CNN Prima News Miroslav Marček

Miroslav Marček

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Marček“

Jizvy slovenské společnosti. Bratislava odhalila památník věnovaný Kuciakovi a Kušnírové

22. února 2022 11:56

V pondělí 21. února to byly přesně čtyři roky od chvíle, kdy vyhasly rukou nájemného vraha životy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vrah a další dva odsouzení v této kauze si odpykávají dlouholeté tresty, otazník ale stále visí nad jménem objednavatele či objednavatelů likvidace investigativního novináře. U příležitosti výročí byl v Bratislavě odhalen památník zavražděných.

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

15. června 2021 08:01

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

Ve čtvrtek by měl být vynesen verdikt k případu vraždy Kuciaka. Soud má ale nový důkaz

3. září 2020 06:34

Více než dva a půl roku od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky ve čtvrtek soud možná vynese verdikt nad třemi zbylými obžalovanými v tomto nejsledovanějším procesu v novodobých dějinách země. Prokuratura ale jen několik dnů před líčením předložila soudu nový důkaz, což by mohlo rozsudek oddálit. Původně se verdikt očekával již v srpnu, kdy ale soud líčení odročil z důvodu pokračující porady členů tříčlenného senátu.

Marian Kočner znovu u soudu: Podle znalkyně je egocentrik s narcistickými rysy

2. června 2020 10:00

Na Slovensku pokračuje soud ohledně kauzy vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Ti byli zastřeleni 21. února roku 2018. Případ šokoval celé Slovensko a pravděpodobně ovlivnil poslední slovenské parlamentní volby i důvěru Slováků ve vlivné podnikatele a politiky. Znalkyně Elena Fortis v pondělí u soudu označila Mariana Kočnera, který čelí obžalobě z objednání vraždy investigativního novináře, za egocentrického člověka s narcistickými sklony. Vývoj hlavního líčení sledovala přímo na Slovensku novinářka Monika Tódová, která pro CNN Prima NEWS poskytla aktuální informace.