reklama

Petříček chce kandidovat na šéfa ČSSD, plánuje změnit styl vedení strany

Současný šéf české diplomacie a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček chce podle informací CNN Prima NEWS kandidovat na předsedu strany. Redakci to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Sociální demokracii, která se potácí na hranici vstupu do Sněmovny, nyní vede ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček.

reklama

Petříček vloni v říjnu oznámil, že už do vedení ČSSD kandidovat nebude. Uvedl, že se chce soustředit na Prahu a komunální politiku v hlavním městě. To se ale změnilo, podle informací CNN Prima NEWS má Petříček ambici vystřídat v čele soc. dem. Jana Hamáčka.

Petříček chce prý změnit styl vedení. „Ten čas, kdy je třeba to udělat, nastal nyní. Proto jsem požádal pražskou sociální demokracii o podporu na předsedu ČSSD,“ řekl Petříček Seznam Zprávám.

ČSSD měla mít sjezd v lednu, kvůli koronavirové situaci ho odsunula na 9. až 10. dubna. Sociální demokraté budou volit celé vedení a také hodnotit nevydařené výsledky říjnových krajských a senátních voleb.

V krajských volbách ČSSD od roku 2004 nezvítězila ani v jednom kraji a ztratila většinu zastupitelských mandátů. Hamáček zatím neřekl, jestli bude post předsedy obhajovat.

Ministrem i pod Piráty?

Petříček je členem ČSSD od roku 2005, předtím patřil k Mladým sociálním demokratům. V minulosti působil jako náměstek ministra zahraničních věcí, byl poradcem europoslance Miroslava Pocheho.

Právě Poche se měl původně stát šéfem české diplomacie, prezident Miloš Zeman ho ale odmítl jmenovat. ČSSD pak nominovala Petříčka, který se funkce ujal v říjnu 2018.

Stal se oblíbeným ministrem i opozičních stran. Předseda Pirátů Ivan Bartoš například v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že kdyby sestavoval vládu, nechal by si klidně Petříčka na postu ministra zahraničí.

Petříček je proevropský a prozápadní. Dlouhodobě varuje před Ruskem, za což si vysloužil nepopularitu u prezidenta Miloše Zemana.

Mezi Petříčkovy zájmy patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama