CNN Prima News Memphis

Memphis

Výpis příspěvků ke štítku „Memphis“

Policisté v USA ubili řidiče. Záběry ukazující brutální zákrok pobouřily Bidena i veřejnost

28. ledna 2023 15:09

Úřady amerického města Memphis zveřejnily obrazový materiál zachycující brutální zásah policistů ze 7. ledna, v jehož důsledku zemřel černošský řidič Tyre Nichols. Prokuratura tento týden v souvislosti s tímto případem obvinila z vraždy a dalších trestných činů pět policistů, kteří jsou všichni černé pleti. V reakci na publikované záběry se v několika amerických městech demonstrovalo proti policejní brutalitě.

Hrůzný případ děsí nejen běžkyně. Muž násilím nacpal dědičku milionáře do auta, pak ji zabil

7. září 2022 15:26

Dědička milionáře Eliza Fletcherová byla pohřešovaná od pátečního rána, kdy si šla zaběhat. Cizí muž ji v Memphisu v americkém státě Tennessee násilím naložil do auta a odvezl. Přibližně 11 kilometrů od místa, kde se žena ztratila, policie nalezla tělo. Zřejmě se jedná právě o čtyřiatřicetiletou Američanku, identitu však musí policie ještě definitivně potvrdit.

Desítky střeleb za jediný měsíc. V USA umírají lidé na večírcích i v obchodech

17. dubna 2021 14:44

Američané zaznamenali za poslední měsíc pětačtyřicet masových střeleckých útoků. Zatím poslední se odehrál v noci ze čtvrtka na pátek v Indianapolis, kdy zemřelo osm lidí včetně útočníka. Ke čtyřem incidentům během jediného dne došlo 10. dubna i 26. března, nejčastěji se střílelo v Texasu, z měst poté v Chicagu. Přinášíme přehled všech útoků z USA, počínaje 16. březnem, kdy došlo k tragické události v Atlantě.