CNN Prima News povodeň

povodeň

Výpis příspěvků ke štítku „povodeň“

Povodně hrozí na několika českých tocích. Kdy se podle meteorologů situace zklidní?

21. srpna 2022 13:29

V několika regionech na východě Česka hrozí v neděli extrémní srážky. Výstraha se týká části Moravskoslezského kraje, Prostějova a Konic v Olomouckém kraji a také Moravské Třebové v Pardubickém kraji. V posledních hodinách tam spadly desítky milimetrů vody. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Prší i v dalších částech země, hladiny některých menších toků jsou ráno zvýšené a dosáhly povodňových stupňů.

Extrémní lijáky bičují Írán. Ničivé záplavy si vyžádaly nejméně 53 lidských životů

29. července 2022 20:59

Počet mrtvých po záplavách a sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Íránu vzrostl na 53. Další lidé se pohřešují. Informovala o tom v pátek agentura Reuters s odkazem na íránské úřady, které brzy odpoledne hovořily o 24 mrtvých. Lijáky v blízkovýchodní zemi udeřily ve středu a zaplavily zejména sever a střed země, a to včetně okolí Teheránu.

Přispěla k požáru u Hřenska klimatická změna? Ve vysílání se o to přeli Skopeček s Peksou

26. července 2022 12:18

Byl současný požár v okolí Hřenska důsledkem oteplování Země? Ve vysílání CNN Prima NEWS se o tom přeli místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) a europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Skopeček připomněl, že požáry a povodně byly v Česku také v dávné minulosti, kdy ještě neexistoval žádný průmysl. Peksa naopak kontroval, že současná klimatická změna je v historii bezprecedentní.

Otrokovice vzpomínají na ničivé povodně: Smrt na lehátku, voda stála mezi domy čtyři týdny

18. července 2022 00:13

Před pětadvaceti lety zasáhly Moravu katastrofální povodně. Nejničivější živelní pohroma v novodobé historii si vyžádala 50 lidských životů a způsobila škody za zhruba 63 miliard korun. Jedním ze symbolů ničivých povodní se staly Otrokovice na Zlínsku. Voda v místní části Baťov stála mezi domy téměř čtyři týdny. Lidé tam dodnes na pohromu vzpomínají.