OBRAZEM: K luxusní jachtě ruského oligarchy se nikdo nehlásí. Zájemci mají šanci v dražbě

Úřady v karibském státě Antigua a Barbuda hodlají vydražit supermoderní jachtu Alfa Nero, která zřejmě patří ruskému oligarchovi Andreji Gurjevovi. Plavidlo v současnosti kotví v Karibiku pod vlajkou Kajmanských ostrovů. Pokud se k ní nikdo do devíti dnů nepřihlásí, jachta půjde do aukce.

Už více než rok kotví v karibském zálivu Falmouth Harbour supermoderní jachta Alfa Nero. Plavidlo má patřit ruskému oligarchovi Gurjevovi, který ji na půdě státu Antigua a Barbuda zanechal pod tíhou západních sankcí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vládce moří se skleněným okem i výtahem. Indičtí návrháři plánují jachtu za miliardy

Vláda karibské země má teď v plánu jachtu vydražit. A to kvůli tomu, že loď údajně představuje nebezpečí pro lodní dopravu, protože ji nikdo neudržuje. Případný zájemce si bude muset připravit pořádný balík. Jachta byla původně zakoupena za 120 milionů dolarů (2,7 miliardy korun), napsal britský Daily Mail.

Majitel lodi má teď devět dní na to, aby se mohl k Alfa Nero přihlásit. Jinak vláda karibského státu uvolní plavidlo do aukce.

O spojení moderní jachty s oligarchou Gurjevem, který čelí sankcím ze strany Evropské unie, Velké Británie i USA, informovalo americké ministerstvo financí. Gurjev má být přímo napojený na ruského prezidenta Vladimira Putina.

List The Guardian ale poznamenal, že oficiálně jachta patří společnosti Boradge Ltd zapsané na Kajmanských ostrovech.

Luxus na vlnách

Jachta Alfa Nero navzdory své velikosti zvládne ubytovat jen 12 hostů v šesti kajutách. Hrstka vyvolených ale bude mít k dispozici nebetyčný luxus.

Plavidlo dlouhé 81 metrů má na své palubě bazén, který splývá s mořskou hladinou, taneční parket i posilovnu. Samozřejmostí jsou vodní skútry. O pohodlí klientů se při plném stavu může postarat až 28 členů posádky.

Tagy:
dražba jachta Karibik Rusko Antigua a Barbuda oligarcha