reklama

MHD

Výpis příspěvků ke štítku „MHD“

Surové napadení kvůli roušce v Praze: Muž chytil řidičku autobusu za vlasy a táhl ji ven

12. října 2021 19:01

Otřesné napadení řidičky autobusu řeší pražští policisté. Došlo k němu na lince 224 v polovině června, nyní policie žádá veřejnost o pomoc. Vše začalo, když řidička upozornila jednoho z cestujících, aby si nasadil respirátor. Muž ji ale místo toho chytil za vlasy a snažil se ji vytáhnout z kabiny řidiče. V tom mu zabránili dva pasažéři, které teď policie hledá.

Demolovala interiér trolejbusu. Známá narkomanka z Plzně opět úřadovala

24. září 2021 23:44

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděli plzeňští policisté na oznámení řidiče trolejbusu. Ve voze se nacházela agresivní žena, která vulgárně napadala spolucestující a pokoušela se demolovat interiér trolejbusu. Řidič byl donucen odstavit dopravní prostředek a počkat na zásah strážníků. Policisté na místě nalezli jim velmi známou ženu, její eskapády řeší každou chvíli.

Pokus o znásilnění v metru. Ženě vyhrnul šaty a začal se o ni otírat, poznáte ho?

14. září 2021 14:39

Policie pátrá po muži podezřelém z pokusu o znásilnění ženy ve vagonu pražského metra. Podle kriminalistů ji sexuálně napadl počátkem září mezi stanicemi Národní třída a Můstek. Z jeho sevření ji vysvobodila jedna ze spolucestujících, která útočníka v další stanici vystrčila ven ze soupravy. V případě dopadení a odsouzení muži hrozí až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Na webu policie zveřejnila i záznamy, na nichž je podezřelý zachycen.

Dánsko jako reklama na očkování. V zemi se daří návrat do doby před covidem

14. září 2021 07:05

Očkování nás vrátí k normálnímu životu. Tak zní hlavní heslo propagace vakcinace proti covidu takřka po celém světě. V minulém týdnu jsem se dokonale přesvědčil, že se nejedná pouze o reklamní slogan, ale o skutečnou realitu života, a to v nepříliš vzdáleném Dánsku. Ve skandinávském státě jsou sice čísla nakažených stále vysoká, ale Dánové se přesto rozhodli, že už přestanou covid řešit. Jako první v Evropě. Severská země totiž patří mezi nejvíce proočkované na starém kontinentě, takže se obyvatelé nemusí obávat závažného průběhu nemoci.

V zajetí kosočtverců: V Evropě se rozšiřují značky zakazující sólo jízdu v autě

31. srpna 2021 09:40

Blahobyt ve společnosti se mimo jiné projevuje vlastnictvím automobilu. V jednotlivých rodinách se jich i u nás nezřídka vyskytuje větší počet. Výsledkem je, že na silnicích potkáváme z velké části auta obsazená pouze řidičem. To s sebou samozřejmě přináší hustší provoz, větší emise skleníkových plynů a tak dále. Nejen ve vzdálených částech světa proto přibývá značek, které mají tuto praxi omezovat.

Pražská MHD se vrací před pandemii, od září posílí spoje. Co všechno se změní?

27. srpna 2021 08:21

Denní provoz linek pražské integrované dopravy (PID) se vrátí do podoby z března 2020, tedy před pandemií. Zkráceny budou intervaly, v provozu budou školní autobusy a do původní podoby se vrátí také provoz příměstských linek. Kvůli nižšímu počtu cestujících zatím nebude rozšiřován provoz noční MHD a na letiště. Nové jízdní řády u metra a tramvají začnou platit v sobotu 28. srpna a u autobusů ve středu 1. září.

Sexuální obtěžování v MHD zažila každá třetí Češka. Před čtvrtinou se někdo ukájel

25. srpna 2021 14:22

Zhruba každá třetí žena zažila při cestě veřejnou dopravou sexuální obtěžování. Stejnou zkušenost má i každý desátý muž. Čtvrtina cestujících pak byla svědkem obtěžujícího chování. Ukázal to průzkum o sexuálním obtěžování ve veřejné dopravě, který pro Úřad vlády provedla agentura Focus. Výsledky ve středu na tiskové konferenci představil šéf vládního odboru Radan Šafařík. Uvedl, že se připravují opatření. Na posílení bezpečnosti by se měly využít i evropské dotace či peníze z norských fondů.

reklama