reklama

Skryté poselství šperků za téměř tři čtvrtě milionu. Meghan odkázala i na Dianu

Vévodkyně Meghan ve svém projevu, zveřejněném v sobotu, apelovala na rovnocennou distribuci vakcín proti nemoci COVID-19. Zaujala ale i tím, co měla na sobě. Šperky v hodnotě 25 tisíc liber, tedy v přepočtu téměř tři čtvrtě milionu korun, v sobě navíc skrývají poselství. Jedno odkazuje i na zesnulou princeznu Dianu.

reklama

Šperky, které si 39letá vévodkyně ze Sussexu nasadila, odkazují hned na několik věcí. Nejlevnějším z nich je náhrdelník Women's Power, tedy ženská síla. Talisman v hodnotě sta liber, tedy téměř tří tisíc korun, kombinuje symbol ženské Venuše s protestující pěstí. V přívěsku je zasazen i ochranný kámen, která údajně symbolizuje hojnost a osvícení, píše web The Sun.

Při projevu, který Meghan natočila na lavičce ve svém domě v Montecitu v Kalifornii, jenž má hodnotu jedenáct milionů liber – 325 milionů korun, byly vidět i ozdoby, které si vévodkyně nasadila na ruku. Meghan, která si oblékla červené makové šaty od návrhářky Caroliny Herrery v hodnotě více než 35 tisíc korun, svůj outfit doplnila o dva náramky. První, náramek lásky značky Cartier v hodnotě pět tisíc liber – téměř 150 tisíc korun, a dále zlatý náramek v hodnotě téměř 70 tisíc korun.

Hodinky Diana dostala k 21. narozeninám

V řeči, kterou Meghan v rámci koncertu Vax Live pronesla, apelovala na rovnocennou distribuci vakcín proti nemoci COVID-19, zmínila se však i o rovnosti žen, na které podle ní pandemie nepřiměřeně dopadla. A jeden z odkazů na inspirující ženu, která si získala srdce nejen všech Britů, si nasadila na ruku. Jedná se o hodinky značky Cartier, které patřily princezně Dianě, matce jejího manžela prince Harryho.

Krásné zlaté hodinky v původní hodnotě 17 800 liber, tedy více než půl milionu korun, mají podle odhadců nyní daleko vyšší hodnotu. Princezna Diana, jež by 1. července oslavila své 60. narozeniny, hodinky dostala jako dar od svého otce k 21. narozeninám.

Nejedná se však o první šperk, který si Meghan po Dianě nasadila. V říjnu roku 2018 si Meghan vzala motýlkové náušnice, které patřily její zesnulé tchyni. Svůj outfit doplnila i o zlatý náramek s modrými kameny. Šperky, které dostala darem od svého manžela, prince Harryho, si pak nasadila i o rok později, kdy se vrátila z mateřské dovolené zpět do práce.

William se na Meghan nesmírně naštval

První klenot po Dianě si však Meghan veřejně nasadila již v květnu 2018, tedy po svatbě s Harrym. U příležitosti odpolední hostiny si bývalá herečka vzala prsten s akvamarínem, který taktéž patřil Dianě. Poté, co královský pár „utekl“ do USA, se diskutovalo i o tom, že si vévodkyně do kufru přibalila další šperky princezny Diany, a to v hodnotě stovek milionů korun. Princ William se podle zdrojů z paláce velice rozčílil a požadoval, aby Meghan šperky vrátila. To se však nestalo. Problémy mezi Williamem a Meghan však trvají dlouhodobě.

I přes spory královské rodiny Meghan svým výběrem šperků uctila památku své tchyně. Není však jasné, zda se vévodkyně do Británie v červenci vrátí. V době, kdy se bude odhalovat socha Diany, je totiž pravděpodobné, že bude mít těsně před porodem. Mnozí znalci královské rodiny navíc upozornili na fakt, že by se Meghan nemuselo dostat vřelého uvítání.

Tagy:

Hlavní zprávy

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

reklama

Domácí zpravodajství

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

reklama