reklama

Marian Kočner znovu u soudu: Podle znalkyně je egocentrik s narcistickými rysy

Na Slovensku pokračuje soud ohledně kauzy vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Ti byli zastřeleni 21. února roku 2018. Případ šokoval celé Slovensko a pravděpodobně ovlivnil poslední slovenské parlamentní volby i důvěru Slováků ve vlivné podnikatele a politiky. Znalkyně Elena Fortis v pondělí u soudu označila Mariana Kočnera, který čelí obžalobě z objednání vraždy investigativního novináře, za egocentrického člověka s narcistickými sklony. Vývoj hlavního líčení sledovala přímo na Slovensku novinářka Monika Tódová, která pro CNN Prima NEWS poskytla aktuální informace.

reklama

V pondělí se u soudu pouštěla nahrávka novináře Jána Kuciaka s Marianem Kočnerem. Druhý jmenovaný však vinu odmítá a pořízená nahrávka je podle něj ilegální. Podle přítomné novinářky Moniky Tódové Kočner nebyl schopen vysvětlit všechny okolnosti a u nepříjemných otázek takticky kličkoval. Navíc se odmítl podrobit křížovému výslechu. Ve prospěch obžalovaného však hraje fakt, že netrpí žádnou duševní chorobou a nebyl předtím nikdy pod trestem odnětí svobody.

„Je sebejistý, lehkovážný a troufalý. Egocentrická osobnost s narcistickými rysy, má zvýšenou potřebu získat ocenění, obdiv,“ napsala o Kočnerovi znalkyně Elena Fortis v posudku. Obžalovaného také označila za konfliktní typ, který se lehce uráží a který má sklony přetvařovat se, aby se jevil v lepším světle. Obdiv a poslušnost ostatních mu podle posudku pomáhají zachovat sebeúctu.

K tématu

Z nahrávek a přepisů komunikace Kočnera, které dříve unikly do médií, vyplývá, že Kočner měl kontakty na bývalého generálního prokurátora, politiky či soudce, což výměnou za úplatky využíval k prosazení svých záměrů.

Hrozí mu doživotí

Proces probíhá od začátku tohoto roku a podle všeho se již blíží ke konci. Finální verdikt by mohl být vyhlášen v nejbližších týdnech. Podle Moniky Tódové by mohl být výsledek znám nejpozději do konce léta.

Soud už na začátku dubna vrahovi Jána Kuciaka Miroslavu Marčekovi vynesl rozsudek trestu odnětí svobody na 23 let. Prokurátor Juraj Novocký se na místě odvolal vůči verdiktu soudu. Trest se mu jevil příliš nízký.

Kočnerovi v případě prokázání viny hrozí až doživotí. To ovšem lze podle slovenského zákona uložit jen tehdy, pokud neexistuje naděje na nápravu pachatele uložením trestu 25 let ve vězení.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce

  • Aktualizováno 10. července 2020

Počet nakažených koronavirem na Kutnohorsku vzrostl. V jednom z ohnisek nemoci je momentálně 39 potvrzených případů, jen tento pátek jich přibylo šest. Tamní krizový štáb proto rozhodl, že zpřísní hygienická opatření. Obyvatelé budou muset opět začít nosit roušky ve veřejných prostorách. Omezeny jsou hromadné akce, zakázány jsou i návštěvy ve všech zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory.

reklama
Ve vězení zemřel „král pedofilů“. Vězeňská služba věc šetří
Kazachstán popírá čínské zprávy o šíření se nemoci, která je smrtelnější než COVID-19
reklama
reklama
Věžák Koller, hezký kluk Berger a šikula Rosický, tak vzpomíná na Čechy Kohler

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama