CNN Prima News Miroslav Marček

Miroslav Marček

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Marček“

Nový důkaz v kauze Kuciak? Zprostředkovatel vraždy se bál o život, napsal proto dopis

Slovenští vyšetřovatelé vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové přednesli možný nový důkaz k případu. Jedná se o dopis, který napsal jeden z odsouzených za zprostředkování vraždy Zoltán Andruskó. Ten v něm tvrdí, že se několik týdnů před smrtí zmiňované dvojice, na které měl značný podíl, bál o svůj život. Stejně tak zmiňuje další plánovanou vraždu.

Vražda, která otřásla Slovenskem. Smrt Kuciaka a Kušnírové stále není plně objasněna

Přesně před pěti lety se na Slovensku odehrála tragická událost, která otřásla veřejností. Mladý investigativní novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli nalezeni zavražděni ve svém domě v obci Veľká Mača. Slováky smrt mladého páru šokovala a vyprovokovala k rozsáhlým protestům, které vedly až ke konci tehdejšího premiéra Roberta Fica. Jako objednavatel vraždy byl označen Marian Kočner, který kvůli tomu opakovaně stojí před soudem. Soud kvůli žurnalistově smrti dodnes není u konce.

Jizvy slovenské společnosti. Bratislava odhalila památník věnovaný Kuciakovi a Kušnírové

V pondělí 21. února to byly přesně čtyři roky od chvíle, kdy vyhasly rukou nájemného vraha životy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vrah a další dva odsouzení v této kauze si odpykávají dlouholeté tresty, otazník ale stále visí nad jménem objednavatele či objednavatelů likvidace investigativního novináře. U příležitosti výročí byl v Bratislavě odhalen památník zavražděných.

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

Ve čtvrtek by měl být vynesen verdikt k případu vraždy Kuciaka. Soud má ale nový důkaz

Více než dva a půl roku od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky ve čtvrtek soud možná vynese verdikt nad třemi zbylými obžalovanými v tomto nejsledovanějším procesu v novodobých dějinách země. Prokuratura ale jen několik dnů před líčením předložila soudu nový důkaz, což by mohlo rozsudek oddálit. Původně se verdikt očekával již v srpnu, kdy ale soud líčení odročil z důvodu pokračující porady členů tříčlenného senátu.

Marian Kočner znovu u soudu: Podle znalkyně je egocentrik s narcistickými rysy

Na Slovensku pokračuje soud ohledně kauzy vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Ti byli zastřeleni 21. února roku 2018. Případ šokoval celé Slovensko a pravděpodobně ovlivnil poslední slovenské parlamentní volby i důvěru Slováků ve vlivné podnikatele a politiky. Znalkyně Elena Fortis v pondělí u soudu označila Mariana Kočnera, který čelí obžalobě z objednání vraždy investigativního novináře, za egocentrického člověka s narcistickými sklony. Vývoj hlavního líčení sledovala přímo na Slovensku novinářka Monika Tódová, která pro CNN Prima NEWS poskytla aktuální informace.