CNN Prima News milost

milost

Výpis příspěvků ke štítku „milost“

Obává se policie, že by Zeman rozdal milosti? S vyšetřováním Hradu údajně čeká, než odejde

4. února 2023 20:23

Na konec funkčního období prezidenta Miloše Zemana čekají podle webu iDnes Premium vyšetřovatelé. Mají prý podezření, že na Hradě mohlo v několika případech dojít k trestnému činu. Podle webu je možné, že důvodem, proč vyšetřovatelé čekají na konec mandátu, je to, aby předešli podobnému scénáři jako při udělení milosti odsouzenému šéfovi Lesní správy Lány.

Kdo je Jana Nečasová? Premiéra nazvala primitivem, jako úřednice úkolovala tajné služby

20. ledna 2023 16:55

Kauza, která začala pronásledováním sokyně v lásce a zdaleka neskončila pádem celé vlády. Případ Jany Nečasové a jejího manžela a expremiéra Petra Nečase (ODS) se táhne už deset let. Někdejší šéfka premiérova vládního kabinetu se čerstvě dočkala milosti ze strany prezidenta Miloše Zemana, a to v kauze úkolování a zneužívání tajných služeb. Ze zveřejněných odposlechů mimo jiné vyplynulo, že Nečasová nešetřila ostrými slovy ani expremiéra za občanské demokraty. „Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Ty jsi normální primitiv, vole,“ řekla Nečasovi na jednom z odposlechů.

Zeman omilostnil Janu Nečasovou. Soud ji potrestal za sledování tehdejší manželky premiéra

20. ledna 2023 14:14

Prezident Miloš Zeman udělil Janě Nečasové milost v případu zneužití vojenského zpravodajství, uvedla v pátek Česká televize (ČT). Hlava státu podle ní odpustila podmíněně odsouzené manželce někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) zkušební dobu. Soud Nečasovou (dříve Nagyovou) v březnu 2019 potrestal třemi roky vězení s pětiletým podmínečným odkladem a desetiletým zákazem působení ve vedoucích funkcích státní správy.

Vagnerovci jsou nejlepší, jediní mají na Ukrajině úspěchy. Prigožin velebí své žoldáky

14. ledna 2023 14:29

Vagnerovci ve válce na Ukrajině aktuálně příliš nezáří, jejich zakladatel Jevgenij Prigožin se je přesto snaží prezentovat co možná nejlépe. Například dílčí úspěch u Soledaru označuje za výlučnou práci svých vojáků. To vše v době, kdy se Prigožinovo jméno stále častěji skloňuje v souvislosti s následnictvím Vladimira Putina.

Nerudová: Milosti bych udělovala jako Klaus. Vyznamenání bych dala Mašínům, Zemanovi ne

16. prosince 2022 13:16

Už za necelý měsíc si Češi zvolí nového prezidenta. Jedním z hlavních favoritů je ekonomka Danuše Nerudová. Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné řekla, že by jako prezidentka udělila státní vyznamenání skupině bratří Mašínů, naopak Miloši Zemanovi ne. K milostem by pak podle svých slov přistupovala podobným stylem jako exprezident Václav Klaus. Pro plošnou amnestii bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně v současné chvíli nevidí důvod.

Biden omilostní tisíce Američanů odsouzených za držení marihuany. Maří to životy, řekl

7. října 2022 01:01

Americký prezident Joe Biden oznámil, že udělí milost tisícům Američanů, kteří byli na federální úrovni odsouzeni za „prosté držení marihuany“. Šéf Bílého domu v této souvislosti uvedl, že by „nikdo neměl být ve vězení jen za užívání nebo držení marihuany“ a vyzval guvernéry amerických států, aby jeho příkladu následovali. Podle agentury AP jde o významný krok k dekriminalizaci této drogy, za jejíž držení jsou v USA častěji trestáni černoši.

Firma, v jejímž vedení je i Jágr, má zákaz veřejných zakázek. Přesto je dál dostává

21. června 2022 23:32

Kladenská firma Energie, v jejímž vedení figuruje i hokejista Jaromír Jágr, se před několika lety domlouvala na zmanipulování 200milionové zakázky v Lánské oboře. Ta spadá pod Kancelář prezidenta republiky. Zatímco hlavnímu aktérovi kauzy Miloši Balákovi udělil Miloš Zeman prakticky okamžitě milost, trest pro Energii stále platí. Podle rozsudku nesmí dostávat veřejné zakázky. Přesto si u ní pražský dopravní podnik smluvil práce za další téměř tři miliony korun, upozornily Hospodářské noviny.