reklama
CNN Prima News povodeň

povodeň

Výpis příspěvků ke štítku „povodeň“

Deštivé počasí pokračuje, dál hrozí povodně. Výstraha platí až do večera

5. ledna 2022 07:42

Deštivé počasí pokračuje. V kombinaci s nadstandardními lednovými teplotami tak hrozí, že se zvednou hladiny řek a dalších vodních toků – nad některými místy nadále visí hrozba povodní. Pokračuje výstraha meteorologů, která předběžně platí pro vybrané kraje až do středečního večera. Hladiny řek se měly v noci z úterý na středu podle meteorologů ale spíše klidnit. Bez povodňového stupně už jsou například na Šumavě, místy přitom byly i na 3. povodňovém stupni.

Austrálie se topí. Kvůli záplavám v zemi zavírají školy, evakuovali 18 tisíc lidí

22. března 2021 20:48

Přes 18 tisíc lidí bylo evakuováno v australském státě Nový Jižní Wales, který postihly ničivé záplavy. Kolem města Sydney se po několikadenních lijácích vylily z břehů některé řeky i vodní nádrže. Žádné oběti na životech zatím nejsou hlášeny. Deště se ale v oblasti čekají i v dalších dnech a počet evakuovaných může podle záchranných služeb dosáhnout až číslovky 54 tisíc.

I druhý vodák, který se v pondělí topil ve Vsetínské Bečvě v Hovězí, podlehl následkům

22. června 2020 19:45
Aktualizováno

I druhý vodák, jenž se v pondělí topil ve Vsetínské Bečvě v Hovězí, zemřel, uvedla nemocnice. Záplavy z posledních dnů mají v ČR nejméně osm obětí. Při sjíždění Vsetínské Bečvy, v níž teče po vydatných deštích více vody než obvykle, se v pondělí odpoledne pod splavem v Hovězí na Vsetínsku převrhla kanoe se dvěma muži. Jeden na následky tonutí zemřel ihned, druhý podlehl následkům později.

reklama