reklama

Meteorologové varují před silným deštěm i povodněmi. Na horách začne sněžit

Úterní deštivé počasí napříč Českem může zvednout hladiny řek i menších toků, v platnosti je výstraha. Varování před povodněmi platí pro části šesti krajů: Plzeňského, Jihočeského, Libereckého, Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského. Na horách budou srážky smíšené nebo sněhové.

reklama

V úterý bude převážně zataženo. Na většině území meteorologové očekávají déšť, na Šumavě může být i vydatný. Na horách nad 1 100 metry hrozí srážky smíšené nebo sněhové, kvečeru na západě tyto srážky postoupí i do výšky 700 metrů nad zemí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 12 °C, na horách kolem 6 °C.

Vát bude mírný jihozápadní až jižní vítr o síle 2 až 6 m/s, odpoledne o síle 4 až 8 m/s. Místy může v nárazech dosáhnout síly až 15 m/s, na horách dokonce kolem 20 m/s (70 km/h).

V platnosti je nadále výstraha před povodněmi pro části šesti krajů a před silným deštěm ve dvou krajích. „Vydatný déšť s úhrny 20 až 50 mm / 24 h, na návětří ojediněle i kolem 60 mm / 24 h. Hrozí zvýšený odtok vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace, snížená viditelnost a riziko aquaplaningu,“ uvádí meteorologové pro varování před vydatným deštěm v Plzeňském a Jihočeském kraji.

V okresech v Libereckém, Pardubickém, Olomouckém, Moravskoslezském i Plzeňském a Jihočeském kraji nadále platí varování před zvyšováním hladin řek a toků. „Na Vydře, Křemelné a Otavě po Sušici hrozí mírné překročení 3. stupně povodňové aktivity,“ varují před nejhorším stupněm.

V noci na středu bude převážně zataženo, místy se objeví přeháňky nebo déšť. Postupně od západu nad 700 metry očekávají srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C, na Karlovarsku ojediněle až kolem 0 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, postupně ojediněle meteorologové očekávají déšť a přeháňky. Ve výšce nad 700 metrů, postupně od západu ve všech polohách, budou padat srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C, na Karlovarsku kolem 2 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama