Na Andělu nešlo o člověka. Metro narazilo do spadlého kabelu, provoz už obnovili

ČTK
ČTK
  • Akt. 25. čvn 2026, 07:33
  • • 25. čvn 2026, 06:22

  • Metro na lince B mezi Smíchovským nádražím a Florencí v centru Prahy ve čtvrtek ráno v obou směrech zhruba dvě hodiny nejezdilo. Provoz byl obnoven kolem 06:45, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku (DPP). Dopravce původně informoval o srážce metra s člověkem ve stanici Anděl, mluvčí DPP Aneta Řehková ale později upřesnila, že vlak narazil do překážky, což byl spadlý kabel. Záchranáři k události nevyjížděli, řekl mluvčí pražské záchranné služby Karel Kirs.

    „Dopravní nehoda (střet vlaku metra s osobou ve stanici Anděl),“ uvedl původně dopravní podnik.

    ČTĚTE TAKÉ: Velké změny od července PŘEHLEDNĚ. Reklamace, obří pokuty pejskařům, plomby i dražší balíčky

    Dopravce v době omezení posílil provoz tramvajové linky 3, která jezdila odklonem a cestující ji mohli využít místo zastavené podzemní dopravy. Ve zbytku trasy B, tedy v úsecích Smíchovské nádraží-Zličín a Florenc-Černý Most, metro jezdilo.

    MOHLO VÁM UNIKNOUT: Rána pro uměleckou scénu. Zemřel významný malíř a grafik Jaroslav Zapletal