reklama
CNN Prima News povodeň

povodeň

Výpis příspěvků ke štítku „povodeň“

Austrálie se topí. Kvůli záplavám v zemi zavírají školy, evakuovali 18 tisíc lidí

Přes 18 tisíc lidí bylo evakuováno v australském státě Nový Jižní Wales, který postihly ničivé záplavy. Kolem města Sydney se po několikadenních lijácích vylily z břehů některé řeky i vodní nádrže. Žádné oběti na životech zatím nejsou hlášeny. Deště se ale v oblasti čekají i v dalších dnech a počet evakuovaných může podle záchranných služeb dosáhnout až číslovky 54 tisíc.

I druhý vodák, který se v pondělí topil ve Vsetínské Bečvě v Hovězí, podlehl následkům

Aktualizováno

I druhý vodák, jenž se v pondělí topil ve Vsetínské Bečvě v Hovězí, zemřel, uvedla nemocnice. Záplavy z posledních dnů mají v ČR nejméně osm obětí. Při sjíždění Vsetínské Bečvy, v níž teče po vydatných deštích více vody než obvykle, se v pondělí odpoledne pod splavem v Hovězí na Vsetínsku převrhla kanoe se dvěma muži. Jeden na následky tonutí zemřel ihned, druhý podlehl následkům později.

Sucho v Česku: Deštivý květen zemědělcům pomohl, přesto je situace stále žalostná

Letní měsíce s tropickými teplotami a minimálními srážkami netrápí jen zahrádkáře a zemědělce, vyprahlá krajina nemá odkud čerpat vodu a dochází tak k usychání lesů. Koncem letošního dubna se mluvilo o nejhorším suchu za 500 let, což potvrdil i tým vědců z projektu InterSucho. Květen byl na srážky naopak vydatný, přesto to příliš nepomohlo, uvedl v pořadu Interview Petr Sklenička, rektor České zemědělské univerzity a hlavní koordinátor Centra pro vodu.

reklama