikatelé, hnutí už má pro ně připravené vzory.

Safari Park ve Dvoře Králové otevřel své brány. Návštěvníky láká na zvýhodněné vstupné

16. května 2021 22:41

Safari Park Dvůr Králové využil další vlny rozvolnění a o víkendu veřejnosti otevřel Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Navíc lze zoo na východě Čech navštívit za zvýhodněné vstupné a zdravotníci mají vstup úplně zdarma. „Je to náš malý dárek všem zdravotníkům, kteří obětavě pracovali v době koronavirové krize,” řekla mluvčí safari parku Zuzana Boučková.

Je rozhodnuto. Obchody a další služby otevřou od 10. května, schválila vláda

29. dubna 2021 16:32

Všechny maloobchodní prodejny podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) budou smět otevřít definitivně od 10. května. Schválila to ve čtvrtek vláda, informoval Havlíček na Twitteru. Na tiskové konferenci po jednání vlády doplnil, že 10. května budou moci obnovit provoz také zbývající služby jako například řemesla. Oblast pohostinství bude muset ještě počkat.

Obchody možná 3. května neotevřou, připustil Arenberger. Jak to bude s respirátory?

26. dubna 2021 11:57

Hranice sta případů koronaviru na 100 000 obyvatel týdně podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) nebude nejspíš dosažena už v pondělí 3. května, ale až ke konci příštího týdne, ukazují to epidemické modely. Tato úroveň počtu nových případů je podmínkou pro otevření zbývajících obchodů. Od pondělí se ale podle něj otevřou služby ve formě jeden zákazník na jednoho provozovatele s testováním. U škol se bude postupovat dál po krajích. Venku bychom ale mohli odložit respirátory a nosit místo nich roušky.

Ke kadeřníkovi jen s testem na covid. Jaká další přísná opatření musíte dodržet?

22. dubna 2021 21:31

V Česku se v pondělí 3. května otevřou další obchody, trhy a vybrané služby, včetně kadeřnictví. Oznámil to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček s tím, že se ale nesmí zhoršit epidemická situace. Zároveň dodal, že služby budou muset fungovat za přísných hygienických opatření. V některých kadeřnictvích proto s přípravami na otevření začali už ve čtvrtek.