reklama

Sledujte ZÁZNAM jednání vlády: Bude povinný home office a kdy se zruší zákaz pohybu?

Babišův kabinet v pátek odpoledne opět mimořádně jedná o situaci kolem pandemie koronaviru. Řešit bude například povinný home office nebo start povinného testování pro státní zaměstnance. Zabývat by se mohl i tím, zda se po 21. březnu zruší přísný zákaz omezení pohybu. Tiskovou konferenci po jednání můžete sledovat v tomto článku.

reklama

Ministerstvo zdravotnictví předloží také nařízení o pracovní povinnosti pro studenty některých středních a vysokých škol. Podle domluvy s děkany lékařských fakult by se pracovní povinnost neměla týkat studentů prvních a šestých ročníků vysokých škol.

Ministr možnost znovu zapojit mediky či studenty zdravotnických škol do práce v nemocnicích v minulých dnech už několikrát zmínil, kvůli jejich studijním povinnostem ale k tomu zatím nepřikročil. Vláda tak bude v pátek návrh finalizovat.

Dále bude řešit povinné testování pro státní zaměstnance, které by mohlo začít od středy 10. března. Tuto středu začalo povinné testování v podnicích nad 250 zaměstnanců. Firmy ho musejí u všech pracovníků dokončit do 12. března. Společnosti s 50 až 249 zaměstnanci mají testování zahájit 5. března a dokončit 15. března.

Vláda by se mohla znovu zabývat i debatou o povinné práci na dálku pro celé národní hospodářství poté, co před týdnem k využívání home office důrazně vyzvala. Například v administrativních provozech by se podle kabinetu měly vyskytovat jen osoby bezpodmínečně nutné k ochraně majetku a základních funkcí.

Tématem jistě bude i výměna na postu hlavní hygieničky nebo plán na výhled na dobu po 21. březnu. Ministr Jan Blatný na dopolední tiskové konferenci prohlásil, že by poté mohl skončit přísný zákaz pohybu pouze v katastru obce. Otázkou je, jak by to bylo s uzavřením okresů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Hamáčkovy kroky mě děsí. Stranu nesjednotíte popravou oponentů, říká šéf pražské ČSSD
Zeman poprvé na vozíku. Jednal se slovenským premiérem i kandidátem na šéfa diplomacie
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost
Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru
Další články
reklama
reklama