Hasiči bojovali dvě hodiny s požárem v Letovicích. Škoda šla do milionů


Dramatické chvíle zažili v neděli brzy ráno obyvatelé jihomoravských Letovic na Blanensku. Krátce před šestou hodinou vypukl v jednom z rodinných domů rozsáhlý požár, který si vyžádal přibližně dvouhodinový zásah několika jednotek hasičů z druhého poplachového stupně. Škody jdou do milionů korun.

Po příjezdu na místo zjistili hasiči, že v plamenech je přístavba domu o rozměrech zhruba 18 x 4 metry. Oheň se rychle šířil směrem k obytné části, ale díky nasazení šesti vodních proudů se podařilo nejhoršímu zabránit. „Požár jsme dostali pod kontrolu zhruba po dvou hodinách,“ uvedli pro CNN Prima NEWS jihomoravští hasiči.

ČTĚTE TAKÉ: Torzo muže se našlo při požáru bývalého pivovaru v Klatovech. Nález zkomplikoval hašení

Dopoledne pokračovaly dohašovací práce, rozebírala se střecha a hledala skrytá ohniska. Na místo dorazila také jednotka z Jabloňan, která zaplachtovala odkrytou část střechy, aby se dům dal alespoň provizorně zabezpečit.

K TÉMATU: Záběry hasičů z požáru v Letovicích

Zásah skončil kolem poledne, kdy velitel předal místo majiteli. „Příčina požáru je zatím v šetření, škodu odhadujeme na dva miliony korun,“ doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Masivní požár letiště v Dháce. S plameny bojovaly desítky jednotek hasičů. Spoje byly zrušeny