CNN Prima News povodeň

povodeň

Výpis příspěvků ke štítku „povodeň“

VÝSTRAHA: Na Česko se valí intenzivní deště. Podívejte se, kde hrozí největší nebezpečí

Severu Česka hrozí v nadcházejících hodinách vydatný déšť a rozdvodnění toků, varují meteorologové. Do pátečního poledne by mělo v Krkonoších spadnout přes 50 milimetrů srážek. Intenzivní srážky postihnou také Orlické hory, kolem Králického Sněžníku a Jeseníky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Rozvodnit se mohou toky v povodí horního Labe a Jizery a také v Českém lese a části Šumavy, vyplývá z výstrahy ČHMÚ.

Česko ohrožují povodně. Největší nebezpečí hlásí na Labi a Moravě, voda ale stoupne i jinde

Aktualizováno

Na Labi ve Vestřevi na Trutnovsku je stav ohrožení, voda má dál stoupat. Na třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň (SPA), může vystoupat řeka Morava v oblasti Jeseníků, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha s nejvyšším stupněm nebezpečí platí od nedělního dopoledne do odvolání. Déšť a tání sněhu podle meteorologů zvýší hladiny i některých dalších řek.

Kalamita ve Velké Británii: Děti musely tlačit autobus. Země je pod vodou nebo v zajetí ledu

Počasí v Česku je sice skoro jarní, ale není tomu tak všude v Evropě. Zavřené školy, zrušené vlakové spoje a desítky dopravních nehod. To vše zakoušejí Britové. Zatímco střed a jih ostrovů trápí povodně, Skotsko zasáhla sněhová bouře, která proměnila krajinu v ledové království. Nevšední zážitek si při tomto šeredném počasí ale připsaly děti v Sheffieldu, roztlačily zde dvoupatrový autobus.

Labe hrozí povodněmi na 12 místech. Hasiči řeší zaplavené kanály a polámané stromy

Hladiny řek v Královéhradeckém kraji v pondělí dopoledne dosáhly povodňových stupňů na 12 místech. Na nejvyšším, třetím povodňovém stupni ohrožení bylo Labe ve Vestřevi na Trutnovsku. Druhý povodňový stupeň byl na Labi pod přehradou Les Království, na Labi ve Stanovicích u Dvora Králové nad Labem a na Divoké Orlici v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. Vodohospodáři zvýšili odtok z přehrad. Vyplývá to z dat Povodí Labe.