CNN Prima News milost

milost

Výpis příspěvků ke štítku „milost“

Balák se z vily v Lánech pronajaté za pár tisíc nechystá. Manželka promluvila o jeho zdraví

Bývalý ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák je v nemocnici, CNN Prima NEWS to potvrdila jeho manželka. Baláka už delší dobu trápí rakovina tlustého střeva. Tento týden se měl navíc vystěhovat z vily v Lánech, jejíž pronájem si odsouzený a následně Milošem Zemanem omilostněný Balák zajistil za velmi výhodnou cenu. A to jen pár dní předtím, než v čele lesní správy skončil.

Máš smůlu, umřeš. Nejzkušenější vězeň v Česku Vocásek vraždil nožem, kladivem i půllitrem

Popravě unikl Zdeněk Vocásek takříkajíc o chlup. Rozsudek smrti si totiž za své činy původně vyslechl. Změna společenských poměrů v roce 1989 ho ale před tím nejpřísnějším trestem uchránila – původní verdikt musel být zrušen. Vocásek byl následně odsouzen znovu, tentokrát na doživotí. Od roku 1990 už vystřídal několik českých věznic. Po 32 letech je vůbec tím „nejzkušenějším“ vězněm u nás. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Dostane se Bronson na svobodu? Slavný násilník si odseděl 50 let. Teď prosí o milost

Britský zločinec Charles Bronson strávil ve vězení téměř půl století a nyní chce na svobodu. O milost prosí 70letý muž britskou veřejnost i média. Bronson, který si nyní říká Charles Salvador, nechvalně proslul jako lupič. Postrachem byl přitom nejen pro veřejnost, ale i pro spoluvězně, což způsobilo, že za mřížemi prožil většinu života.

Obává se policie, že by Zeman rozdal milosti? S vyšetřováním Hradu údajně čeká, než odejde

Na konec funkčního období prezidenta Miloše Zemana čekají podle webu iDnes Premium vyšetřovatelé. Mají prý podezření, že na Hradě mohlo v několika případech dojít k trestnému činu. Podle webu je možné, že důvodem, proč vyšetřovatelé čekají na konec mandátu, je to, aby předešli podobnému scénáři jako při udělení milosti odsouzenému šéfovi Lesní správy Lány.

Kdo je Jana Nečasová? Premiéra nazvala primitivem, jako úřednice úkolovala tajné služby

Kauza, která začala pronásledováním sokyně v lásce a zdaleka neskončila pádem celé vlády. Případ Jany Nečasové a jejího manžela a expremiéra Petra Nečase (ODS) se táhne už deset let. Někdejší šéfka premiérova vládního kabinetu se čerstvě dočkala milosti ze strany prezidenta Miloše Zemana, a to v kauze úkolování a zneužívání tajných služeb. Ze zveřejněných odposlechů mimo jiné vyplynulo, že Nečasová nešetřila ostrými slovy ani expremiéra za občanské demokraty. „Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Ty jsi normální primitiv, vole,“ řekla Nečasovi na jednom z odposlechů.

Zeman omilostnil Janu Nečasovou. Soud ji potrestal za sledování tehdejší manželky premiéra

Prezident Miloš Zeman udělil Janě Nečasové milost v případu zneužití vojenského zpravodajství, uvedla v pátek Česká televize (ČT). Hlava státu podle ní odpustila podmíněně odsouzené manželce někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) zkušební dobu. Soud Nečasovou (dříve Nagyovou) v březnu 2019 potrestal třemi roky vězení s pětiletým podmínečným odkladem a desetiletým zákazem působení ve vedoucích funkcích státní správy.

Nerudová: Milosti bych udělovala jako Klaus. Vyznamenání bych dala Mašínům, Zemanovi ne

Už za necelý měsíc si Češi zvolí nového prezidenta. Jedním z hlavních favoritů je ekonomka Danuše Nerudová. Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné řekla, že by jako prezidentka udělila státní vyznamenání skupině bratří Mašínů, naopak Miloši Zemanovi ne. K milostem by pak podle svých slov přistupovala podobným stylem jako exprezident Václav Klaus. Pro plošnou amnestii bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně v současné chvíli nevidí důvod.