reklama

Mejdan v centru Prahy. Policie zasahovala na akci pro 160 lidí na střeše obchodního centra

ilustrační foto
Zdroj: Pexels

Policisté v noci na sobotu zasahovali na další nelegální party. Na pražském náměstí Republiky se akce konala ve střešních prostorách jednoho obchodního centra. Večírku se účastnilo kolem 160 osob, jednalo se o cizince.

reklama

„Asi hodinu po půlnoci jsme dostali od městské policie informaci, že se na náměstí Republiky v jednom z obchodních center koná party,“ potvrdil informaci CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Daněk.

K tématu

Podle dosavadních informací se jednalo o obchodní centrum Kotva, večírek se pak konal v jednom z podniků ve střešních prostorách. To však policisté nepotvrdili.

Na místě identifikovali asi 160 osob. „Party se zúčastnili cizinci z celého světa, ze všech kontinentů kromě Austrálie a Antarktidy,“ popsal Daněk.

Cizinci z Mexika, Seychelských ostrovů, ale například i z Venezuely tak budou nahlášeni hygieně. „Za nedodržení protipandemických opatření jim hrozí až třímilionová pokuta,“ uvedl mluvčí pražských policistů.

Na bujarém večírku policisté také zadrželi 24letého cizince. „Intervenoval do zákroku policistů a neuposlechl výzev. Skončil tak s pouty na rukou,“ dodal mluvčí s tím, že muž je podezřelý z přestupku.

Policisté v sobotu po půlnoci zasahovali na další nelegální party. (Ilustrační foto)
Policisté v sobotu po půlnoci zasahovali na další nelegální party. (Ilustrační foto)
Zdroj: Pexels

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Vakcíny fungují. Po druhé dávce očkování měl pozitivní test jen zlomek lidí

Vakcíny fungují. Po druhé dávce očkování měl pozitivní test jen zlomek lidí

Očkování funguje, ukázala nová data. Po druhé dávce vakcíny proti covidu mělo pozitivní test 3 792 lidí z 2,097 milionu plně očkovaných, tedy 0,18 procenta. Z toho zhruba polovina případů byla zachycena dříve než dva týdny po aplikaci, kdy podle odborníků vzniká maximální imunita. Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) k pondělí 14. června.

Plzeňský kraj

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni má třetí oběť. V sobotu zemřel jeden z mužů, který byl vážně zraněn a hospitalizován, oznámila to administrátorka fakultní nemocnice v Plzni Libuše Kufnerová. Stav druhého zraněného muže se ráno mírně zlepšil a je ve stabilizovaném stavu. Plzeňští kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny
Úřady vyšetřují 82 podezřelých úmrtí po vakcíně. PŘEHLED častých vedlejších účinků
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Epidemie dál ustupuje. Přibylo 147 nakažených, počet hospitalizovaných klesl pod stovku
Stav jednoho muže po úniku plynu z plzeňské čističky se zlepšil. Druhý bojuje o život
Další články
reklama
reklama