CNN Prima News Miloš Balák

Miloš Balák

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Balák“

Balák má rakovinu, Hrad ho nemůže propustit. Soud exšéfovi lánských lesů uložil tučnou pokutu

16. března 2023 15:03
Aktualizováno

Za porušení povinností při správě majetku potvrdil ve čtvrtek soud bývalému šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi peněžitý trest 870 tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti. Verdikt je pravomocný. Případ se týká těžby kamene v lánské oboře. Balák byl odsouzený už loni v jiné lánské kauze, a to za ovlivnění dvousetmilionové zakázky. Tehdejší prezident Miloš Zeman mu ale udělil milost a Balák zůstal v čele příspěvkové organizace Kanceláře prezidenta republiky až do konce loňského roku. Podle informací Deníku N ho Hrad nyní nemůže propustit, protože je na na dlouhodobé nemocenské.

Odsouzený Balák rezignuje na post ředitele v Lánech. Mynář odvolal i šéfa Pražského hradu

20. října 2022 17:32

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák rezignuje ke konci roku na svou funkci, prezidentův kancléř Vratislav Mynář jeho rezignaci přijal. Balák, kterému soud v srpnu nepravomocně uložil peněžitý trest 870 tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti v organizacích, které spravují státní majetek, rezignaci podal 14. října. Informaci sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Mynář ve čtvrtek také odvolal z funkce ředitele Správy Pražského hradu Iva Velíška.

„Zeman nepracuje“. Poslanci chtějí Hradu sebrat 30 milionů a podpořit protialkoholní prevenci

30. září 2022 08:34

Seberte prezidentské kanceláři 30 milionů korun a dejte je na protidrogovou politiku. S takovým návrhem přišla skupina koaličních poslanců v čele s lidovcem Šimonem Hellerem. Konkrétně jde o sumu určenou na lesní hospodářství. Lánské lesní správě šéfuje Miloš Balák, který ovšem byl pravomocně odsouzen v souvislosti s ovlivňováním jedné ze zakázek. Zmíněných 30 milionů korun by zamířilo na protidrogovou politiku a prevenci závislosti na alkoholu.

Firma, v jejímž vedení je i Jágr, má zákaz veřejných zakázek. Přesto je dál dostává

21. června 2022 23:32

Kladenská firma Energie, v jejímž vedení figuruje i hokejista Jaromír Jágr, se před několika lety domlouvala na zmanipulování 200milionové zakázky v Lánské oboře. Ta spadá pod Kancelář prezidenta republiky. Zatímco hlavnímu aktérovi kauzy Miloši Balákovi udělil Miloš Zeman prakticky okamžitě milost, trest pro Energii stále platí. Podle rozsudku nesmí dostávat veřejné zakázky. Přesto si u ní pražský dopravní podnik smluvil práce za další téměř tři miliony korun, upozornily Hospodářské noviny.

Zemanova milost pro Baláka je nepřijatelná, míní Senát. K abdikaci ale prezidenta nevyzval

6. dubna 2022 10:16
Aktualizováno

Milost, kterou udělil prezident Miloš Zeman šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, je podle Senátu nepřijatelná. Horní parlamentní komora o tom ve středu rozhodla na návrh KDU-ČSL. Senát ale nevyzval Zemana, aby se vzdal funkce hlavy státu, jak to požadovaly ODS a TOP 09. Pouze Zemana vybídl k tomu, aby v závěru druhého funkčního období vykonával svůj prezidentský úřad v souladu s ústavním pořádkem.

Sundejte Zemana ze školních zdí, vyzval krajský radní. Prezidenta označil za zločince

30. března 2022 23:12

Velký rozruch vyvolala v Olomouckém kraji žádost tamního krajského radního pro školství Aleše Jakubce, aby školy odstranily ze tříd podobizny Miloše Zemana. Stalo se tak v reakci na milost, kterou prezident udělil šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi odsouzenému za ovlivňování veřejné zakázky. Velká část ředitelů škol v kraji s žádostí radního souhlasí.