CNN Prima News meteorologie

meteorologie

Výpis příspěvků ke štítku „meteorologie“

Bestie z východu se zatím v Česku neprojeví. Nadcházející dny mohou padat teplotní rekordy

Ačkoli je stále únor, nadcházejících dny v Česku budou připomínat spíše jaro. Rtuť na teploměru se bude podle pohybovat poměrně vysoko, teploty se mohou místy blížit i ke 20 °C, jak zaznělo v ranním vysílání CNN Prima NEWS. Místy se ale budou tvořit mlhy a ojediněle může i pršet. Nepříliš optimistické prognózy pro Evropu v souvislosti s příchodem meteorologického jevu Bestie z východu se tedy v Česku nenaplňují, naopak dají se očekávat teplotní rekordy.

VÝSTRAHA: Jarní teploty naruší vichřice a vydatné deště. Zvyšuje se riziko povodní

V Česku začne během neděle zesilovat vítr, nejsilnější bude v druhé polovině noci na pondělí a v pondělí dopoledne. V nárazech dosáhne rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, na pomezí Čech a Moravy až kolem 90 kilometrů v hodině a na horách až 110 kilometrů v hodině, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové upozorňují také na vydatné srážky na návětří hor, zejména v Krkonoších a Orlických horách.

Česko v sevření turbulentního počasí: Jarní teploty, silný vítr a déšť. Dočkáme se sněhu?

První únorový víkend se ponese ve znamení nadprůměrných teplot, ale sluníčka si příliš neužijeme. Bude oblačno, deštivo a mělo by být také větrno. Nárazy větru by měly dosahovat v neděli až 70 km/h v nižších polohách, na horách dokonce až 90 km/h. Sněhu se dočkáme pouze ojediněle na horách, i tam ale očekávejme spíše déšť, uvedli meteorologové.