reklama

MHD

Výpis příspěvků ke štítku „MHD“

Stanice metra Muzeum byla téměř hodinu uzavřena kvůli odloženému batohu

Aktualizováno

Stanice metra Muzeum v Praze byla ve středu před polednem pro cestující na linkách A i C téměř hodinu uzavřena. Policisté obdrželi informaci o odloženém batohu v podchodu u metra a zjišťovali, zda v něm není nástražný výbušný systém. Na místo vyslali pyrotechnika se psem, výbušninu batoh neobsahoval, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Od července do MHD a obchodů jen s chirurgickou rouškou, plánuje Vojtěch

Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) předpokládá, že od 1. července budou lidem v MHD a v obchodech stačit pouze chirurgické roušky místo respirátorů. Řekl to úterý v České televizi. Podmínkou pro toto zmírnění pravidel je další zklidňování epidemie koronaviru. Povinnost nosit respirátor či jinou kvalitní ochranu dýchacích cest v Česku platí od 25. února.

Autobus MHD v Brně narazil do lampy. Zranilo se 11 lidí, z toho tři těžce

Jedenáct lidí se v noci na úterý v Brně zranilo při havárii autobusu městské hromadné dopravy, který narazil do sloupu veřejného osvětlení. Tři lidé se zranili těžce, potvrdila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Záchranáři převezli zraněné do nemocnic. Čtyřproudová komunikace byla uzavřena v obou směrech, Zprůjezdnit silnici se ji znovu podařilo až krátce před půl čtvrtou hodinou ráno.

Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky – v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

reklama