Mikolas Josef propadl panickým atakám. Myslel si, že má epilepsii nebo infarkt

Mikolas Josef

Zpěvák Mikolas Josef šokoval fanoušky prohlášením na Instagramu, kde se přiznal k velkým psychickým problémům a také k tomu, že chtěl ukončit kariéru. Nevěděl, co se s ním děje, a myslel si, že má epilepsii nebo prožívá infarkty. Navíc mu zjistili silné astma. Zpěvák se ale nevzdal a všechny prožité pocity přenesl do své nové písničky.

O raketové kariéře Mikolase Josefa sní nejeden zpěvák. Na první příčky hitparád po celém světě ho vystřelila světová soutěž Eurovize, které se účastnil před dvěma lety a skončil na 6.místě. Vydával jeden song za druhým, koncertoval za hranicemi a slovo odpočinek mu bylo cizí. A i u mladého zpěváka si to vybralo svoji daň.

„Byl to obrovsky rychlý vzestup, který taky bral obrovsky času a síly, a tak už jsem došel do stádia, kdy tělo vyplo, přestalo fungovat. Měl jsem záchvaty a začal jsem se s tím potýkat, a tak jsem na začátku roku 2020 začal hledat pomoc,“ popsal zpěvák.

Nerozumíš, co se s tělem děje, jestli máš epilepsii nebo infarkt

„Lidé chápou, když máš depresi, když seš smutný, ale když to začne být fyzický, tak tomu nerozumíš. Nerozumíš, co se děje s tím tělem, jestli máš epilepsii nebo infarkt, a nechápeš, co se děje, protože ta reakce je tak silná, že tě to překvapuje,“ pokračoval zpěvák v popisu prožitého.

„Klepeš se, nemůžeš dát dohromady větu, hrozně ti bije srdce, máš tlak na hrudi, máš paniku ze všeho, zvláštní pocit. Někdy to trvá 10 minut, někdy 4 hodiny. A ještě, když máš astma, jako mám já, tak přestaneš dýchat a takhle to celé probíhalo,“ přiznal děsivou zkušenost Josef, který na to, že má silné astma, přišel právě, až když začal řešit silné ataky panické úzkosti.

Uplynulého půl roku se Mikolas Josef snažil svůj problém řešit. Zmizel ze sociálních sítí, odpočíval, změnil životní styl a především se o svém problému snaží mluvit s těmi správnými lidmi. Někomu se otevřít bylo prý velmi těžké.

Přiznal, že je rád „nezlomitelný“ a pracoval na 120 procent. To se mu ale vymstilo, a tak musel přehodnotit životní režim. Teď má prý větší disciplínu, chodí spát ve stejný čas a ve stejný čas i vstává a nezlomí ho ani natáčení videoklipu. Když cítí, že na něj jde únava, tak prostě odejde domů a svému tělu uleví odpočinkem.

I když své fanoušky o problémech, které zažívá, informoval prostřednictvím Instagramu, zastáncem sociálních sítích není. „Sociální sítě neustále ukazují takový ten fejkový úspěch. Neustále je to o tom, jakože já jsem byl tady a tohle mám na sobě a teď jsem vyhrál tuhle cenu. No a já jsem byl už dost podobný těmhle lidem. Teď už chci být jen pravdivý a dělat vše, jak to sám cítím.“

Chvíli váhal, jestli to, co se mu děje, zveřejnit. Ale drží se toho, že duševní zdraví je důležité a člověk o tom prostě musí mluvit, než se neustále přetvařovat. Teď už je ale zpět v pracovním procesu a maká na novém klipu.

„Je to můj nejrychleji udělaný projekt. Během dvou měsíců je song i video. Dělal jsem ho částečně v Itálii a klip je o tom, o čem jsme se bavili. Musel jsem to ventilovat ven. A třeba to lidem přiblíží, co jsem prožíval, a třeba mě trochu pochopí,“ řekl Mikolas Josef k novému klipu, který by měl vyjít v průběhu září.

Tagy: