reklama
CNN Prima News milost

milost

Výpis příspěvků ke štítku „milost“

Za řidiče kamionu, který zabil čtyři lidi, se postavili i kolegové. Zahájili bojkot

20. prosince 2021 15:36

Šoféři nákladních vozidel protestují proti 110letému trestu pro řidiče, který způsobil rozsáhlou nehodu na coloradské dálnici v roce 2019. Po internetu se šíří virální videa, na kterých je vidět, jak desítky kamionů stojí na kraji dálnice, přičemž odmítají vjet na území Colorada. Odpůrci rozsudku také založili petici, prostřednictvím které žádají guvernéra Jareda Polise o udělení milosti.

Pražský hrad upravil termín, kdy Zeman podepsal udělení zářijové milosti

4. listopadu 2021 23:15

Prezident Miloš Zeman podepsal udělení milosti pro nemocného muže již 9. září. Pražský hrad dosud uváděl, že Zeman rozhodl o udělení milosti 14. září, tedy v den, kdy nastoupil na zářijový pobyt v nemocnici. Informaci Hrad upravil v tiskové zprávě na svém webu. V den podpisu, čili 9. září, vstoupilo v platnost rozhodnutí o prominutí podmíněného trestu. Zastavení trestního stíhání začalo platit až 13. září, kdy jej spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

Zeman v září omilostnil těžce nemocného muže, ten nyní podniká. Babiš to nechá prověřit

2. listopadu 2021 08:56

Muž, kterého prezident Miloš Zeman v polovině září omilostnil kvůli tomu, že je tři roky chronicky vážně nemocný, dál podniká. Radiožurnál a server iROZHLAS.cz zjistily, že od roku 2019 se olomoucký podnikatel Pavel Podroužek dostal do vedení šesti firem. Jednu ze společností nechal zapsat do obchodního rejstříku deset dní poté, co ho prezident omilostnil.

Kajínek na výročí svého útěku: Zeman je nemocný, ale pracovat může. Senát se snaží o puč

30. října 2021 00:29

Před čtyřmi roky dostal Jiří Kajínek od Miloše Zemana milost. To ale podle bývalého vězně nemění nic na tom, že je vůči hlavě státu objektivní. Kroky Senátu, který si mimo jiné vyžádal od lékařů informace o zdravotním stavu prezidenta, však vnímá jako puč. Je úsměvné, co všechno se může vydávat za realitu, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

5. srpna 2021 07:10

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.

Zeman udělil milost vrahovi. Muž má v rejstříku trestů dalších sedm záznamů

8. dubna 2021 10:48

Muž, kterému minulý týden udělil milost prezident Miloš Zeman, byl počátkem 90. let odsouzen za vraždu. V rejstříku trestů má sedm dalších záznamů, mimo jiné za zpronevěru či ohrožování mravní výchovy mládeže. Aktuálně si měl odpykat ještě 660 dní vězení za loupež, při níž ohrožoval prodavačku jehlicí z deštníku. Vyplývá to z přípisu ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Hrad milost odůvodnil mužovým nepříznivým zdravotním stavem.

Zeman omilostnil těžce nemocného muže odsouzeného za loupež a vyhrožování

31. března 2021 11:39

Prezident Miloš Zeman ve středu omilostnil onkologicky nemocného muže. Prominul mu zbytek nepodmíněného trestu vězení za loupež a nebezpečné vyhrožování. Na webu Pražského hradu to oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Omilostněnému už dříve soud kvůli vážnému zdravotnímu stavu výkon trestu přerušil. Prezident se pro milost rozhodl i přesto, že se muž před 30 lety dopustil velmi závažné násilné trestné činnosti. Zeman zatím udělil 18 milostí.

Trump může omilostnit až stovku lidí včetně svých dětí. Právník nejspíš ostrouhá

19. ledna 2021 15:23

Pouhé dva dny zbývají americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, než skončí ve své funkci. Ve středu 20. ledna jej oficiálně nahradí demokrat Joe Biden, který nad Trumpem v nedávných volbách zvítězil. Končící hlava státu z řad republikánů nyní řeší zapeklité téma. Stále totiž může udělit milosti, spekuluje se až o stovce lidí. Mezi nimi by mohly být i Trumpovy děti.

reklama