MHD

Výpis příspěvků ke štítku „MHD“

Tříletý Tomášek trpí atypickým autismem. Doprava MHD je pro něj peklo, sám si vyrazil zuby

7. listopadu 2022 09:46

Samotné těhotenství s Tomáškem bylo pro jeho maminku Janu velmi náročné. Po děsivých diagnózách, kdy měli lékaři podezření na Downův či Edwardsův syndrom, přišel předčasný porod. I přes nelehký start do života se chlapeček začal učit základním dovednostem. Vše ale změnil rok 2022. Tomášek trpí atypickým autismem, ADHD a psychomotorickou retardací. Nejnáročnější je cestování v MHD, proto maminka prosí o pomoc veřejnost.

Neuvěřitelný případ z pražské MHD: Autobus měl vléct ženu pět metrů, řidič si toho nevšiml

5. října 2022 12:15

Pražská policie hledá cestující z autobusu číslo 164, který v úterý odpoledne v Praze na zastávce Sídliště Řepy zachytil zvenku devětašedesátiletou ženu a podle její výpovědi ji zhruba pět metrů táhl. Poté, co autobus zastavil a otevřel dveře, žena spadla na silnici a vážně se zranila. Policie se snaží zjistit, jak se vše skutečně stalo, k dispozici má totiž jen výpověď poškozené, řidič si zachycení ženy neuvědomuje a cestující z autobusu po události odešli. Ve středu to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

MHD zdarma, zastropovat ceny a 6000 pro důchodce. Babiš přišel s krizovým plánem

8. září 2022 14:59

Opoziční hnutí ANO připravilo krizový plán pro Česko, obsahuje 28 bodů. Na čtvrteční tiskové konferenci po jednání stínové vlády to řekl předseda ANO Andrej Babiš. Navrhuje například zastropovat ceny elektřiny a plynu na 1 500 korun za MWh, snížit daň z přidané hodnoty u základních potravin z 15 procent na pět procent nebo zavést příspěvek 5 000 korun na každé nezaopatřené dítě do 26 let, a to měsíčně až do dubna příštího roku.

Chtěl bych v Česku začít nový život. Uprchlíci z Ukrajiny budou řídit v ostravské MHD

9. srpna 2022 23:52

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zaměstnal prvního ukrajinského utečence jako řidiče autobusu. Muž s dlouholetou praxí, který do Česka uprchl před ruskou invazí, nastoupil již na začátku srpna. Po něm by se ještě v létě měli do provozu zapojit i další dva řidiči z Ukrajiny. Podle šéfa dopravního podniku je věc výhodná pro obě strany.

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

9. srpna 2022 19:27

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Jízdenky za devět eur zkrátily čas dojíždění. Zácpy v německých městech se zmenšily

1. července 2022 10:17

Německo má za sebou první měsíc velkého dopravního experimentu. Po celé zemi lze jezdit vlaky a autobusy stejně jako veřejnou dopravou ve všech městech za devět eur měsíčně, v přepočtu za 225 korun. Nejnovější analýza společnosti TomTom specializující se na dopravní data pro Německou tiskovou agenturu ukazuje, že ve 23 z 26 zkoumaných měst došlo ke snížení úrovně dopravních zácp ve srovnání s dobou před zavedením devítieurové jízdenky.